Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

Да ли сте читали тему, пар постова претходних?

требало би, колико знам, да их има минимум двојица колега са форума…један и ословљен, други се сам ословио.

Ја и нисам слушао 2549 али бих уз 2803 поново поменуо WW конектор који је показао најбољи звук у односу на Neutrik pro i распрострањени Klei

Link to comment
Share on other sites

Jesam čitao, ali niko nije ništa konkretnije napisao o samom zvuku i eventualnom poređenju sa nekim drugim kablom.

Meni je i 2497 odličan, a voleo bih da znam koliko je 2803 bolji, i da li vredi pokrenuti neku ozbiljniju akciju nabavljanja od vani ako ga kod nas nema.

Nije nenabavljiv, evo ga u Italiji, čak i cena nije strašna:

https://www.audioteka.it/prodotti/mogami-2803.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10.6.2021. at 13:51, Zexx said:

Popularni Mogami 2549 nema šta da traži pored ovog kabla, što je valjda i očekivano za skoro 20x jeftiniju žicu.

Јесте само ово :rolleyes:

6 sati ranije, 空也 said:

Jesam čitao, ali niko nije ništa konkretnije napisao o samom zvuku i eventualnom poređenju sa nekim drugim kablom.

Meni je i 2497 odličan, a voleo bih da znam koliko je 2803 bolji, i da li vredi pokrenuti neku ozbiljniju akciju nabavljanja od vani ako ga kod nas nema.

Nije nenabavljiv, evo ga u Italiji, čak i cena nije strašna:

https://www.audioteka.it/prodotti/mogami-2803.html

Цена је нешто и нижа од онога што је била али и даље папрена, нисам очекивао од Вас да плаћате жицу толико по метру. Додајте трошкове транспорта, велику шансу да Вас царина саплете са још око 30% и још сет конектора

Link to comment
Share on other sites

Jest skupo dok dodas konektore, gledao sam po hifisharku je bilo polovnih ali je postao retkost. Napravicu za gramofon jos i jos jedan mi fali , prezivece se ..btw tozin sam platio toliko, a sad stizu i neki monokristalni iz USA ... ocigledno sam se penzionisao sa ostatkom hife, kad o zicama tako brinem

Link to comment
Share on other sites

Тако је то кад бивши Наимовац мора сву каблажу да замени :D

Не мора толико скупо да буде, овај кабл је скоро па идеалан по питању изолације и материјала за твоју апликацију али и остале аудио примене. ;)
 

https://catalog.belden.com/techdata/EN/89259_techdata.pdf

Плус добар прави 75 Ohm-ски WBT конектор, па да видиш.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ab said:

Јесте само ово :rolleyes:

Цена је нешто и нижа од онога што је била али и даље папрена, нисам очекивао од Вас да плаћате жицу толико по метру. Додајте трошкове транспорта, велику шансу да Вас царина саплете са још око 30% и још сет конектора

Od kada smo to na Vi!? :D

Tačno je, nisam za naduvane magične cene kablova sa magičnim svojstvima, ali i u tome imam meru, tj. pravim razliku između cene koja deluje da može biti opravdana kvalitetom i butik cene koja je očigledno šišanje.

Jedno je kada Mogami kaže da su 2497 i 2803 skuplji od ostalih kablova iz njihove ponude zbog "low yield-a", tj. niskog prinosa zbog specifične konstrukcije koja iziskuje komplikovaniji proces izrade,

... a drugo su kvantna tunelovanja, kovčežići od mahagonija, itd, itd.

I tu je Mogami vrlo pošten, na cenu utiču posrednici.

Kada se u evropi Mogami 2497 prodavao za 20 i kusur evra po metru, ja sam ga u Japanu na tezgi u Akihabari platio 7 evra, znači tri puta jeftinije.

Nažalost na istoj tezgi nije bilo 2803-ke, a pošto sam u Tokiju relativno kratko boravio, nije bilo vremena za naručivanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Тако је то кад бивши Наимовац мора сву каблажу да замени :D

Realno, po sred mete.

30g nije kratak period u kome sam se bakcao petopolcima 4 polcima,,xlr,bnc i sl. biserima u koje sam svasta stavljao ipak koristeci malo naim malo Pfm korisnicke savete. Cak mi se i jedan Flashback iz tog perioda koji nije bio uopste skup sjajno uklopio, samo sam skinuo petopolac. Interesantno mi je sad ovo igranje i poneka proba, naravno bez zastranjivanja u skupe zice... male su to razlike ali prijaju. Nemam taj entuzijazam cepidlacenja kao nekad, do Mogami zica sam dosao preko korisnickih grupa i nisam se pokajao, vec ovaj 2549 je odlican. Uostalom i linn ga prepakuje i skupo to naplacuje, a i postojeca zica je 30g stara.

Link to comment
Share on other sites

Morali bi smo da ga čujemo kako bi smo mogli nešto da kažemo. :)

Nego kako se tebi činio Mogami 2803? To jest kako je svirao?

Zašto si ga na kraju prodao?

Kakve su bile razlike u zvuku u zavisnosti da li su na njemu bili Neutrik ili WW konektori? Itd, itd.

Ja trenutno vrtim u krug neke Siltech, Kimber i VdH kablove (sa normalnim cenama) i Mogami 2497, ... i 2497 se uvek najduže zadrži. Svi su od njega bolji u pojedinim kategorijama, ali je Mogami najbolji all-rounder.

Link to comment
Share on other sites

Колико се сећам добар у екстремима, на тадашњој опреми сам јурио више средине што са тим каблом нисам добио али то приписујем тадашњем систему. 
Заменио га је Audio Note IC, заборавих ознаку. 
2803 је свакако одличан кабл али као и сваки треба га упарити са компонентама, чини ми се да би ми сада више легао. 
уз WW сребрне конекторе је то пун погодак свакако. 
Није да нисам чуо и бољих каблова :)

За Belden 89259 имам понуду за заинтересоване…обезбедићу 2m кабла ко баш жели да проба али неко од заинтересованих нека финансира адекватне конекторе (предлажем WBT nexgen 75 Ohm) тако да ако не буде некоме адекватан као интерконект, можемо га продати као два врхунска СПДИФ кабла и сигурно повратити новац. 
 

Пре те крајње мере, нека се мало проврти код Вас који сте били заинтересовани за 2803.

срећно :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ja ne odbijam da ga čujem, mada, ako je verovati iskustvima sa neta, Belden 89259 možda nije ono što tražim?

http://www.echoloft.com/articles/belden/belden interconnects.htm

As mentioned above, the sound of the 89259 can best be described as being ‘warm’. There is an obvious high frequency roll off which accounts for the warm character of the cable. This became all the more evident when compared with the 89207s. On some tracks where the cymbals and the high hats are prominent, the 89259 relegated these to the background, giving more emphasis to the mids which is expressive. Bass is not very deep but it is nevertheless possible to make out and follow bass lines. However, this is dependant on the recording too. Some recordings have prominent bass and some others, very thin bass lines. Examples: the Pat Metheny recording (thin) – Etta James, Herbie Hancock (robust). Soundstage depth and width is credible with the sound coming from a plane between the speakers and going fairly deep. Because of the roll off in the high frequency, there is less ‘air’ around instruments and voices and compared to the 89207, less transparent. But all this does not detract from the fact that the cable is highly listenable and enjoyable and it is only when directly compared to the 89207 that its shortcomings become obvious. Whether these are indeed shortcomings or not is really a matter of taste and the kind of kit you have. I think in a bright system, the 89259s would do a great job of smoothing out the rough edges without forsaking the detail. And if you like a slightly laid back relaxed presentation that is non fatiguing, then the 89259 is an excellent choice.

 

Link to comment
Share on other sites

Мени таква презентација (на тамнијој страни) не би пуно сметала и можда ћу га у некој варијанти баш пробати. 
Главни акценат за овај кабл стављам управо за дигитални са конекторима за правих 75 Ohm-a.

Међутим, прибавио сам прилично метара због овог (а од остатка за још нека експериментисања):

https://diyaudioprojects.com/Power/Belden-89259-Speaker-Cables/

Да ме царина није “стигла” кабл би оволико коштао:

https://diyaudioprojects.com/Power/Belden-89259-Speaker-Cables/
 

овако, у мом случају изашао на 7-8USD / feet плус чини ми се достава за коју се уопште не сећам колико.

Link to comment
Share on other sites

Meni su vecina forumskih prica na temu kablova za zestok ignore jer velicaju neki kabl kao kabl, dobrog ili statijaznam kakvog zvuka ne uzevsi u obzir ostatak sistema. Upravo poslednjih par postova imaju drugaciji pristup koji je ovde redak. Recimo opis zvuka koji je Ab dao njemu nije odgovarao jer je ocekivao nesto drugo, a meni je mozda (nadam se) upravo ono sto bi mi u sadasnjem zvuku leglo. Punoce srednjih imam koliko samo mozes pozeleti, sto od lampi sto od elektrostatika. Dodatna detaljnost u visokima sad moze samo dobro doci dok mi je sa nekim tranzistorcima kvarila posao. Vec na leto kad izbacim lampe u snagasu nece odgovarati. To je taj finetune koji je vrlo bitan. I moj utisak je da Mogami ima vrlo detaljan ali nenapadan ton. Srednje nisu pokvarili, ne šuškaju, inace bi leteli istog momenta van sistema. Tako sam izbacio jedan skupi Nordost, a sad bi ga verovatno pozeleo nazad. Za zvucnicke recimo cekam monokristalni bakar posrebren, sto bi mi uz naim verovatno bila jeres. Probacu, pa cu videti ...kupljen je u pola cene pa ce da ode na Kp lako ..mslm "lako" 🙄

Recimo da mi je pristup Zokija iz Fta da bas nista ne prica o zvuku svojih kablova vec ih da na slusanje ultraposten. Negde legnu negde ne legnu, vrlo individualna stvar. Svestan je toga...pa pametno me sugerise unapred. Zato je i uspeo.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sondek said:

Dodatna detaljnost u visokima sad moze samo dobro doci dok mi je sa nekim tranzistorcima kvarila posao.

Mogu da ti dam na probu moj Siltech MXT Paris, koji mi je za trenutnu postavku previše detaljan. 

Od kada sam promenio napajanje na Intel NUC-u (stavio neko ifi iPower) čujem i ono što ne treba da čujem. :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, 空也 said:

Mogu da ti dam na probu moj Siltech MXT Paris, koji mi je za trenutnu postavku previše detaljan. 

Od kada sam promenio napajanje na Intel NUC-u (stavio neko ifi iPower) čujem i ono što ne treba da čujem. :D

 

Ide leto, gasim lampe, pa necu valjda da vadim zimsko cebe za visokotonce 🤣

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Delija said:

iPower Elite?

Jok, iPower Plus.

Došao sam do njega igrom slučaja.

Elite na 15V daje 3,5A dok Plus daje 4A, (52,5W Elite vs 60W Plus), tako da mi Plus deluje sigurnije za napajanje NUC-a.

Možda ima samo standardnu Active Noise Cancellation+ tehnologiju a ne noviju verziju 2, ali odlično radi posao! :)

Link to comment
Share on other sites

Ma ti imaš neki najnoviji napucani NUC. :)

Moj po specifikacijama maksimalno vuče 65W, ali pretpostavljam da je to u slučaju da ima i M2 i SATA disk u sebi, plus malo rezerve ako mu je nešto ubodeno u USB portove, itd.

Tako da sa 60W u mom slučaju radi bez problema. :)

Pošto ga ja koristim kao strimer/plejer, čistije napajanje bez smetnji, koje bi se (pretpostavljam) preko mase prenele na USB vezu ka DAC-u, u mom slučaju izgleda da znači dosta.

Ne znam šta tačno i kako radi, ali zvuk je značajno poboljšan.

Link to comment
Share on other sites

Pozz..jel neko imao prilike sa ovim pominjanim Mogami/Belden kablovima,da uporedi recimo Mogami 2552,Klotz La Grange,Klotz AC110,Klotz MC5000,Van Damme 268-020-000 (ovaj prema nekim informacijama koristi Bryston kod svojih XLR kablova),sa nekima od ovih Mogami 2534 ili Belden 8402 ?

thanx

 

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, 空也 said:

Ja imam Klotz La Grange / AC110 (kažu da je u pitanju isti kabl) na tjuneru, ali nikako da se nateram da uradim neko poređenje.

Tjuner mi je malo zavučen, pa je muka kačiti i raskačinjati kablove. :D

La Grange/AC110 su isti kabl (barem tako znam i ja)...malo su zatvorenijeg zvuka,povuceniji srednji...MC5000 jako slican,ali su za nijansu nesto otvoreniji od prijasnja 2....ajd ako te ne mrzi,takni to i na neku drugu poziciju koja je visljeg ranga od jednog tjunera pls,pa javi kako se cini...thanx:beer

Link to comment
Share on other sites

On 3.5.2022. at 17:48, ab said:

уз WW сребрне конекторе је то пун погодак свакако

Sada pogledah stare oglase, 2803 koji si prodao je imao Neutrik Profi konektore a poredio si ga sa drugim parom koji je pretpostavljam imao WW?

Ako se sećaš, koje su tačno bile razlike?

Pitam pošto je i moj 2497 terminisan sa Neutrik Profi RCA, a imam ga još neterminisanog, pa bih mogao da probam i neke druge konektore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...