Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

E prava informacija.Thanks. :cheers 

Treba mi par komada,jedan malo duzi 2-3m ...bice najbolje tako na metar.I 2803 mi je interesantan.Ako neko u NS voleo bi i da probam ali nisu neki novci pa nije toliko presudno.Ima manje bitnih izvora zvuka gde bi zavrsili ako ne zadovolje glavni.Manjak zica od dugogodisnjeg Din staza...

Link to comment
Share on other sites

2803 je egzotika i teško može da se nađe izvan Japana, ja sam svoj odande nabavljao, a retko se pojavi poneki primerak kao S/H. Koliko znam, poljski ditsributer za Mogami ima gotove kablove u ponudi bazirane na 2803/2804 žicama koje konfekcionira odličnim ETI Bullet Plug TeCu konektorima, i cena za stereo metar je oko 220e što je sasvim pristojna ponuda s obzirom da mono metar 2803 košta preko 50e. Popularni Mogami 2549 nema šta da traži pored ovog kabla, što je valjda i očekivano za skoro 20x jeftiniju žicu.

Mogami 2803 HiFi cable, Ø 3,6mm | cma audio GmbH (en)

Odlična i višestruko jeftinija alternativa ovom kablu je Mogami 2497: 

MOGAMI NEGLEX 2497 Interconnect cable Coaxial OFC 0.55mm² Ø8mm - Audiophonics

Link to comment
Share on other sites

2549 sam mislio na manje bitnim mestima tipa fm tjuner.2803 bih probao na glavnim izvorima.Video sam na ebay da ima neka firma koja ih nudi sa Klei konektorima i to bi moglo biti zanimljivo.Citajuci ovu temu i za MC.Imam konacno normalne ulaze na preampu pa malo radi crv.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, zflazar said:

Ovaj deluje da ima originalne KLEI RCA konektore.

KLEI i ETI su različite firme, ali je autor patenta isti, Keith Eichmann. KLEI je kompanija koju je Keith Eichmann pokrenuo zato što je ETI prestao da mu plaća naknadu za korišćenje patenta.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Срећна Нова година! :)

Да ли неко има искуства са Могами 3103 звучничким кабловима?

https://www.player.rs/hi-fi/hi-fi-pribor-i-oprema/hi-fi-kablovi-i-konektori/mogami-3103-hd-speaker-cable-black

У Плејеру су 15е/м. Како се носе са другим кабловима, са чиме се могу упоредити? Хвала.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kupio sam 2549, ima li meko informaciju da li su te zicke "usmerene" prikacio bih  u pravcu natpisa od izvora ka ampu. I koliki period treba to pustiti da radi, usviravanja radi ... najlakse mi je tako da rade par dana pre nekog slusanja.Sad su napravljeni. Verovatno nece zavrsiti na nekom jako bitnom mestu, ali istestirao bi ih svakako na vise pozicija.

2803 kako vec neko rece egzotika..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vidim da se pominje 2803, pa da pitam kakva su iskustva sa istim?

Već duže vreme koristim 2497 pa me kopka kako svira stariji brat.

Postavio sam oglas za kupovinu, ali bih bio zainteresovan i za probu.

Čisto da utvrdim gde je 2803 u odnosu na 2497.

Link to comment
Share on other sites

Btw. 2549 je odlican kabl, cist i jasan u visokim i precizan u bassu. Drugim recima ne muti vodu nigde. Usmerenost kabla kako sam procitao negde se postize tako sto se sirm poveze samo sa jedne strane, prema izvoru zvuka... i mene zivo zanima koliko je zvucno bolji 2803. Dosta je skup napolju kad se naleti negde i nema ga vise.

U linn T kablu za gramofon je Mogami 2549 tako da je u planu proba i u tom delu sistema. Dosta je elastican sto je odlicno, da ne kazem kljucno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...