Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

Pa kontam i ja da to inace nema veze(i patah ih i oni kazu da to nema veze) ali oni su od jednog kabla (usmerenog fabriÄki) napravili dva interkon. sa natpisima u obrnutom smeru. DoduÅ¡e i ja se ne razumem, i Äitao sam da to zavisi od lemeljenja i sl. ali bas pitah zbog te priÄe Å¡ta je usmeren a Å¡ta nije i kako se  i pod kojim nazivom i karakteristikama neÅ¡to prodaje.

A i to. REAN-NEURIK mi je sumljivo. Ili je REAN ili NEUTRIK.

Mislim da je kabl za pare koje sam platio dobar ma odliÄan Å¡ta god bilo i pisalo, nego .......

Još jedanput da se ogradim ako sam nešto pogrešio, da ne kažem lupio ali ovo je nešto što ja primetih.

Link to comment
Share on other sites

Pa kontam i ja da to inace nema veze(i patah ih i oni kazu da to nema veze) ali oni su od jednog kabla (usmerenog fabriÄki) napravili dva interkon. sa natpisima u obrnutom smeru. DoduÅ¡e i ja se ne razumem, i Äitao sam da to zavisi od lemeljenja i sl. ali bas pitah zbog te priÄe Å¡ta je usmeren a Å¡ta nije i kako se  i pod kojim nazivom i karakteristikama neÅ¡to prodaje.

A i to. REAN-NEURIK mi je sumljivo. Ili je REAN ili NEUTRIK.

Mislim da je kabl za pare koje sam platio dobar ma odliÄan Å¡ta god bilo i pisalo, nego .......

Još jedanput da se ogradim ako sam nešto pogrešio, da ne kažem lupio ali ovo je nešto što ja primetih.

Odšrafi po jedan konektor na svakom kablu da vidiš kako su zalemljeni, pa krajeve kabla gde je širm zalemljen na masu, stavi u izvor.

Link to comment
Share on other sites

Na slici izgledaju ozbiljnije a uživo i ne odaju neku utisak kvaliteta.

 

Сад Ñе Ñетих, то Ñу конектори које продаје нека фирма из Земуна.

 

Ðамонтирао Ñам их подоÑта и механички Ñу одлично урађени.

 

Е Ñад производња Ðојтрик конектора је из ШвајцарÑке пребачена у Лихтенштајн.

 

Имам утиÑак а да није теорија завере да има додирних тачака обе фирме, можда Ñамо у руководÑтву и производним капацитетима.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja ti savetujem da prištediš za ove profesionalne Neutrik. Dobro letovanje, dobar kontakt, bez obzira na disparitet u ceni između kabla i njih, garantuju zadovoljnog korisnika.

 

Prekupi su ti Profi, covek je u svojoj temi trazio ceo kabl za 25 ili manje eur.

 

Dobro resenje je Neutrik "srednji" model:

 

http://www.hometheatershack.com/forums/remotes-cables-accessories-tweaks/13000-how-solder-illustrated-diy-guide-making-your-own-cables.html#axzz2L4YHBbFb

 

rca%20neutrik%20closeup.JPG

 

201220101275.jpg

 

 

 

 

Druge firme ih prodaju pod svojim imenom.

 

Evo ih kao Clearaudio ;) :

 

9297d1221335644-how-solder-illustrated-d

 

 

Inace, nisu bas toliko losi ti najjeftiniji.

Problem sa njima moze biti sto mogu biti malo labavi u kombinaciji sa pojedinim sasijskim RCA na pojedinim uredjajima.

Link to comment
Share on other sites

Da, ja sam mislio na ovaj konektor pod onim "crni REAN". Znaci na njima ipak pise Neutrik.. Oni su 350din/kom.

 

P.S. Dobar link, hvala.  :thumbsup2

 

Nekada je pisalo Neutrik na svim konektorima, sada pise Rean na jeftinijim a Neutrik samo na Profi seriji.

 

Profi se i dalje prave u Evropi, a ostali u Neutrikovoj fabrici u Kini.

 

Neutrik je zeleo da imenom razdvoji profi/studijsku liniju proizvoda od "amaterske".

 

 

Ako ti sada sve svira ok i kablovi ne spadaju sa uredjaja, mozda ne moras da zuris sa promenom konektora.

 

Nisam siguran da li ces cuti neku razliku, ovi bolji ce ti mozda samo cvrsce drzati kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Pa u prethodnih par postova, bilo dosta istine.

Da, dobri su za poÄetniek i zato sam ih i uzeo (OK cena, OK kvalitet pa da krenemo od toga). I jeste jedan par neÅ¡to labav a drugi tesan i malo su labavi na pojaÄalu. Kažu ljudi da imaju dobra iskustva sa njima Å¡to me raduje. Da ne bude zabune oko boje, kaÄim sl. celog kabla, to su samo obeležilu zbog usmerenosti kabla (i to spomenuh u prethodnom postu). Obeleženi deo na pojaÄalo a konektori su identiÄni.

Nego ja volim da dobijem ono što piše. Ako je Neutrik onda Neutrik ako je Rean onda Rean, a ubeđivanja: Ma to ti je isto, nikada nisam voleo.

post-30109-0-85970600-1361026250_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Pa u prethodnih par postova, bilo dosta istine.

Da, dobri su za poÄetniek i zato sam ih i uzeo (OK cena, OK kvalitet pa da krenemo od toga). I jeste jedan par neÅ¡to labav a drugi tesan i malo su labavi na pojaÄalu. Kažu ljudi da imaju dobra iskustva sa njima Å¡to me raduje. Da ne bude zabune oko boje, kaÄim sl. celog kabla, to su samo obeležilu zbog usmerenosti kabla (i to spomenuh u prethodnom postu). Obeleženi deo na pojaÄalo a konektori su identiÄni.

Nego ja volim da dobijem ono što piše. Ako je Neutrik onda Neutrik ako je Rean onda Rean, a ubeđivanja: Ma to ti je isto, nikada nisam voleo.

To Å¡to su „labavi“ se reÅ¡ava izuzetno jednostavno. Uzmite drvenu daÅ¡Äicu i gumeni Äekić (ili neÅ¡to sliÄno). Postavite RCA na ivicu daÅ¡Äice tako da samo pero stoji na daÅ¡Äici. Veoma oprezno sitnim udarcima veoma malo smanjite krug koji obrazuju spoljna perca... Okrećite RCA polako da bi se zadržao oblik kruga... Trial&error i dobićete ono Å¡to Vam je potrebno... Ne odgovaram za posledice, ali radim to veoma Äesto i samo jedan (veoma star) RCA je izgubio jedno perce... Dobro, prigovaraju mi i da se moji IC jako teÅ¡ko skidaju/stavljaju...

Link to comment
Share on other sites

Prekupi su ti Profi, covek je u svojoj temi trazio ceo kabl za 25 ili manje eur.

 

Dobro resenje je Neutrik "srednji" model:

 

http://www.hometheatershack.com/forums/remotes-cables-accessories-tweaks/13000-how-solder-illustrated-diy-guide-making-your-own-cables.html#axzz2L4YHBbFb

 

 

 

 

 

 

 

 

Druge firme ih prodaju pod svojim imenom.

 

 

Dobri su, Ävrsti i kvalitetni. Malo se teže skidaju, doduÅ¡e, no, to znaÄi da dobro stiskaju, zar ne?

Bilo ih je u Silkenu za cca trista dinara. Imam ih na Zeoni® kablovima.

Link to comment
Share on other sites

To Å¡to su „labavi“ se reÅ¡ava izuzetno jednostavno. Uzmite drvenu daÅ¡Äicu i gumeni Äekić (ili neÅ¡to sliÄno). Postavite RCA na ivicu daÅ¡Äice tako da samo pero stoji na daÅ¡Äici. Veoma oprezno sitnim udarcima veoma malo smanjite krug koji obrazuju spoljna perca... Okrećite RCA polako da bi se zadržao oblik kruga... Trial&error i dobićete ono Å¡to Vam je potrebno... Ne odgovaram za posledice, ali radim to veoma Äesto i samo jedan (veoma star) RCA je izgubio jedno perce... Dobro, prigovaraju mi i da se moji IC jako teÅ¡ko skidaju/stavljaju...

Za to su dovoljna i najobicnija kljesta, u narodu poznata kao "motorcangle".  ;-)

Samo treba biti pazljiv..

post-19031-0-04742000-1361034906_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ðе треба кривити кабловÑке конекторе ако Ñе клате када Ñу укључени.

 

Можда Ñу шаÑијÑки мањег пречника?!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...