Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

Sinoć sam otkrio da je prošlo skoro godinu dana od dana kad je Kuja predstavio Mogami interkonekcijski kabl svima na forumu. Ideja je brzo primljena i sprovedena u delo.

Od tada je veliki broj Älanova foruma izrazio pohvale na raÄun kvaliteta kabla i Äini mi se da ga mnogi, raÄunajući i mene, koriste. Zanimljivo je da saznamo koji broj ljudi koristi ovaj kabl.

Nadam se da sam uspeo da pravilno postavim anketu, nisam siguran, prvi put ovo radim :roll: .

PonuÄ‘ena su dva izbora: da se kabl koristi na jednom ili na viÅ¡e mesta u sistemu. Koliko znam, ankete na forumu ne dozvoljavaju istom Älanu da viÅ¡e puta glasa, pa ćemo doći do broja korisnika ovog kabla. Naravno, ko ne koristi Mogami ne bi trebalo da glasa :D a može da ga nabavi pa onda ima pravo glasa :cheers , plus dobija odliÄan interkonekt za malo para.

Link to comment
Share on other sites

Pu pu, daleko bilo :D .

Pa dobro, nije klasiÄna anketa, tražimo broj korisnika Mogami kabla. Ne znam kako bih to drugaÄije saznao nego ovako, nisam neki forumaÅ¡ki tip, ima li neka druga opcija? Svejedno, može i ovako da se vidi broj korisnika.

Dakle, nije poenta da neko glasa protiv ili za, ne radi se o ocenjivanju kvaliteta kabla već se traži broj onih koji ga upotrebljavaju. Da ga ne smatra kvalitetnim, ne bi ga ni koristio, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih DA,ali ne 2549,vec 2552..kako da glasam ? :P

Sinoć sam otkrio da je prošlo skoro godinu dana od dana kad je Kuja predstavio Mogami interkonekcijski kabl svima na forumu. Ideja je brzo primljena i sprovedena u delo.

Kuja je lepo napisao Mogami 2549 :crno-na-belo .

Ajde može i 2552, ipak je Mogami 8) .

Link to comment
Share on other sites

Probacu Mogami pre ili kasnije, izgleda da zasluzuje paznju :)

:thumbsup2 Bas tako, probaj, pa ako budes zadovoljan super, ako ne, nisi se istrosio.

Pitanje za modove: Ja nisam izmenio anketu, tj. postavio kao moguci odgovor "Ne koristim..."

Ko je to uradio i zasto? Treci put vec objasnjavam da je cilj da se dodje do broja clanova foruma koji koriste Mogami kao interkonekt. Ne vidim zasto je bitno da se zna broj onih koji ga ne koriste :eek: , da me to interesovalo kada sam otvarao temu, to bih i stavio kao moguci odgovor.

Uostalom, tema (anketa) se zove "Broj korisnika Mogami kabla", a ne "Da li koristite Mogami kabl ili ne?".

Link to comment
Share on other sites

kakva je razlika izmedju mogamia 2497 i 2549.

2497 je drugi najjaci model Mogamija. Jaci je jedino 2803.

Oba modela se ne nalaze u regularnoj ponudi u katalozima i na sajtu, vec su navedeni kao "special order item".

Iz aktuelnog PDF kataloga sa japanskog Mogami sajta:

"Note : For the very highest quality recording applications, Mogami original high-end Neglex audio cable Part

No. 2803 or Part No. 2497 constructed with patented Doubleâ€Cylindrical structure should be used."

Iz gore postovanog linka:

The cable of choice among those looking for high-end Mogami wire is the 2803 model, a proprietary “dual concentric†design (diagram) now being used very successfully by Audience in the Au24 series (it is widely rumored that they are actually using Mogami 2803 in the manufacturing of their cable). Very tiny AWG even for a line cable, but it has a tremendous sound. Can be obtained with great difficulty for $70 per meter. The people at Echo Loft Lounge are the most active in procuring this wire, making large group orders to meet the quota for an order from Japan (the only way to procure this wire).

Next in line is the Mogami 2497 model, which while is 1/3rd the price of 2803, is just as hard to get. Similar dual concentric design, but with larger diameter. Much easier to terminate than 2803 - the extremely fine strands of the 2803’s conductor are very easy to cut/break. The audio quality of 2803 is considered higher than 2497, but the latter is a very substantial step up from most offerings.

The diagram appears to state that 2803 and 2804 are made with OCC (Ohno Continuous Cast) copper throughout, which is much superior to regular OFC, as OCC long, continuous cells of copper, while OFC is more granulated (see comparison here). I am not positive on whether 2497 is made OCC or not - this may be part of the difference in price.

Presek 2803 i 2497 kablova (centralni vod je kod oba supalj, glavna razlika je ta sto 2497 ima deblje licne i veci presek):

2803.gif

Link to comment
Share on other sites

114 eur za 0.8m stereo par!?

Deru. :)

Cena je negde oko 6 - 7 eur po metru (bar sam ga ja toliko platio).

.

Link to comment
Share on other sites

114 eur za 0.8m stereo par!?

Deru. :)

Cena je negde oko 6 - 7 eur po metru (bar sam ga ja toliko platio).

.

He he zato sam i stavio link, a nisam ni sumnjao da si ga nabavio po lepoj ceni, samo jos da nam kazes gde :grin: .

Koja frka oko ... nekog tamo .... kabla! :roll:

:grin:

Nije mi bila namera da se pravi frka, tako je ispalo kasnije. Mene je samo zanimalo da vidim koliko nas koristi Mogami 2549.

A to sto mi neko menja MOJU temu i ne daje nikakvo obavestenje zbog cega, to nije lepo, sto bi rekla moja baba.

Link to comment
Share on other sites

He he zato sam i stavio link, a nisam ni sumnjao da si ga nabavio po lepoj ceni, samo jos da nam kazes gde  :grin: .

Nije mi bila namera da se pravi frka, tako je ispalo kasnije. Mene je samo zanimalo da vidim koliko nas koristi Mogami 2549.

A to sto mi neko menja MOJU temu i ne daje nikakvo obavestenje zbog cega, to nije lepo, sto bi rekla moja baba.

Zaista , ko je zakacio ovo trece pitanje ,, ko ne koristi Mogami kabl'' - kakve to uopste veze ima sa temom????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...