Jump to content


845 SET pojacalo...


Jazzavac

Recommended Posts

@ Jazzavac

Velikom pricom o toj lampi ti niko od nas nemoze pomoci,to imas na netu...Jedino slusno ,i drugo iskustvo. Da li te je Tatic informisao da je nova, kvalitetna 845 jako tesko nabavljiva,malo se proizvodi...Onda ostajes sa losim kineskim,sa kojim ce amp raditi kao drugorazredni lampas...

A tu je i pitanje sinergije sa kutijama.Kao i ti(nadam se da ne smeta nepersiranje)i ja sam razmisljao(i krenuo)u lampizaciju pre nekoliko meseci...

Nisu mi se menjali Spendori a hteo sam 300B,sto ne ide jer je tu 86db.Odlucim 4x300B i to SE.Tatic me odgovori-razlog je:PP moze,a SE ne ,jer ce vremenom doci do disbalansa levog i desnog kanala, sto se kod obicnog 300B ne desava...Njegov predlog je VT-4C (211).Tako i bude,100km u jednom pravcu,50 kg zive vage amp-a,koji uzgred greje kao radijator...Zvuk,od vrhunskog amp-a sam ocekivao magiju,ali ne...Svira lepo, detaljno,ali imas utisak kao da je zvuk malo usporen...Jednostavno, nije to to...A, kod njega na fostexima super. Naravno, ja razocaran.Kroz par dana zove Tatic i kaze-donosim "babusku".Nevoljno pristanem,misleci sta ce mi ta hirovita drugorazredna lampa,ali ajde...U probi,za neverovati kako je legla na ove kutije,totalno drugacije,bolje,dovoljno jaka.Epilog,radi se ona,uz ekstra kvalitetne delove.

Znaci,ne gledaj izvikanu lampu-ove navedene,da su svetski vrh,mozda,ali nas 99 posto nema predstavu uopste koje se lampe na zapadu smatraju za najbolje za amp...Posto je Lamm-amplifikacija sa "babuskom",pa i Leben ima EL 84, a kako svira...

Poenta,ono sto svi kazu-probaj kuci pre kupovine(da posle ne das xxx para za upgrade zbog razocaravajuceg zvuka),a to sigurno daje domaca, dobra samogradnja...

Link to comment
Share on other sites

Evo na brzinu odgovor. SluÅ¡ao viÅ¡e puta VIVA 845 doduÅ¡e jaÄi model pre+ power. OdliÄno pojaÄalo, problem su lampe koje se neÅ¡to brže troÅ¡e a i skupe su za nabavku pa je svaka promena kompleta udarac za proraÄun. Soba se straÅ¡no greje tako da se treba skinuti u kratke pantalone i majicu pri dužem sluÅ¡anju a u leto teÅ¡ko je paliti tog monstruma... Servis se nalazi par sati vožnje iz Ljubljane. Kod kuće imam Leben 300. Pri otvaranju ampa vidi se da je precizno uradjen. Lampa se ne troÅ¡i puno a i igranje sa njima nije skupi sport. Sam sa stavio mullardice kao i u x varianti. Skuplji ima 3 w viÅ¡e i neke elementa kvalitetnije. Prodaja polovne VIVE je verovatnije tvrdji zalogaj ali...

pp

Link to comment
Share on other sites

kad vec pisemo o svemu i svacemu, jel slusao neko mkV verziju macintosha 275? zanima me koliko to tvrdo svira, stara verzija (pre jedno 20 god) je bio verovatno najbolji PP koji sam cuo - ako je moje tadasnje stanje mozga za verovati. vidim da ih ima secondhand po normalnim cenama a pojacalo je ikona, voleo bih da imam to u sobi:)

Link to comment
Share on other sites

Hvala Paulo! Hvala i ostalima! Za ovakve stvari sluzi forum.... Odustao sam od Viva-e. Prodata je za 2250 funti (sa setom rezervnih novih 845 lampi). To je oko 3500$, a kazu da nova kosta izmedju 8 i 10 k$ u USA. MKII do duse...

Mozda da ovu temu zakljucamo, a da pokrenem novu u vezi pazara lampasa gde ce i mnoge druge opcije biti razmatrane? Voleo bih da prenesem nekoliko komentara odavde u nju - molim moderatora za pomoc????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...