Jump to content


Testovi Hi-Fi uredjaja


dcolak

Recommended Posts

"Ovaj test dobija peticu za trud ali će tema biti zakljuÄana iz dva razloga:

1. Za test je potrebno koristiti "malo" ozbiljniju opremu za reprodukciju i posebno za merenja

2. Kao i u mnogim temama o kablovima do sada, rasplamsaće veÄiti derbi izmeÄ‘u pristalica i kritiÄara bez ikakvog zakljuÄka.

Hvala na saradnji."

Ako hocemo da vidimo da li postoje cujne razlike koristeci CD plejer od 1600 dolara sa jeftinim i skupim kablom za struju, u cemu je problem?

Ne smemo da radimo probe sa jeftinim CD plejerima od 1600 dolara, potrebni su "malo" skuplji CD plejeri?

Ok, koliko skupi? Koja marka i model? Imamo pristup mnogo skupljim CD plejerima od 1600 dolara.

Zasto zatvarati temu?

Ako mislis da je potreban bolji ADC za snimanje analognog izlaza CD plejera, mozes da navedes koji je to bolji ADC, pa cemo taj isti naci i koristiti.

Umesto da argumentovano kazes:

"Trebalo je koristiti TAJ I TAJ ADC jer Asus Xonar Essence STX ADC ne valja ZBOG TOGA I TOGA."

Ti si zatvorio temu, zasto?

Link to comment
Share on other sites

Taman sam bio napisao da ce tema doziveti bar 60 postova,ali sam se zae*#o.Ne vidim poentu moderisanja foruma koje se svodi na zakljuchavanje tema na osnovu predvidjanja???Da li je toliki problem OBRISATI sve postove koji ne budu bili u skladu sa temom, i naravno one postove kojima se vrshi patkometrija? th_thclose_tema.gif?t=1287080216

Link to comment
Share on other sites

Ko smo mi u stvari, sta i za koga radimo i u cijem interesu? Ne zelim da pravim teorije zavera,

ali treba obratiti paznju na sledece. S obzirom da je nas forum najveci hi-fi forum u Srbiji, i da ga uredno

posecuju mnogobrojni konzumenti audio tehnike, u isto vreme, forum je i izuzetna marketinska alatka. Na njemu

nesto moze biti vazdignuto u zvezde i prodato u velikom tirazu a isto tako nesto moze biti sahranjeno za uvek.

Ja bi razmislio o ovim cinjenicama pre nego sto donesem zakljucak o razlozima zakljucavanja jedne ovako

skakljive teme. Nikog ne optuzujem niti etiketiram,ovo je moje misljenje i na njega imam pravo. Ziveli.

Link to comment
Share on other sites

Proba koja govori da li postoji RAZLIKA U ZVUKU kada se koristi skupi kabl za struju umesto jeftinog je zatvorena jer:

1. Nije koriscen dovoljno dobar CD plejer za probu - a nije se reklo koje su to lose karakteristike koje valja naci u skupljim cd plejerima

2. Nije koriscen dovoljno dobar ADC - a nije se reklo koje su to lose karakteristike koje valja naci u skupljem ADC-u.

Moje pitanje, potpuno ON TOPIC je:

1. Koje karakteristike CD plejera su potrebne da se pokaze razlika u zvuku kada se koristi skup kabl za struju umesto jeftinog?

2. Koje karakteristike Analog Digital Convertera su potrebne da se moze snimiti zvuk koji izlazi iz CD plejera?

3. Marka i model CD plejera i ADC-a su dobrodosli.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ali Willi je u pravu.

"Test" koji si sproveo treba pohvaliti za trud, ali je potpuno nemerodavan.

By the way, zabranjeno je ponovo otvarati temu koja je zakljucana od strane administracije. Neka ovo bude smo usmeno upozorenje, bez sankcija.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...