Jump to content


Malo mi zviždi Pioneer cd player :)


trotter

Recommended Posts

Sutra.

Imam vrlo nezgodan položaj police sa uređajima, za danas mi je dosta guženja iza police i davljenja sa kablovima :angry: .

Koliko pamtim od danas kad sam ga otvarao, on zavrti disk, ali tada poÄne zviždanje, moguće da je to Å¡to kažeÅ¡, neko Å¡lajfovanje, ne znam.

Pozdrav!

Ja imam takoÄ‘e na polici jedan PD 7700,sa istim mehanizmom,ali ga je neki nadri majstor poÅ¡teno popravio,slomio je par delova plastike u mehanizmu koji je inaÄe komplikovan do bola.Kod tebe mogu biti 2 stvari:

1.Laser polako,ali sigurno otkazuje

2.Spin motor dotrajava...

Zviždanje se javlja samo u ova dva sluÄaja koliko je meni poznato,a popravio sam gomilu CD plejera.Pioneer je posebna priÄa,možda je malo zvuÄno bolji od drugih,ali laseri su prava misterija...Kada poÄne da slabi,nov se ne može naći :plakanje !

Pozdrav,Miroslav

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bilo i nekih varijanti lasera za njih, samo su neisplative. Sve mi se pojavljuje u podsvesti da su oko 100e bili, doduse nisam siguran za koje modele Pioneer-a. S druge strane, kod ovih modela laser nije kratkotrajan i moze da radi dugo bez ikakvih problema ako se player normalno koristi. Zvizdanje potice u ovom slucaju iskljucivo iz motora i resava se na nacin koji smo vec nekoliko puta ponovili.

Link to comment
Share on other sites

LiÄi da će to biti reÅ¡enje... Danas sam malo pretraživao net i naÄ‘em da zviždanje u većini sluÄajeva potiÄe od spindle motora. Sinoć sam razgovarao sa Brankom iz NiÅ¡a, on mi je preporuÄio i da pogledam da nije problem u gumici, da se nije olabavila, oslabila pa proklizava. U shemi vidim da postoji gumica, meÄ‘utim, ako sam dobro protumaÄio shemu, gumica je u vezi sa motorom za koji piÅ¡e DC motor (Loading), Å¡to je valjda motor za fioku? Fioka inaÄe radi dobro, uvlaÄi i izbacuje bez ikakvih problema, pa pretpostavljam da nije do nje problem.

Druga dva motora su DC motor (Carriage) i DC motor (Spindle, with oil). Taj spindle ću da proverim i podmažem.

Hteo sam danas to da uradim ali plejer je posle simptoma kao sa poÄetka teme radio savrÅ¡eno, znaÄi zviždi po ubacivanju prvog diska 10 sek i kad uÄita posle je sve normalno, po ubacivanju narednog diska nema nikakvog piÅ¡tanja, uÄitava odmah.

Na prvoj slici je rastavljen transport. Motor koji treba da podmažem je broj 32.

Na drugoj slici je ono Å¡to me buni. Da li je to opisan proces koji treba da uradim da bih dobio pristup osovini na motoru? Nekako moram da skinem onaj plastiÄni deo, providni, koji je prikazan na slici 3 (slika je sa lampizatorovog sajta), jel tako?

post-10102-029834100 1288290930_thumb.jp

post-10102-034823600 1288290951_thumb.jp

post-10102-039366700 1288291008_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Баш како Ñи и показао на Ñликама.

Ево да ти мало помогнем за те потребе Ñам направио алат који изгледа овако : x45285.jpg

Мада када Ñкинеш тај плаÑтични провидни точак, провери да ли поÑтоји зазор ( луфт ) између оÑовине и лежаја.

Ðко има онда је цео мотор зрео за замену :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ti imaš dedikejtid alat, nije fer :grin: . Ja ću da ga skinem pajserom. :order

AKO ga skinem a da pritom ne razbucam neÅ¡to u okolini tog toÄkića, i ispostavi se da je motor za zamenu, tj. ako ima luft gde ne treba, onda mladi pionir ide kod Branka da ga pretvori u žabu, pardon, u DAC.

Ko da traži motor, pre ću da nađem motor za vintage Buick-a iz 68-me.

Ova druga slika ustvari pokazuje kako se instalira taj providni toÄak. Zar već nema podloÅ¡ka ispod njega nego moram da seÄem onu drugu, kao Å¡to tu piÅ¡e? A tek opterećenje od 9 kila... :plakanje

Link to comment
Share on other sites

И ово моје је нека врÑта " ПјÑера " ал' финог :rolleyes: .

Их код Бранка,' де код њега он је " ШвајÑер " :1038::cheers .

Ма шалим Ñе, Ñамо напред!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel ovo forumski softver malo trokira ili ja to vidim tvoja tri identiÄna posta :eek: .

Hvala na podršci, valjda ću uspeti da podmažem taj motor, majka mu stara, ako to ne uspem onda da batalim karijeru samoukog servisera.. Kako okreneš, nešto ću da batalim.

Link to comment
Share on other sites

Za zainteresovane, samo da izvestim: nisam jos uvek zalivao motor :D bhhua-hhaa-haaa.

Necu da se pravdam da nisam lenj, jer jesam, nisam otvarao plejer jer mu samo treba da se malo zavrti disk (prvi disk) kad se ubaci. Posle radi k'o Breitling.

Cak i ako ga vratim na stanje bez pocetnog zujanja (sto znaci da treba da ga otvorim i podmazem :heat ), imam opciju da ga zamenim za jedan stari Philips sa 1541 chipom, ozbiljno se razmisljam da to uradim, cisto radi probe. Da cujem kako to radi.

Sta mislite, da li da pitam coveka odmah da ga stavi u NOS rezim? Po nekim iskustvima sa foruma, to je to. Mislim, boli me uvo, ako mi se ne bude svideo zvuk, trazicu drugi plejer, nego, kad vec moze covek to da uradi pre nego posalje, da ga lepo zamolim.

Link to comment
Share on other sites

Operacija podmazivanja spindle motora obavljena pre tri dana.

Sve proteklo bez problema, skinuo sve lako, kapnuo dve kapi ulja na osovinu, to se lagano razlilo (valjda gde treba da se razlije :mellow: ), vratio ponovo sve na mesto, i gotovo.

Rezultat? Odmah po ukljucivanju (posle operacije) isto kao pre operacije, zvizdi 10-ak sekundi dok ne ucita, posle sve ok. Sutradan, po ukljucenju zvizdi 5 sekundi dok ne ucita. Danas, ne zvizdi uopste.

Zakljucak? Valjda je uspelo, jbg...

Link to comment
Share on other sites

Operacija podmazivanja spindle motora obavljena pre tri dana.

Sve proteklo bez problema, skinuo sve lako, kapnuo dve kapi ulja na osovinu, to se lagano razlilo (valjda gde treba da se razlije :mellow: ), vratio ponovo sve na mesto, i gotovo.

Rezultat? Odmah po ukljucivanju (posle operacije) isto kao pre operacije, zvizdi 10-ak sekundi dok ne ucita, posle sve ok. Sutradan, po ukljucenju zvizdi 5 sekundi dok ne ucita. Danas, ne zvizdi uopste.

Zakljucak? Valjda je uspelo, jbg...

Е напокон :klanjanje .

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Е напокон :klanjanje .

:wave2

team-holding-applause-sign-thumb6343144.jpg

Uspelo je sigurno. Mogao si jos malcice da mu kapnes, malo kasnije kad se te dve kapi sleglu. Obicno se efekat podmazivanja oseti malo kasnije, nece istog trenutka.

Tako nesto mi i pade na pamet.

Hvala svima na pomoci, posebno drakuli i sloteru i gospodinu iz stripa o momcima iz cvijecarnice :cheers .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ti imaš dedikejtid alat, nije fer :grin: . Ja ću da ga skinem pajserom. :order

AKO ga skinem a da pritom ne razbucam neÅ¡to u okolini tog toÄkića, i ispostavi se da je motor za zamenu, tj. ako ima luft gde ne treba, onda mladi pionir ide kod Branka da ga pretvori u žabu, pardon, u DAC.

Ko da traži motor, pre ću da nađem motor za vintage Buick-a iz 68-me.

Ova druga slika ustvari pokazuje kako se instalira taj providni toÄak. Zar već nema podloÅ¡ka ispod njega nego moram da seÄem onu drugu, kao Å¡to tu piÅ¡e? A tek opterećenje od 9 kila... :plakanje

Evo malo osvezenja teme hi-hi...

Da li se moze Technics SLPG 590 prepraviti u DAC, i ko to uopste radi?

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

У гужви Ñам а и претерано је вруће. Да ми циÑтерну ÐŸÐ¸Ð»Ñ ÐŸÐ»ÑƒÑ Ð¿Ð¸Ð²Ð° дотера иÑпод тераÑе не бих био у Ñтању за такву операцију. Viannen_loungelizard-1.gif

:wave2

Link to comment
Share on other sites

У гужви Ñам а и претерано је вруће. Да ми циÑтерну ÐŸÐ¸Ð»Ñ ÐŸÐ»ÑƒÑ Ð¿Ð¸Ð²Ð° дотера иÑпод тераÑе не бих био у Ñтању за такву операцију. Viannen_loungelizard-1.gif

:wave2

Onda, neka druga cisterna... ili ovakva operaciona sala :cheers

post-11305-0-51000400-1340043854_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

У гужви Ñам а и претерано је вруће. Да ми циÑтерну ÐŸÐ¸Ð»Ñ ÐŸÐ»ÑƒÑ Ð¿Ð¸Ð²Ð° дотера иÑпод тераÑе не бих био у Ñтању за такву операцију. Viannen_loungelizard-1.gif

:wave2

Da neko tako zeljno ocekuje pozitivan odgovor od mene, pa ja bih mu izasao u susret za ...

limenku Pils Plusa! :D :D :hdphones

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da ne otvaram novu temu, imam sliÄan problem, samo sa Grundig CD-35 plejerom. Samo se malo drugaÄije manifestuje. Npr, sa originalnim diskovima se piÅ¡tanje uopÅ¡te ne Äuje, sa rezancima kako kad. Kada zviždi, to radi obiÄno od druge ili treće pesme, pa traje sve do pete-Å¡este, onda prestaje  :screwy 

 

To piÅ¡tanje, tj. zujanje se Äuje uvek kada se laser pomera, npr, hoću da pustim 10. stvar, odzuji do tog mesta na disku, krene da svira i piÅ¡tanje prestaje, i to je skroz normalno. E, na problematiÄnim diskovima ne prestane da piÅ¡ti ni kada krene da svira (samo od 2. do 6. pesme). 

 

Jel ima neko ideju Å¡ta da mu radim, ili gde da ga nosim? Mislio sam da ću problem reÅ¡iti kupovinom boljeg rezaÄa i smanjenjem brzine rezanja, ali samo sam donekle uspeo (manje zuji) sa PlexWriter 40/12/40a. Režem na 4x poÅ¡to nisam uspeo da provalim kako da reže na 2x. Probao sam Burrrrn, Nero... Diskovi su JVC/Taiyo Yuden.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...