Jump to content


PC - DAC - HiFi


Aibo

Recommended Posts

Prvo, pozdrav svima na forumu.

Ideja je da se PC sa muzikom u FLAC formatu i HD filmovima prikaÄi na HiFi koji Äine NAD C320BEE i B&W DM602 S3. Stvar je u tome Å¡to znam vrlo malo o DAC-ovima. Teoretski znam sve Å¡to treba ali ih nikada nisam sluÅ¡ao niti znam kakav kvalitet može da se oÄekuje za koju cenu. Pitanje je, dakle, za koji novac se može oÄekivati DAC koji će zvuÄati jednako dobro kao entry level CD player-i tipa NAD C525 i sl.? Koji bi to modeli bili, a da su dostupni na naÅ¡em tržiÅ¡tu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Jel može neki opis zvuka, iz prve ruke, koji daju takve karte? Ako ih neko ima ili je slušao.

Ja sam isprobavao Creative Audigy 2, Äisto zato jer je bila vrlo jeftina polovna a znam da je nekad koÅ¡tala puno, i nisam zadovoljan. Drugi je problem Å¡to ima dosta prostora izmeÄ‘u kompjutera i pojaÄala, pa su mi baÅ¡ dugi kablovi i sakupljaju znatan Å¡um.

Link to comment
Share on other sites

.... da i pored kablova uvek ces imati problem sa smetnjama koje stvararaju druge komponente u racunaru. Verujem da je eksterni konverter bolje resenje.

Za tako nesto ti treba budzet 200+ eura, ako hoces neki zvuk vise klase. Nesto mozda najoptimalnije je music fidelity V dac , mada sam ja poboljsanje

postigao i sa Pro-Ject USB Box-om. On je jeftin (100e nov) a bolji je od bilo koje standardne pc zvucne kartice. Sa njim ne mozes ocekivati zvuk kao kod dobrog cd playera ali nesto blisko tome da (zavisi kakva su ti ocekivanja).Probaj da poslusas i njega mozda postignes ocekivano za manje pare. :thumbsup2

post-16753-028878300 1286564846_thumb.jp

post-16753-028878300 1286564846_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Postoji i svajserska varijanta o kojoj se dosta pisalo i na ovom i na onom forumu i koja se solidno pokazala. Razne su varijante USB --> SPDIF pa na DAC, ili USB --->I2S pa na DAC chip od CD palyera ( sto preferiram) ....

/index.php?/topic/10033-pc-transport-diy-case-study/page__p__150547__hl__%2Bcase+%2Bstudy__fromsearch__1#entry150547">casestudy

PC kao izvor

SS DAC

Link to comment
Share on other sites

Već je bilo diskusija sa slicnom tematikom.

Ja sam licno protiv yvucne kartice , kolega mi ima placenu nekih 100 evra , bacen novac ya mene..

Ja sam imao Pro-Ject usb box , bolji je od zvucne ali poredjenje sa Nad-om 521bee koji posedujem , SMEÅ NO !!!

V - dac je ok , isprobano , posudi sam od kolege, radi kao plejer, ispod 200 evra nema da se nadje.

PC prikljucen na Meridianov dac u trku mi je pregazio Nada , ali ovo nije rezonski zbog cene ukoliko neposedujete neki transport.

Nazalost cambridgeov Dac Magic nisam imao prilike slusati , navodno je bolji od V-Daca.

SVE U SVEMU EXTERNI DAC , NE KARTICA , moje licno misljenje!

Link to comment
Share on other sites

Ni slučajno interna zvučna karta. S obzirom da tražiš jeftinije rešenje savetovao bih eksternu zvučnu kartu, polovan brendirani DAC ili još bolje (čitaj više kvaliteta za manje para) DIY DAC.

Neki su već skrenuli pažnju - o ovome se dosta pisalo, ne ustručavaj se da upotrebiš search opciju, naći ćeš puno informacija...

Link to comment
Share on other sites

Već je bilo diskusija sa slicnom tematikom.

Ja sam licno protiv yvucne kartice , kolega mi ima placenu nekih 100 evra , bacen novac ya mene..

Ja sam imao Pro-Ject usb box , bolji je od zvucne ali poredjenje sa Nad-om 521bee koji posedujem , SMEÅ NO !!!

V - dac je ok , isprobano , posudi sam od kolege, radi kao plejer, ispod 200 evra nema da se nadje.

PC prikljucen na Meridianov dac u trku mi je pregazio Nada , ali ovo nije rezonski zbog cene ukoliko neposedujete neki transport.

Nazalost cambridgeov Dac Magic nisam imao prilike slusati , navodno je bolji od V-Daca.

SVE U SVEMU EXTERNI DAC , NE KARTICA , moje licno misljenje!

Link to comment
Share on other sites

Sto zamajavate coveka bez veze. Neka kupi nesto jeftino sto uspe da nadje. I onako ima low budzet sistem na kome nece uspeti da iskoristi bilo sta od boljih DAC-ova. (Naj)jeftin ;) DAC ili probaj neku zvucnu i uzivaj ;).

Da bi dobio nesto epohalno, moras da menjas ceo sistem. Ako si zadovoljan ovako, cuti i slusaj ;) .

Link to comment
Share on other sites

Sto zamajavate coveka bez veze. Neka kupi nesto jeftino sto uspe da nadje. I onako ima low budzet sistem na kome nece uspeti da iskoristi bilo sta od boljih DAC-ova. (Naj)jeftin ;) DAC ili probaj neku zvucnu i uzivaj ;).

Da bi dobio nesto epohalno, moras da menjas ceo sistem. Ako si zadovoljan ovako, cuti i slusaj ;) .

Link to comment
Share on other sites

Nisam baš nov i neiskusan da me je lako zbuniti :). Samo želim savet od iskusnijih (kojih će uvek biti).

Dakle, ne pričam niočemu epohalnom i zadovoljan sam svim što čujem, sem kad je izvor PC. Samo pitam kako dobiti zvuk sa PC-a koji je jednakog kvaliteta (detalji, energija, definicija, prostornost...) kao zvuk koji se dobija sa CD player-a od npr. 250-300€. Sistem probe je uvek najbolji, ali ne i najlakši i najjeftiniji, zato sam se nadao da je neko imao prilike da lično čuje neke bolje zvučne karte, kao i DAC-ove od oko 150-250€ recimo, pa da svoje iskustvo podeli.

Do teorije je lako doći, i "svi sve znaju", ali realno akumulirano iskustvo je neprocenjivo. Imalo je par odgovora koji su mi vrlo pomogli sa tim odakle da počnem, oni o V-DAC - u npr.

Hvala svima koji odgovaraju konstruktivno.

Zvukoljub je pominjao da je zadovoljan Pro-Jectovim DAC Box FL-om, a čini mi se da je Delija svojevremeno imao neki model E-MU eksterne kartice, pa bi eventualno mogli da napišu svoje utiske ako primete temu. I jedno i drugo ti se uklapa u budžet...

Za 150-200e pre bih isao na STX. Tek kad pretereas 400-500e razmisljaj o ext dac. STX daje odlican zvuk.

Postoji više razloga zbog kojih ne treba ići na internu zvučnu kartu. Jedan od njih je čak i praktičnost...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...