Jump to content


"One more man gone" - In Memoriam


ras

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nikada nisam bio pristalica maksime ''o mrtvima sve najbolje''...

Moram da priznam da nikada nisam voleo Cassius Clay-a, još manje sam razumeo zašto su ga voleli pojedinci koje smatram intelektualcima.

Clay je bio među prvim velikim ''projektima'' u sportu, nikada na žalost neću saznati da li je to bio voljno ili je bio izmanipulisan.

Za mene je jedan od najvećih vesnika nadolazećeg primitivizma i povlađivanja najprizemnijim porivima svetine željne krvi i identifikacije sa ''predatorom''.

Ponašao se najblaže rečeno nesportski, od ringa je pravio gladijatorsku (i dr.) arenu. Otpozdravljao je pun sreće i ponosa stadionu koji je urlao ''Ali bomaye'' (''Ali ubij ga'') a to se odnosilo na George Foremana, sjajnog sportistu (i živopisnog čoveka). Njegovi intervjui su bili ogavni. Mnogi to opravdavaju čuvenom rečenicom ''sve je to show business'',nesvesni koliko su u pravu. Mogu samo da kažem, tim gore.

Pravi heroji tog vremena, za mene su Joe Frazier i George Foreman!

Link to comment
Share on other sites

O čemu vi to pričate?

Borac za ljudska prava (u vreme kada za crnce to nije baš bilo zgodno), rizikovao robiju zbog odbijanja da ide u Vijetnam, iz istog razloga je skoro upropastio karijeru (nije boksovao preko tri godine)...

Šta fali šou biznisu u sportu? Popularisanje sporta inspiriše klince da se bave njime.

 

Link to comment
Share on other sites

O čemu vi to pričate?

Borac za ljudska prava (u vreme kada za crnce to nije baš bilo zgodno), rizikovao robiju zbog odbijanja da ide u Vijetnam, iz istog razloga je skoro upropastio karijeru (nije boksovao preko tri godine)...

Šta fali šou biznisu u sportu? Popularisanje sporta inspiriše klince da se bave njime.

 

Pretpostavljam da je u pitanju ironija.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Ljuba said:

Veliki audiofil i poznati golman, Goran Živanović, se u nedelju udavio na Adi Ciganliji zbog slabosti srca.

http://www.mojacrvenazvezda.net/137241/2016/06/20/memoriam-goran-zivanovic-djidji-1960-2016/

Bio je divan čovek i divan drugar. Mnogo mi ga je žao. Uvek je bio nasmejan, vedar i raspoložen za druženje. Nažalost poslednje sa njim bilo je na pretprošloj berzi. Ostali smo do kasno Djidji, Naum, DJ Nik i ja. Čuo sam tužnu vest još u nedelju, javio mi je Šuca i hteo sam da objavim, ali nije bilo vesti na netu ili nekog linka koji bih mogao da postavim. Drago mi je da ga Zvezda nije zaboravila.

Počivaj u miru Djidji.

540x_540-inm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...