Jump to content


"One more man gone" - In Memoriam


ras

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tesko da postoji neko sa prostora bivse Sfrj da nije voleo barem jednu oliverovu pesmu.Zapravo tesko da postoji i neko ko je voleo samo jednu.

Pročitah danas reakciju Gibonija, kako je lepo čuti da su postojali veliki ljudi koji nisu počinjali rečenicu sa "Ja" https://www.24sata.hr/show/gibonni-oliver-je-svaku-nasu-pjesmu-donio-kao-da-je-njegova-584133

 

Legendo Naša,svih nas koji smo živeli u SFRJ,nas koji smo tvoju muziku dozivljavali kao domaću, počivaj u miru.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, perodeformero said:

Oliver Dragojević (1947-2018)

 

https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/3233765/umro-je-oliver-dragojevic/

https://sr.wikipedia.org/sr/Оливер_Драгојевић

 

P.S. Ako je ikako moguće, suzdržite se od negativnih komentara.

oliver-dragojevic-101.jpg

Nema potrebe za negativnim komentarima, čovek je bio genijalni kompozitor.

Imao sam sreće da ga upoznam i mogao bih svašta da napišem, ali o pokojnicima sve najbolje.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Miomir said:

Uz svo uvazavanja bio je i ostao veliki ali ne kao  kompozitor vec izvodjac.Skporo sve  je napisao Zdenko Runjic on mozda od svega ima tri svoje kompozicije.

Al jel bitno ?  pa rakel je svaki put da on nije zaslužan ?  on je samo doživio  pjesmu i inter akciju  sa glazbenicima  i  desilo se  što se desilo . A hebo  priču ! .  bio je  kaj je bio ? :)  RIP .  a  ko je kaj napisal ?  valjda  Rujjič ima novi album pa ga je pozval gore ? :)    :(

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Miomir said:

ok sta se ljutis to sam procitao a takvu vrstu muzike ne slusam i ne interesu je me.

Ma nema ljutnje . Samo mi je malo podcjenjivački ispalo, prema glazbeniku koji je snimio mislim 35 albuma i nastupao u svim največim svjetskim glazbenim dvoranama . Ni sam nisam fan njegovog komercijalnog  opusa, ali njegove "izlete" u jazz i klasiku rado poslušam . ;):).

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, vladat1 said:

O mrtvima sve najbolje, ali definistvno nije trebao da meša muziku i politiku. Ipak je on bio javna čičnost. Zato se i radi ova podela, i umanjuje njegove muziče zasluge.

 

Više komentara ovde bi treba da se posveti  Stanku Tomašu (Tomasz Stańko). 

 

http://www.tomaszstanko.com/

 

Pa čovječe on jedini na ovim prostorima to nije radio . na sve pritiske je odgovorio  NE  interesira me . Ne znam od kud ti ta konstatacija . Pa pročitaj interviju koji je dao vašem Ekspresu ? prije nekolilo mijeseci . Oliver i politika nemaju dodirne točke , ni na predizbornim skupovima nije htio pjevati iako je novac bio za  raspametiti se . Nije čak kao neki htio naplatit da ne pjeva ? . Bio je moralna vertikala . Eto zato ga ljudi vole i kod nas i kod vas i po vascelim prostorima . Daj mu Bog duši lehko . Pokopan je i ostaju nam  ono što je odpjevao  . Osobe nema  trag je ostavio  usporedbe  sa dužnim poštovanjem su neprimjerene - svako od njih je dao što je mogao od sebe da nam ulijepša život . :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Па Црна Кафа зна да пише сасвим нормално и смислено када то хоће! Оно друго је значи чисто измотавање.

Иначе, Оливер је имао свој лични став о непевању у Србији , осим тога никада га нисам чуо да коментарише нешто у вези политике.Био је ''певач певача'', све колеге су га изузетно поштовале.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...