Jump to content


"One more man gone" - In Memoriam


ras

Recommended Posts

Ronnie se borio - bio je optimista iako se znalo da je u pitalju jedan od težih oblika raka.

To govori kakav je Äovek bio. Posle svega neka se odmori i pozdravi sa starim prijateljima.

Link to comment
Share on other sites

Nisu umrli danas ili juÄe, ali i ne tako davno, a poÅ¡to ih niko nije pomenuo, mislim da je red.

1. James Garley (22. 12 1939. – 20.12 2009), solo gitarista nekada Äuvene grupe Big Brother &Holding Company. Nije imao 30-minutne ultra brze solaže, ali kad je svirao onda je to bilo s razlogom. Zavodljivi gromoviti zvuk njegove mega distorzirane gitare u pesmi ,, Ball and Chain,, sa albuma ''Chip Thrills'' iz 1968. je n e p o n o v lj i v.

2. Dickie Peterson (12. Septembar 1946 – 12 oktobar 2009.), voÄ‘a, pevaÄ i basista kultne grupe Blue Cheer koju poÅ¡tuju i mlaÄ‘e generacije.

http://www.youtube.com/watch?v=WTBdZvMFPG4

Kad već pominjem rokere iz hippie perioda, 29-tog maja 2010. godine umro je glumac Dennis Hopper. Za mene, verujem i za druge koji preferiraju rock, Hopper je znaÄajan prvenstveno kao režiser filma Easy Rider iz ’69. u kome je igrao jednu od glavnih uloga.

Link to comment
Share on other sites

Kad rece Hopper...

Secam se jos vremena kada nije bilo DivX, a ni videa, pa je covek morao da ceka i lovi priliku da vidi omiljeni film. A bilo je filmova koje bismo gledali svaki put kada se daju u Beogradu, od Kinoteke do neke mesne zajednice.

Jedan moj drug je tako x puta odgledao "Easy Rider". A ja "Warriors"...

Link to comment
Share on other sites

Hoppera ću se pre svega sećati kao glumca koga nisam fiziÄki prepoznao gledajući onako usputno neke akcione ili tako nekako filmove (nisam neki filmofil) u kojima je igrao uglavnom žešće negativce. Ukapirao sam o kome se radi tek kad mi je prijatelj rekao da je to isti onaj tip iz Easy Ridera koji me je ,,x puta,, oduÅ¡evljavao. Majstor mimikrije...R.I.P.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Abbey Lincoln (Anna Marie Wooldridge) (aka Gaby Woolridge, Anna Marie and Gaby Lee) - Died 8-14-2010 in Manhattan, New York, U.S. ( Jazz ) Born 8-6-1930 in Chicago, Illinois, U.S. - Singer and actress - (She did, "Afro-Blue" and "The World Is Falling Down") - Worked with Benny Carter, Sonny Rollins, Wynton Kelly, Eric Dolphy and Max Roach (Who she had been married to) - She appeared in the films, Nothing But A Man, For Love Of Ivy and The Girl Can't Help It.

http://en.wikipedia.org/wiki/Abbey_Lincoln

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...