Jump to content


"One more man gone" - In Memoriam


ras

Recommended Posts

On 19.2.2019. at 9:30, vladat1 said:

Napiši neku angdotu. Ja ga nisam slušao, ali kao što Siroma reče, i meni je delovao kao o.k. čovek.

Šaban, kao i mnogi drugi narodnjaci, su porez plaćali u Austriji ili Nemačkoj... Za to im je trebalo poznavanje nemačkog jezika... Međutim Šapketu jezik baš nije išao... Imao je sreću da se na polaganju ispita nalazila naša žena koja je bila njegov veliki fan... 

Kako se polaganje ispita snimalo samo audio, a ne i video... Dala mu je papir da čita neki tekst... Šapke ga pročitao i tako položio ispit. 

BTW njegov sin je prijavljen da radi u PIO fondu, a da se ni ne pojavljuje na poslu. Nije mi on pričao, već neko ko radi u fondu. Čak valjda ima i svoje parking mesto, iako dolazi samo kad mora. 

Link to comment
Share on other sites

Andre Preven, dirigent:
https://www.deutschegrammophon.com/en/artist/previn/

U mojoj kolekciji nije mnogo zastupljen. Sa njime imam Prokofjeva, Rahmanjinova, Geršvina, Mendelsona, Voltona i Vilijamsa, ali mi se dopadalo kako je kao iskusan dirigent puštao u prvi plan mlade talente sa kojima je radio, poput Ane Sofi Muter.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Willi Studer said:

Andre Preven, dirigent:
https://www.deutschegrammophon.com/en/artist/previn/

U mojoj kolekciji nije mnogo zastupljen. Sa njime imam Prokofjeva, Rahmanjinova, Geršvina, Mendelsona, Voltona i Vilijamsa, ali mi se dopadalo kako je kao iskusan dirigent puštao u prvi plan mlade talente sa kojima je radio, poput Ane Sofi Muter.

R.I.P.    Evo ga na ovom albumu sa dva takođe "mlada talenta". 

Senza nome-scandito-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

??

Tek sam danas i ovde saznao da je Rutger Hauer otišao, vidim da je to bilo još 19. Jula.. Tiho, najtiše.. Iskreno me rastužila vest, ali zaista iskreno.

Putuj mirno, dobri čoveče toplih setnih očiju. Neka ti put bude mek i topao, poetičan i baršunast, kao tvoje nezaboravne Suze u Kiši. Valjda jedan od najupečatljivijih filmskih monologa, ikada, za sva vremena..

Gledao sam te kao Roya Battyja još dalekih 80-tih kao student... i nema drugog flma koji me je toliko potresao  i kojeg sam gledao toliko puta i koji mi je pokazao toliko toga, mislim na tvoj lik ispred svih drugih.

Tužan sam, moj dragi Roy Batty, ali i pun i ponosan što sam te upoznao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...