Jump to content


"One more man gone" - In Memoriam


ras

Recommended Posts

Prometno je cele godine, a s'obzirom na krshtenice vecine istinski znachajnih muzichara, ne sumnjam da ce i sledeca biti bericetna. Shto bi moja keva rekla:"Zivot je to..."

Richard Pierce "Richie" Havens (January 21, 1941 – April 22, 2013)

post-11785-0-51816700-1366707951_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

R.I.P.  svi pali borci.

 

Kamenujte me, bacite iskru na benzinom podmazanu lomaÄu, ali meni ova tema malo (viÅ¡e) ide na nerve. SaopÅ¡titi vest (tužnu, podrazumeva se) je OK za ovu temu, naknadne poruke mislim da nemaju nikakvu svrhu. Ovo sam nameravao da napiÅ¡em odavno ali danas kad sam video da je Manzarek preminuo neÅ¡to sam razmiÅ¡ljao o svemu ovome.

 

Svi ćemo mi da umremo, nemoj sad da se zgražavamo na ovu konstataciju i nauÄno dokazanu neminovnost. Kome mi piÅ¡emo ovde naÅ¡e poruke? Preminulima? Rodbini i ostalim ožalošćenim? Jedni drugima? Manzarek bi (da već nije) umro od smeha kad bi Äitao ovakve teme po svetskim forumima...

 

Smatram da je dovoljno preneti vest (tužnu, podrazumeva se) u ovoj temi i izostaviti svaku drugu reakciju na takvu vest.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jel' imaš neki info, ja sam mislio da je Dejan umro još pre nekoliko godina, s'obzirom na njegovo zdravstveno stanje. Nažalost, originalna postava je ponovo i zauvek na okupu.

 

P.S. Da ne pomisliÅ¡ da sam nekim sluÄajem pomeÅ¡ao sa Zoranom ZagorÄićem, koji je takoÄ‘e umro pre nekoliko godina.

Link to comment
Share on other sites

Jel' imaš neki info, ja sam mislio da je Dejan umro još pre nekoliko godina, s'obzirom na njegovo zdravstveno stanje. Nažalost, originalna postava je ponovo i zauvek na okupu.

 

P.S. Da ne pomisliÅ¡ da sam nekim sluÄajem pomeÅ¡ao sa Zoranom ZagorÄićem, koji je takoÄ‘e umro pre nekoliko godina.

Evo sta pise na Discogs-u :

 

Dejan Kostić (aka Du Du Vanila / MayJAH / Cy Bersaiko) is Serbian songwritter, arranger, producer, lyricist and musician (playing guitars, keys, programming, vox). Dejan was a founding member and leader of 'Du Du A' and 'I Group' bands in former Yugoslavia. He also wrote music for the first & only Serbian movie dealing with drug abuse "Pejzaži u magli" ("Fogscapes").

Passed away after a car accident on 7.7.2013.

 

http://www.discogs.com/artist/Dejan+Kosti%C4%87

 

R.I.P.

Link to comment
Share on other sites

Jel' imaš neki info, ja sam mislio da je Dejan umro još pre nekoliko godina, s'obzirom na njegovo zdravstveno stanje. Nažalost, originalna postava je ponovo i zauvek na okupu.

 

P.S. Da ne pomisliÅ¡ da sam nekim sluÄajem pomeÅ¡ao sa Zoranom ZagorÄićem, koji je takoÄ‘e umro pre nekoliko godina.

 

Sorry na kasnom odgovoru, vidim da je kolega Traumatolog vec odgovorio, preminuo od posledica saobracajne nesrece... Ja kad sam cuo, pokusao sam da nadjem bilo kakvu informaciju u nasim novinama, ali nista... Na kraju krajeva, vidim da nisu nigde ni objavili da je i Zeljko Malnar na zalost umro... Velike rupe nastale prvenstveno neradom na sebi i kulturnom uzgoju... Nedostatak ne opste, vec sveukupne kulture...

 

RIP Zeljko, koliko pre mesec dana samo ponovo uzeo u ruke U potrazi za staklenim gradom...

Link to comment
Share on other sites

Jedinu informaciju o smrti Dejana Kostića sam uspeo da naÄ‘em na FB, i to od grupe Svi pod pOd. Poznajem nekoliko zajedniÄkih prijatelja, i nisam uspeo niÅ¡ta da saznam, osim priÄu o  već pomenutoj saobraćajnoj nesreći.Ni kad, ni gde, ni zbog Äega...

 

A Å¡to se tiÄe Malnara, nikad neću zaboraviti njegov prilog emitovan tada u Nedeljnom popodnevu negde 79', o detetu sa dve glave. Istina ili ne, ali sve svoje priÄe je tako lepo pakovao, da je gledalac jednostavno morao da mu poveruje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dragan%20Babic.jpg

Dragan Babić. Dvogled, Kino-oko, Umeće življenja, Liv Ulman, Bergman... Stašin ćale.

Babić: Ja nemam nikakvih iluzija o tome da je Äitav Balkanski civilizacijski opus samo imitativni, repetitivni, spori refleks duhovne i materijalne proizvodnje Zapada s endemskim orijentalnim prelivom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...