Jump to content


"One more man gone" - In Memoriam


ras

Recommended Posts

Sigurno se nije "zaleteo" namerno sa ciljem da ubije sebe i povuce druge sa sobom :???:

Ni malo retko se desava srcani ili mozdani udar u sred voznje. Znam za nekoliko slucajeva mladih ljudi koji su tako stradali :(

Ako je i nepaznjom doslo do nesrece, koliko god bio kriv, jel to znaci da ne treba da pociva u miru?

Luis je bio veliki covek i dobrotvor, a samo mali covek moze da razmislja na taj nacin, ljutili se vi koliko god hocete... :???:

Link to comment
Share on other sites

Eto ja sam mali covek, pa razmisljam na ovakav nacin. Kud se taj mali covek usudio uopste ici

istim putem svojim kolima, u isto vreme kad i takav veliki covek i to jos u trenutku kad je velikom

coveku palo na pamet da skrene u suprotnu traku. Ne znam uzrok skretanja velikog coveka u suprotnu traku

ali je u ovom slucaju najobicniji ubica! :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Možda je nešto otkazalo na autu, izletela neka životinja na put itd, a to može da se dogodi svakom od nas u toku vožnje. Naravno, postoje i oni drugi razlozi...

Luis svakako jeste kriv u smislu da je on izazvao udes, ali možda treba sačekati da budu objavljeni rezultati istrage (ako uopšte budu objavljeni).

Link to comment
Share on other sites

Presao u suprotnu stazu, ubio coveka, povredio jos gomilu i komentar je RIP? Zasto?

Delikatna je stvar, sta je da je.

Mislim da je kljuÄna reÄ namera. Njoj bi trebalo suditi. (OK, postoji i nemar, ali bi se i on sigurno nekako mogao dovesti u vezu s namerom)

BTW, nikad mi nije bilo jasno:

Lopov provali u kuću s namerom da pokupi sve vredno. Težina njegovog zloÄina zavisi od toga Å¡ta je tamo naÅ¡ao.

S ovim neÅ¡to ozbiljno nije u redu, Äini mi se.

Link to comment
Share on other sites

BTW, nikad mi nije bilo jasno:

Lopov provali u kuću s namerom da pokupi sve vredno. Težina njegovog zloÄina zavisi od toga Å¡ta je tamo naÅ¡ao.

S ovim neÅ¡to ozbiljno nije u redu, Äini mi se.

..i onda jos ne smes da mu se naj....es mamice jer ces onda ti da odgovaras za to....zakon debilan, pravosudje za krimose...fuj!

Link to comment
Share on other sites

@zbrujicu,

slazem se donekle sa tobom.

I meni je cudna ta podela na sitne kradje (tipa, do 15 000 RSD ili koliko vec) i krupne.

Kao i kaznena politika. Svidela mi se skoro informacija da je golman nemacke reprezentacije uhvacen u svercu odevnih predmeta iz, recimo, Dubaija u vrednosti oko 5000 Evra. Odmerena je kazna od 125 000 Evra.

Obrazlozenje: kazna treba da deluje vaspitno, tj. odvracajuce, pa je kazna odmerena shodno materijalnim mogucnostima prekrsioca.

Sta je u ovom slucaju delikatno? Tehnicki, pokojnik je ubio coveka, tj. izazvao udes sa smrtnim ishodom. Sa namerom ili bez nje, iz nehata ili ne, usled specificnih okolnosti (srcani udar) ili ne.

Ja sam se jedno vreme druzio sa muzicarima i uvek sam se protivio long-distance voznjama posle svirki u sitne sate. Ja licno ne bih voleo da me u to vreme vozi covek blizu sezdesete koji izgleda kao maneken za cardiac arrest. Radije bih platio i negde prespavao.

Tako da se sada moze diskutovati o tome da li se takav nacin prevoza moze okarakterisati kao drustveno opasno ili barem drustveno neodgovorno ponasanje, da li se moglo spreciti i da li je za to neko odgovoran - mozda pokojnik licno.

Ali to je delikatno. Evo prvog pitanja za tebe.

Da li je svaki covek odgovoran za svoje zdravlje, ili time treba da se bave drzava i lekari? Da ga podsecaju, vuku za rukav, mole da dodje na pregled, da postuje elementarnu higijenu ishrane?

Da li pojedinac moze da prebacuje odgovornost za sebe samog (licnu srecu, zdravlje, ...) na druge, ili je to njegov posao?

Link to comment
Share on other sites

Presao u suprotnu stazu, ubio coveka, povredio jos gomilu i komentar je RIP? Zasto?

Neverovatno glup komentar... :???:

Jel ovo zvanican stav moderatora foruma? :-o Dozvoljavate sebi svakim danom sve vise ovakvih izleta.

Bolje da nisi nista napisao. Nije ni cudo sto vas posle clanstvo ne shvata ozbiljno.

I onda kazu slusanje naima ne prouzrokuje trajne negativne posledice . . .

Link to comment
Share on other sites

Da li je svaki covek odgovoran za svoje zdravlje, ili time treba da se bave drzava i lekari? Da ga podsecaju, vuku za rukav, mole da dodje na pregled, da postuje elementarnu higijenu ishrane?

Da li pojedinac moze da prebacuje odgovornost za sebe samog (licnu srecu, zdravlje, ...) na druge, ili je to njegov posao?

Teška mi pitanja postavljaš. Svestan sa (jakih) argumenata oba moguća odgovora.

Naginjem onom koji daje više "prostora" mom životu :)

Dosta sam trovao ovu, inaÄe neveselu, temu.

Link to comment
Share on other sites

Jel ovo zvanican stav moderatora foruma? :-o Dozvoljavate sebi svakim danom sve vise ovakvih izleta.

Bolje da nisi nista napisao. Nije ni cudo sto vas posle clanstvo ne shvata ozbiljno.

I onda kazu slusanje naima ne prouzrokuje trajne negativne posledice . . .

To je moj licni stav. Zasto ja ne smem sebi da to dozvolim? A ti, naravno, nemoj da se bunis za stav, vec odma kreni ad hominem...

Da, moj licni stav ostaje. To apsolutno nema veze sa time kako se moderise forum, modeacija se tice nacina diskusije a ne stava. A ja licno ne ocekujem da me ti shvatas ozbiljno, ali ocekujem da izbegavas ad hominem napade u svojim diskusijama.

Link to comment
Share on other sites

U tom slucaju bi trebalo da razmislis o ostavci na mesto moderatora, pa onda kao obican clan mozes da pises do mile volje, dok god je to pisanije u skladu s pravilima foruma.

Nema potrebe za potezanjem latinskog jezika, ne donosi ti na tezini pisanija . . .

Skinite zabranu glasanja sa postova moderatora da vidite kako se ustvari kotirate.

Kao moderator bacii koji put pogled na spisak slavljenika, cini se da je isti svaki dan...pocistite malo te robote, ukoliko vam ne ide u prilog takav nacin uvecavanja broja clanova...

Link to comment
Share on other sites

Sporan je samo nacin iznosenja (forsiranja) svog misljenja :crno-na-belo

Kao modovi bi trebalo da sluzite na primer ostalom clanstvu i da ste maksimalno uzdrzani od ovakvih i slicnih izleta, ma koliko to puta tvoje misljenje bilo, nije argumentovano i deluje stetno...

Napisao sam dve recenice, uz quote. Post je bio uredan i pristojno formulisan (stilski), uz jasno iznosenje licnog stava. Jedino ako mislis da moderatori ne smeju da imaju licni stav (gde se ne slazem) - osim toga ne razumem kritiku. Nije argumentovan mi je cudna izjava, posto citat postoji, a ne znam kako se inace licni stav argumentuje.

Meni se cini da ti sve vreme imas problem sa tim da ja uopste imam stav...

Stvarno cemu ti strani izrazi r.i.p. ,ad hominem nemojte mi reci da ne postoji srpska rec.

Ako znas nasu frazu, tj. nacin da se na nasem jeziku kaze "ad hominem napad", molim te prosvetli me. Nije fora, ja stvarno ne znam, a voleo bi da koristim domacu rec....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...