Jump to content

Šta se sluša ?

den!s

Recommended Posts

Aj se koncentrisi malo... Prvo ne znas o cemu se radi, posle  ne znas gde je koncert. Lepo napisao čovek Budimpešta. 3-4 sata lake vožnje autoputem do Pešte 30-40ura troška iz većeg dela Srbije. Uskoro uz brzu prugu još brže. Otprilike kao vama iz Niša do Bugarske, komšiluk. Oduvek je to bio manji koncertni izlet, kao i do Beča. Iz Vojvodine na i na bazen ljudi idu u Mađarsku. Neuporedivo sa drugim krajem kontinenta. 

Wizair povratna karta do Štokholma, Kopenhagnea, Ajndhovena, može da bude i 50e. Doduše na severu je sve skupo, pa i smeštaj, transfer, avion tu bude najmanja stavka. Pre nedelju dana sam tako skoknuo sa ženom i slušao Rodriga i Gabrijelu u Kopenhagenu.

Sad nešto razmatram da skoknem do Sofije na Tarju Turunen u decembru, ako ne bude snega to je isto "iza ćoška", a usput vidiš malo i grad u koji bi ko zna kad otišao ovako.

2 sati ranije, sondek said:

Aj se koncentrisi malo... Prvo ne znas o cemu se radi, posle  ne znas gde je koncert. Lepo napisao čovek Budimpešta. 3-4 sata lake vožnje autoputem do Pešte 30-40ura troška iz većeg dela Srbije. Uskoro uz brzu prugu još brže. Otprilike kao vama iz Niša do Bugarske, komšiluk. Oduvek je to bio manji koncertni izlet, kao i do Beča. Iz Vojvodine na i na bazen ljudi idu u Mađarsku. Neuporedivo sa drugim krajem kontinenta. 

Auuu al ste kratkog fitilja.

Samo sam napisao da može da se nadju i karte (mesečne) za 30€. Reko mi čovek koji je tada živeo u Šveckoj i posećivao redovno koncerte. Odmah ste zapeli kolko košta put do tamo, trošak, spavanje, jedenje,....:heat

1 sat ranije, paja959 said:

... "neka jednostavna melodija/rif" pa se vrtimo malo napred,mala nazad oko toga...

Sorry, malo sam "editirao" rečeno ali slažem se u ovom ostalom :D

Pogotovo poslušajući jedno 50-ak ECM albuma, raznih godišta (Necksi nisu s ECMa, ali ima dosta sličnosti s solidnim brojem njihovih izvođača - čak bi im i coveri prošli pod ECM "viziju") u zadnjih cca. 2 tjedna, pa me psihički prilično umorilo, a samo sam htio naći nešto nove glazbe (btw. imam 4-5 ECM naslova u kolekciji, da ne ispadne da slušam "na krivom mjestu" 😅), po mogućnosti koji album, koji je prošao "ispod radara", ali bih se zadovoljio i sa 10-20 odličnih stvari/pjesama.

Ništa ni od toga. Pling-plong... manje-više u mjestu, i to je uglavnom to.

A onda nakon dugo vremena (nema nikakve veze s ECM-om, čisto kao diverzija) stavih ovaj album u player, kojeg nisam inače puno slušao jer mi nikad nije bio extra (dobar, ali ne odličan), ali danas mi je bas extra sjeo...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b4/Muse_-_Absolution_Cover_UK.jpg

Muse - Absolution

Da stvar bude gora, to je jedan od zadnjih albuma, ako gledamo godište izdanja, u kolekciji. Ili sam postao kao stari rokeri koji slušaju samo Stonese i tamo neke iz 60, 70-ih, za što sam se zakleo da neći postati 😅 😅 ili je zadnih 15-ak godina gadna kriza glede inventivnog glazbenog stvaralaštva. U biti znam da je drugo, nema šanse da je prvo. Valjda 😂 :)

4 sati ranije, somborjazz said:

Absolution je odličan album, a poslednji Igi Pop prvi pada na pamet kao preporuka novih izdanja ali ne i novije muzike ;) 

Uh, nikad se nisam našao u Iggyju. Ni sa Stoogesima, ni solo. Jednostavno mi nije legao. Nešto drugo? :D