Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

On 25. 4. 2023. at 8:09, DejanM said:

Odlican novi Trilog Gurtu: One Thougth Away. Ovaj album je tako reci povratak korenima ... ancient ritmovi, na momente hipnoticke udaraljke, .... Dosta se se razlikuje od njegovog prethodnog albuma, God is a Drummer, koji je bio prepun ne bas preterano inventivnog Fusion-a.

Trilok Gurtu - One Thought Away.jpg

Hvala na preporuci. Savršen album, pravo osveženje.:listen

Link to comment
Share on other sites

👍 нисам хтео да инсистирам, наравно да имаш и ту опцију.

најважније, има ли било какве промене на звук након деактивације те (не)функционалности?

Link to comment
Share on other sites

Dok sam gledao seriju Irma Vep (sa Alicijom Vikander - vrlo interesantna serija) na pocetku svake epizode isla je spica sa nekom, meni nepoznatom numerom. Shazam mi je saopstio da se radi o pesmi Ya Habibti muzicara po imenu Mdou Moctar. Wikipedia kaze da se iza tog pseudonima krije nigerijski Tuareg po imenu Mahamadou Souleymane. Peva na Tamasheq jeziku (sada sam vam sve rekao). 

Ovaj njegov album, po imenu Afrique Refait, iz 2021 (na kom se nalazi i Ya Habibti) je pravo otkrice. Kao kada otvorite prozor u prolece i kada vas zapahne svez, cist vazduh. Mdou je gitarista, naginje rock muzici ali pod jakim uticajem lokalne tradicionalne svirke. Zanimljivo, pomalo neobicno, melodicno, drugacije ... 

Mdou_Moctar_-_Afrique_Victime.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...