Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Brutalan zvuk sa ovog vinila.

Mozete poslusati ovaj album uzivo u Ai sobi na sajmu... jos par dobro snimljenih albuma na vinilu kao mali doprinos s moje strane. Stockfish, Shefield labs, Enja, Mofi, Steely dan na first press-u, mozda po neki Japanac, Acoustic Sounds, Tone Poet, Oscar Peterson, Deodato, Belafonte i tako to , odabrace se... Mozda bude i jedno domace retko izdanje vrhunske produkcije. Bice naravno naglasak na digitalnim izvorima zvuka, ali da se sa gramofona cuju lepo snimljeni albumi i pre svega dobra muzika.

20220928_214620.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mora malo i toga, vrhunski uredjaji zasluzuju i vrhunske snimke. Ima svega ostalog ..pa cak i Yello "smaraca"...bilo sta da se pusti nekom je smaranje.Samo najmanje "moje" muzike, koga jos to zanima 😄 Btw. Uz streaming nema sta nema, u svim sistemima ce verujem biti streamera i dakova pa izvolte traziti. Svi nesto kukaju, a niko ne trazi da mu se nesto pusti ..takav je bar moj utisak. Ja sam na svakom sajmu nesto trazio, ili nosio ranije na svojim nosacima zvuka i nisam nigde bio odbijen. S druge strane ,sajam je sajam i sta ima kome da smeta recimo dajana. Ja sam pola te "audifilske" muzike otkrio sa debelim kasnjenjem i nemam nikakav problem sa time. Samo kad se ne preteruje...

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, ab said:

Понеси и неку са просечном продукцијом како бисмо реално проценили квалитет система 😉

Realno, osim tih stockfisha nista tu nije nadrealno napucano produkcijski. Samo lepo i realno snimljeni albumi gde je neko gle cuda i o zvuku poveo racuna...nije valjda greh dobar zvuk. Po meni je samo greh dobru muziku lose snimiti. Ti sistemi gde to dobro zvuci nista ne valjaju, za to se uzme vintage sprava i stisne loudness isto kao i oni koji rade samo sa prenapucanom (preko realnog) produkcijom.

Link to comment
Share on other sites

Zao mi je samo sto Belafonte nije neko bolje izdanje i nije bas ploca u savrsenom stanju...ako je neko ima neka je ponese.To je ipak jedan biser medju zivim snimcima. Mozda cak i najbolji zivi snimak vokalne muzike. Deodato recimo bas stavi sistem na pravo mesto, japanski je press. Gaucho je USA first press, ali joj je 40-50g i sasvim sigurno ima jako mnogo preslusavanja pa ce se cuti ono sto je ostalo. Meni sve ima to neku draz, vidi se kakav je zivot prezivela,meni i puckanje ploce ima svoj smisao... mozda i nije prava prilika za sajam, gde uvek trazi dlaka u jajetu. Nekom ne odgovara savrsen snimak, nekom ce da smeta losa ploca. Zato je tu i digitalni i analogni deo price.

Jednu stvar ozbiljno treba uzeti u obzir, a to je da se na sajmu nista ne moze ozbiljno cuti. Buka je, ometanje sa svih strana, neadekvatan prostor i vise je prilika da se vidi nego cuje...

Link to comment
Share on other sites

Више пута сам се враћао у собе које су нпр.први дан имале грамофон у сетапу, а други дан дигиталију (или чак у истом дану), тако и проценим квалитет извора…у сваком другом случају слушаш само цео сетап.

Још када би се омогућило да се чује исти репертоар песама на оба извора…

Видим, бићеш присутан само у недељу…вероватно ћеш ти у том случају чути само цео сетап.

Link to comment
Share on other sites

U cemu je problem pitati da se numera koju si cuo sa gramofona pusti preko Tidala ili Qobuz posle toga ? Ne lemi se tu nista, niti prenosi 100kg, samo selektor promeni poziciju. Ja to kuci uradim bar jednom nedeljno, nije problem to zamoliti ni na sajmu. To je odlican nacin da se proveri gramofon, ploca ..pa i dac. U razlici signala je jedino veca razlika kad su izvori dobri. Ja doduse imam sve od iste firme pa razumem da prave to da zvuk bude vrlo slican.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, sondek said:

 

Jednu stvar ozbiljno treba uzeti u obzir, a to je da se na sajmu nista ne moze ozbiljno cuti. Buka je, ometanje sa svih strana, neadekvatan prostor i vise je prilika da se vidi nego cuje...

Na normalnim sajmovima nije problem da ti na zahtev formiraju setup, podese poziciju za slušanje, puste šta želiš,...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Ma da. I crvenu traku ti postave 🙃

https://www.diyaudio.rs/topic/7758-hi-fi-expo-sofia-2015/?do=findComment&comment=218317

Šta da ti kažem. Meni formirali setup, okrenuli trosed na tu stranu, pustili šta sam hteo,... Iako su videli da kao stranac nisam (njihov) potencijalni kupac

Čak su tri puta preredili slušaonicu da bi poslušali  i McIntosha i Prima Lunu i Nelson Passa i Usher

Link to comment
Share on other sites

On 30.9.2022. at 16:45, ab said:

 

Још када би се омогућило да се чује исти репертоар песама на оба извора…

 

Evo imas recimo sta da probas ako bude prilike. Tamo ti je moja Shefield labs ploca, a imas to isto i na streaming servisu. Kod mene to zvuci dosta bolje sa ploce, a isto sam potvrdio ma drugom mestu i uz  najbolji Linn streamer od 30k vs najbolja verzija Sondeka Klimax Lp12 . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...