Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

7 minuta ranije, Father said:

To što ste vi naučili je nepotrebno znanje za puvanje pred naivnima. Mašite suštinu.

Ali, kašće vam se samo, kada porastete, kako sam već napisao.

Ne, to se prosto zove opšta kultura, a ti i dalje slobodno budi ponosan na to što si polupismen i što u maternjem jeziku koristiš nepostojeće reči, i misliš da je to strašna fora da na taj način opišeš sopstveni proliv osećanja...

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Tako misli veliki broj tonaca pa im snimci očas odu iznad 0db. Vazda snimali u crveno na trakama, pa i sada u digitalnom dobu, crveno počinje od -3db. To crveno je nebezbedna zona i samo ozbiljni snimatelji dobro pripremaju svoje reglere na tiši gain kako bi iznenadni pikovi ostali u zoni kako si ti napisao ispravne zone dinamičkog opsega.

Mešaš snimanje i mastering, to su dva potpuno odvojena procesa.

Link to comment
Share on other sites

Ne brate nego znam kako to izgleda u praksi, sarađujem s nekoliko studija u gradu i poznajem vrhunske "tonce", od samoukih do onih školovanih na Berkliju, i nijedan sigurno neće pustiti snimak sa odsečenim pikovima kao ispravan nego će ga snimiti ponovo sa izmenjenim parametrima.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Father said:

Jel ovo neka provokacija na moj račun sa ovom "muzikom"?! Dugo sam na forumu i smatram da slušam kvalitetnu muziku, ovdi sam dosta od toga podelio a još više čuo i preuzeo i ovo mi je omiljena tema jer više sam muzikofil nego audiofil, budem mnogo srećan kad čujem dobru pesmu naravno dobrog snimka, dinamike i produkcije i oma uvrstim u svoju playlistu. Ono što si ti Oče stavio nisam rekao da je loša muzika niti nešto na tvoj račun, samo da je slabiji snimak, meni tih slab bez dinamike, a nemam zujeći nit brujeći sustav, no veoma solidan, tako da mi nije selo REFERENCE i to je to, idemo dalje, Somilenko dao par interesantnih albuma-idem ih preslušati:listen

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, petarjovic said:
10 sati ranije, Father said:

Jel ovo neka provokacija na moj račun sa ovom "muzikom"?!

Naravno da nije, već je neviđeni hit iz svog vremena sa temom o kojoj se diskutovalo.

Neću kriti da sam taj singl i dj mikstu doneo iz Trsta svojevreneno i sa velikim uživanjem voleo ovu pesmu.

:listen

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, somilenko said:

Preteko si me...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Što da se nadmećemo, kada isto razmišljamo i delimo iste pasije. Bolje lepo da se upoznamo, dođeš za početak kod mene i iz prve ruke čuješ sistem i filozofiju zvučne prezentacije pa onda odlučiš za dalje...

Link to comment
Share on other sites

Mulatu Astatke vibrafonist i orguljaš iz Etiopije.Orginalna i uzbudljiva muzika.Ova kompilacija je odličan uvod za upoznavanje ovog iznimnog umjetnika.Njegova muzika je korištena u filmu Broken Flowers Jima Jarmuscha.beb58af7c04bf69293d0b4fe10db8351.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...