Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

14 hours ago, Father said:

Nisam se udubljivao, ali čini mi se da se radi o Live snimcima ili nekim izvođenima pre studijskih objava

Kako zvuci? Kakvi su snimci? Vredi li potraziti...mislim , imam sve i svja od PF maltene...pa ako je posebno dobro da se bacim na potragu...Ne bih jos jednu kopiju kopije :)

Link to comment
Share on other sites

^Vrlo dobro, uzevši u obzir da su to Live snimci. Čudno mi je da mi je celi album bio primetno izmešten na desnu stranu ??? Osim toga činele vrlo čiste i jasne, hor i muški glasovi nisu me baš oduševili na Atom Heart Mother (Orchestra Versions), a najgori zvuk je na poslednjoj Interstellar Overdrive.

Generalno očekivano, sa raznim problemima u krčanju kontakata i tako to što uglavnom prati Live izvođenja bez ozbiljne pripreme za snimanje Live albuma.

Svakako biser jednog vremena i uvid u njihova najranija živa izvođenja.

Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2020 at 6:36 PM, Narog said:

Harry Belafonte.51-1zcrDvPL._SY400_.jpg51ghuYj1XFL._SY400_.jpg51r9aNVRc9L._SY400_.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Belafonte at carnegie hall, ako me secanje dobro sluzi, negde sam procitao da je ovaj live snimak dobio neke nagrade za kvalitet i reprodukciju.....inace, belafonte i njegov glas su reprezent nesumnjivog kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sondek said:

Odslusao upravo danasnji plen sa zrenjaninske berze,Japan press.Definicija izraza BLOWN Away i muzički i zvučno.Treba mi jedno 2mg neceg za smirenje,al probacu prvo sa jednim tamnim Bud-om da se rashladim  :heat

Prelude_album_by_Deodato.jpg

Mnogo hvala za ovo...preslusavam upravo, doduse u kancelariji na nekim osrednjim slusalicama...ali.....HUH

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

Belafonte at carnegie hall 

I taj album je bio ovih dana na repertoaru.Obično kad se sa nekim vidim volim njega da pustim na vinilu.Primer vrhunskog izvodjenja i snimka bez budzenja vokala vec onako čisto kako treba,sa kompletnim utiskom i glasa,prostora,orkestra pa cak i publike.Po meni najbolji snimak vokalne muzike,svakako najbolji koji imam.Neko bolje izdanje bih voleo da imam,ali i ovo holandsko je sasvim fino i da je u near mint stanju dalje ne bih trazio.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

I taj album je bio ovih dana na repertoaru.Obično kad se sa nekim vidim volim njega da pustim na vinilu.Primer vrhunskog izvodjenja i snimka bez budzenja vokala vec onako čisto kako treba,sa kompletnim utiskom i glasa,prostora,orkestra pa cak i publike.Po meni najbolji snimak vokalne muzike,svakako najbolji koji imam.Neko bolje izdanje bih voleo da imam,ali i ovo holandsko je sasvim fino i da je u near mint stanju dalje ne bih trazio.

To se smatra jednim od etalona dobrog HiFi snimka. To svira dobro i na tranzistoru ...  (preterujem naravno, ali ne puno ... )

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

I taj album je bio ovih dana na repertoaru.Obično kad se sa nekim vidim volim njega da pustim na vinilu.Primer vrhunskog izvodjenja i snimka bez budzenja vokala vec onako čisto kako treba,sa kompletnim utiskom i glasa,prostora,orkestra pa cak i publike.Po meni najbolji snimak vokalne muzike,svakako najbolji koji imam.Neko bolje izdanje bih voleo da imam,ali i ovo holandsko je sasvim fino i da je u near mint stanju dalje ne bih trazio.

Preporučio bih ovo izdanje. Veoma sam zadovoljan kako se čuje.:listen

https://www.speakerscornerrecords.com/products/details/6006/harry-belafonte-belafonte-at-carnegie-hall

IMG_20200622_145607_copy_1094x1459.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...