Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

5 sati ranije, GuybT said:

Jutros prvi put preslušao album Dire Straits - Brothers in arms.

 

Slušao sam ranije hitove Walk of life, Money for nothing, Brothers in arms, ali koliko dobre muzike na tom albumu ima. :o Posebno Your latest trick.

 

Prijatno iznenađenje.

Srecna nova 1986. :D

Link to comment
Share on other sites

Odelay je van konkurencije. Sad ću baš da ga pustim ponovo. :)

U međuvremenu na meniju je bio:

Black Keys - Let's rock

Album iz 2019. godine, što bi se reklo, klasičan rokenrol. Gitare u maniru Black Keys, ništa više, ništa manje, doduše ništa novo. Pitko, taman za uvod u veče.

Lets-Rock_-Album-Art-1-1556220758-828x53

Link to comment
Share on other sites

Odlican album trubaca Avishai Cohen-a.

Cohen ima odlicnu tehniku sviranja. Njegov ton je cist, snazno odsviran, bez uvijanja i bez trikova i tu zbilja podseca na Milesa. Moj favorit je u stvari rock stvar King Kutner ali svakako treba izdvojiti jos i Teardrop (obrada stvari Massive Attack), naslovnu Honey Fountain, itd.

 

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odlican album trubaca Avishai Cohen-a.
Cohen ima odlicnu tehniku sviranja. Njegov ton je cist, snazno odsviran, bez uvijanja i bez trikova i tu zbilja podseca na Milesa. Moj favorit je u stvari rock stvar King Kutner ali svakako treba izdvojiti jos i Teardrop (obrada stvari Massive Attack), naslovnu Honey Fountain, itd.
 
album.thumb.jpg.06a8ab6340cab830fd730c01a6664b3b.jpg
Nisa slušao Avishai Cohena deset godina sigurno, baš ću se podsetiti večeras.

Jutros: Beady Eye - BE

Nekada je postojao Oasis, a sada Beady Eye, koji nastavlja gde su ovi stali nakon Noelovog odlaska. Ovaj album je dinamičan, pravi za razmrdavanje ujutru. Klasičan indie zvuk. Iako ima par slabijih stvari, realno nema greške.9884417b74cb7053129bd0fef1e227c0.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nakon Beady Eye, radi upoređivanja pustio sam:

Noel Gallagher's High flying birds - Chasing yesterday

Iskreno, ne mogu da se otmem utisku da su i Liam i Noel bili najbolji u tandemu. Njihova muzika dobro zvuči, od veselih tonova, preko sarkazma do cinizma. Ali nekako je ista, sa vrlo stidljivim izletima kao sto su klavirske deonice. Ko je voleo Oasis, voleće i Chasing yesterday.84880d63f7145122506250eebfdb204f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stereophonics - Kind

Velšani koji traju skoro 20 godina i čiji je stil varirao od britpopa i roka do alternative. Poslednji album iz oktobra 2019. godine donosi čudan mix pesama u jako dobroj produkciji. Na momente koketiraju i sa kantrijem, ili barem meni tako zvuči. U suštini, ako volite britanski rok, poslušajte ovaj album, mada nećete naći mnogo toga inovativnog. Bez obzira, ono što bend svira zvuči super, a glavna tema albuma je ljubav i nada, nešto što nam je potrebno u ovo vreme. 078e83ad08224652756d5f8f27d6adc1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Posle Stereophonics-a se slušao Barry White - best of, o čemu nećemo trošiti puno reči, legao je na ovo lenjo podne savršeno.

A za posle ručka poslastica:

Hooverphonic - Live at Koningin Elisabethzaal 2012

Belgijanci čiji se opus kreće od triphopa, preko roka i alternative, do elektronike i elektropopa.

U svakom slučaju, koncert obuhvata sve super stvari i zvuči SJAJNO, tako da ne časite časa!5f6778561b6e4059af3d8e8efe9f234d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Blagi electro mix da nas preveze kroz poslepodne do večeri.

UNKLE and the Heritage orchestra - Variation on a theme (live at Union chapel)

Brritanski elektro dvojac i britanski eksperimentalni orkestar. Realno - obavezno poslušati.

i

AIR - Love 2

Love 2 je nešto slicno Moon Safariju, ali nema "All I Need" i "Sexy Boy". Dakle, nije na tom nivou, nekako im fali punije pozadine (a možda ga i ja slušam tiho, u vreme kućnog reda). To su ipak lepe pesme, njihov prepoznatljiv stil, odlični ženski vokal, deonice na flauti. Izdvojio bih "So Light Is Her Footfall" i "Heaven's Light". Za lagano i nepretencoizno poslepodne.e9831f34b8c523a8b2f46831281d8230.jpg6955634e19452e89e346bba1686e04f8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije album za svaki dan ali evo danas bas prija.Prosli put kad sam ga stavio na gramofon skinuo za 5 minuta i nisam mu prisao par godina.Danas bas legao.Msm nema tu nesto od trube,svega ostalog vise cak i Miles svira vise drugi instrument ali ima neki pozitivan vajb.Nekad te ponese,drugi put iznervira...

220px-Miles_Davis_On_The_Corner.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, sondek said:

Nije album za svaki dan ali evo danas bas prija.Prosli put kad sam ga stavio na gramofon skinuo za 5 minuta i nisam mu prisao par godina.Danas bas legao.Msm nema tu nesto od trube,svega ostalog vise cak i Miles svira vise drugi instrument ali ima neki pozitivan vajb.Nekad te ponese,drugi put iznervira...

220px-Miles_Davis_On_The_Corner.jpg

Upravo odslušao, kompleksne teme, izlomljene melodije, brojni instrumenti koje ne možeš pohvatati, nije baš lagano za slušanje.

Link to comment
Share on other sites

Boards of Canada - Music has the right to children

Škotski duo i muzika iz domena electro, ambient i downtempa. Njihov prvi album iz 1998. godine. Sintisajzeri, brejkbitovi i analogna produkcija. Jedan od albuma koji su napravili prekretnicu u electro žanru i koji je direktno uticao na more novih umetnika.

Obavezno štivo za sve koji vole muziku.637e26a5e18d0f7305c94b13a5c883ed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odlican album trubaca Avishai Cohen-a.
Cohen ima odlicnu tehniku sviranja. Njegov ton je cist, snazno odsviran, bez uvijanja i bez trikova i tu zbilja podseca na Milesa. Moj favorit je u stvari rock stvar King Kutner ali svakako treba izdvojiti jos i Teardrop (obrada stvari Massive Attack), naslovnu Honey Fountain, itd.
 
album.thumb.jpg.06a8ab6340cab830fd730c01a6664b3b.jpg
Auh! Odličan album. Koliko nisam cenio/kontao ovu mjuzu kad sam bio mlađi.

Izdvojio bih: Hidden chamber i Intent.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...