Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

On 7.12.2019. at 23:06, Engine said:

Prozivaju me da u svojoj petoj deceniji i dalje slušam "narkomansku" muziku.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Dvadesetih i tridesetih godina XX veka je blues nazivan "Djavolskom" muzikom, zbog cega su blues muzicari imali problema i ne retko bi bili najureni iz grada od strane clanova lokalne crkve. Prema tome ... ono sto je jednog dana narkomanska ili djavolska muzika, vec sledeceg moze da postane salonska. Ne znam da li ce to ubediti tvoje ukucane, ali mozes da probas sa ovom pricom ... :D

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2019 at 2:48 PM, Patolog said:

Milje, thnx na poklonu. Upravo ide po 4-ti put :

 

On 12/14/2019 at 3:15 PM, covek vuk said:

Nema na cemu.....uzivaj u remek delu.

Zelim da se zahvalim za ovo....zato volim ovu temu..Ne moze covjek svugdje da stigne i postigne..taman kad misli da je pokupio "svu pamet svijeta"..saceka ga nesto ovako..Hvala jos jednom za ovo...Pravi pisofart :)..bas godi mom sezibilitetu..iako sam dugo u laganom slalomu bjezao od tog perioda granzevskog Sijetla i svega sto je nosilo sa tim  (slusao sam naravno ali opet s mrvom distance ), nisam ni sanajao da postoji ovakav uradak.Svaka cast.

 

 

Link to comment
Share on other sites

PAVEL KOLESNIKOV - LIVE AT HONENS

81mUZsQnWdL._SS500_.jpg

Ovaj dobro snimljen zivi snimak mladog ruskog pijaniste (rodom iz Novosibirska, trenutno naseljenog u Londonu), je nesto najbolje za nas koji uzivamo u kvalitetnoj reprodukciji muzike. Pisao sam ranije o Aleksandru Sincuku, njegovom zemljaku/kolegi iz Sibira, a koji je nastupao na Kolarcu pre godinu-dve (kao i ove godine), cudo koliko talenata dolazi iz tih krajeva Rusije.

Vise o ovom mladom geniju na stranici Hyperion Records.
https://www.hyperion-records.co.uk/a.asp?a=A2503

Za Pavela Kolesnikova sam saznao prateci sajt Hyperion Records-a, jos jedne sjajne i specificne izdavacke kuce koja krije mnoge bisere poput ovog pijaniste. Inace, na Tidalu osim ovog albuma, ne postoji ostatak njegove diskografije, sve ostalo je dostupno na Hyperion-ovom sajtu i naravno na Amazonu sa koga sa narucio CD izdanja (slike u nastavku).

P.S. Sâm Hyperion, pored CD albuma, nudi i FLAC Studio Master 24-bit 96kHz,a koje ja licno najvise volim od svih HD varijanti, pa cu u nekom momentu bas da narucim i zvucno uporedim sa nekim od CD albuma.

034571282244.jpg.1786126f5058f09ed7cba22e64af8040.jpg

034571281377.jpg.3b2093b34fc9d1724b616e427755c44d.jpg

034571282374.jpg.01c36882a82daef638745d58dcdd4985.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...