Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

41 minutes ago, džonibigud said:

Ooooo lepota, zato volim Tidal servis. Hvala ti najlepše na preporuci:listen

a2342196842_10.jpg

Kvotujem sebe, ali moram. Ne znam koje algoritme koristi Tidal servis, ali savršeni su. Zapita se čovek da li je potrebno nešto bolje od ovog...Onda sentiment progovori, da treba, sve to ali na Vinyl lp-u... 

Link to comment
Share on other sites

Da, Ruben Gonzalez je doktor.

Ako bih izdvajao pesme koje najviše leže mom sentimentu to su svakako "Pueblo Nuevo" i "El Carretero". Slušah pre neki dan na cevnom single ended, to zvuči sjajno.

Sad, ne mogu da se ne setim lepog druženja do kasno u noć sa Sinišom Rankovim neku godinu kasnije. Slušali smo puno muzike i sjajno je to sviralo kod njega ali bih izdvojio jedan CD sa Dalmatinskim klapama (nažalost ne sećam se tačno koji je u pitanju), zatim fenomenalne Taraf de Haidouks na nekim sirovim snimcima. To je bilo zaista nešto posebno.  Zatim Korzikansku muziku i Petru Guelfucci-a što me što kažu uzdrmalo iz fundamenta. Na kraju, ništa manje dobru (nažalost počivšu) Lhasa de Sela i album La Llorona. Odmah sam kupio originalan disk.

 

folder.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2019 at 2:43 PM, džonibigud said:

Zapita se čovek da li je potrebno nešto bolje od ovog...Onda sentiment progovori, da treba, sve to ali na Vinyl lp-u... 

Moj poznanik ima fenomenalnu kolekciju od oko 3-4 hiljade originalnih diskova. Tu je sigurno 1/3 onih rare, specijalnih izdanja uglavnom u formi neke knjige a unutra diskovi. Pitma ga ja jednom prilikom - kako to da ti nisi nabavio gramofon i ploce? On jednostvano odgovori - Ja bi poludeo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...