Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

9 sati ranije, siroma said:

Ciganija

   3 i 4 su razbili

Ma i ostalo :klanjanje

Slušao ga uživo, bar kako mi je moj ćale rekao u Budimpešti - Mátyás Pince Restoran davne 1991 godine.

Odličan umetnik. Naravno ne sećam se ni klope ni svirke, jer sam tada tek krenuo na faks pa me to nije ni dodirivalo. Kada sam ćaletu snimio ovaj i još jedan njegov disk, spomenuo mi je da mi je svirao na uvce te 1991 godine. :D

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, siroma said:

Ciganija

   3 i 4 su razbili

Ma i ostalo :klanjanje

51icL2PF0bL._SY355_.jpg

back.thumb.jpeg.2a7cf33e26b45f906bcc0a3ba0f0d091.jpeg

sablaznio sam audiofile na jednom sajmu "Niškom banjom".

Ne propustam njegove koncerte koji su daleko bolji od studijskih izdanja...jednostavno Robika voli da oseti publiku i onda đavo dalje odradi svoje.Toga na albumu nema

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

sablaznio sam audiofile na jednom sajmu "Niškom banjom".

Ne propustam njegove koncerte koji su daleko bolji od studijskih izdanja...jednostavno Robika voli da oseti publiku i onda đavo dalje odradi svoje.Toga na albumu nema

Niška Banja je čudo zbog metrike. Takt je 9/8 ali "nepravilno" složen. Umesto 3+3+3 ( kako bi bilo u klasičnoj muzici) ovde je ciganski složen u 2+2+2+3. ( Doduše taj nepravilan ritam je dosta primenjen u etno muzici ovdena na jugu.)

Pesma Niška Banja se pojavljuje i u sceni filma Boys Choir kao dobar primer za raspevavanje

 

Link to comment
Share on other sites

Ekaterina Velika album Krug je zapravo poslednji Milanov zivi nastup u Pristini 19.05.1994. To je bio akusticni nastup gde je Milan svirao akusticnu gitaru a Margita klavir. Njih dvoje su nastupili sami. Dupli CD sa vecinom njihovih najboljih pesama.

Za mene, koji sam odrastao sa muzikom EKV, ovaj dupli CD je nesto sasvim posebno.

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2018 at 4:51 PM, DejanM said:

Ekaterina Velika album Krug je zapravo poslednji Milanov zivi nastup u Pristini 19.05.1994. To je bio akusticni nastup gde je Milan svirao akusticnu gitaru a Margita klavir. Njih dvoje su nastupili sami. Dupli CD sa vecinom njihovih najboljih pesama.

Za mene, koji sam odrastao sa muzikom EKV, ovaj dupli CD je nesto sasvim posebno.

gde nabaviti album? za sad uspevam samo YouTube taj da nadjem, a kupio bih taj CD, ili flac?

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Engine said:

Dobre muzi;ke radnje u Beogradu, molim (CD, LP...)?

Kada su u pitanju nova cd i vinilna izdanja največi deo velikih izdavačkih kuća pokrivaju uvozom MascomMultimedia i Metropolis

Proizvode iz njihovog kataloga ćeš naći u njihovim prodavnicama (potraži na sajtovima) i po knjižarama (Delfi, Vulkan...).

PGP RTS, ako tražiš njihova izdanja ima još uvek svoju prodavnicu na Zelenom vencu.

Izdanja Croatia Records ćeš naći u prodavnici u Nušićevoj

Najveći izbor vinila Yugovinyl

 

To bi bilo ukratko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...