Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Posle dužeg vremena. Ali sad sa slušalicama!! Uhhh! Šta reći prava perverzija od sviranja gitare. Album izdat daleke 1972. Na žalost, pokojni gitarista Barta Tamas (Tamaš Barta) emigrirao je u Ameriku 1974. godine kao najveća mađarska rok zvezda. Jednostavno posle turneje nije hteo više da se vrati u Mađarsku. Gledao sam ih u Novom Sadu neposredno pre nego što su otišli na tu turneju. Urnebes u sali (A u sali lom što bi rekao Bajaga). Amerika ga nije nije baš blagonaklono dočekala. Mislim da posle te turneje više ništa nije odsvirao u Ameriki. Ubijen je pod bizarnim okolnostima u Los Anđelesu 1982. godine. Kad sam čuo dugo nisam hteo da verujem. Šteta. Da se rodio u Engleskoj bio bi Džimi Pejdž, u najmanju ruku.

 

front.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, perodeformero said:

cover.jpg.4cadcce9b29f1e991377e333eeab45af.jpg

 

Ry Cooder-"The Prodigal Son" :ph34r::banana

Odlican! Koja verzija Nobidy's Fault but Mine ... Ova stvar, koju su Led Zeppelin pretvorili u neku vrstu rock himne, Ry Cooder vraca delimicno svojim korenima: originalu koji je komponovao Blind Willie Johnson jos daleke 1927. i koja je bila cist gospel/blues stvar. Ali Ry ipak ovde ide korak dalje u jednu ipak modernu varijantu, sa primesama world muzike ... veoma neobicna verzija. I pored toga, ova pesma ima onaj iskonski feeling koji je i cini tako dobrom.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, perodeformero said:

Nestvarna!Preslušao sam od juče bar tri puta album, i stvarno je fenomenalan.Posle dvadesetak godina konačno jedan klasični Cooderov album, bez eksperimentisanja sa temama i žanrovima.

Bas tako. Meni je na prvu loptu odlicno legla Straight Street. Pomalo tuzna stvar Jesus and Woody budi nostalgiju ... ko jos danas slusa Woddy Guthrie-ija ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...