Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

On 4/8/2018 at 9:07 AM, DejanM said:

Novi Sly & Dunbar pojacan sa Nils Petter Molvaer-om pod nazivom: Nordub. Moja ocekivanja su bila velika medjutim album, osim prepoznatljhivog (i ocekivanog) zvuka ne nudi puno toga novog. Takodje nema ni pesama koje bi se mogle posebno izdvojiti. Solidan elektronski rege (ili sta li je vec), ali bez previse iznenadjenja. Trans ritmovi, koji se mogu cuti recimo na Molvaer-ovom albumu Khmer, ovde su izostali ... Snimak je odlican - ja imam 24-96 verziju.

album.jpg

Slažem se.

Sastav, po spisku, obećava mnogo. Kupio bih ovu ploču "na poverenje" da sam naleteo negde na nju. 

Rezultat je, pak, baš razočaravajući. Veliko ništa. 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Krca44 said:

Nisam jos slusao ovaj novi, gore, ali probajte, ako niste do sada, ovaj album :

Nils Petter Molvaer & Moritz von Oswald - 1/1 ( EmArcy 2013 )

 

Nils Petter Molvaer & Moritz von Oswald - 1-1.jpg

Ovaj album poseduje isti pattern kao i pomenuti sa Sly & Robbi-om: Molvaer solira na trubi propustenoj kroz elektroniku preko pozadine koju u ovom slucaju stvara Moritz von Oswald (po majci cukun-cukun unuk Otto von Bismarck-a). Taj pattern je koristio jos Jon Hassell u 1980-tim i odavno ga napustio, tako da je pomalo iznenadjujuce da Niels Molvaer nastavlja da koristi jednu strukturu koja je u zbilji napustena. Verovatno mu je bilo interesantno da solira preko jedne u sustini techno-ambijentalne pozadine ...

Moritz je interesantan muzicar. Skolovan, okrenut u potpunosti ka eksperimentu i techno-u, koristi cesto dub ... On je relativno poznat, narocito u Nemackoj. Ako ste ljubitelj techno-dub svirke, interesantan je album koji je snimio sa Juan Atkins-om: Borderland. Mada ni na ovom albumu nema niceg epohalno novog (dosta repetitivne i ambijentalne svirke sa ritam masinom u pozadini), deluje mozda nesto "modernije" ...

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jedan od albuma, koji se meni jako dopadaju iz te ambijentalno-eksperimentalne struje, jeste album Michael Brook-a: Live at Aquarium. Izuzetan album, snimljen na veoma neobican nacin: Michael je doneo svoje sprave ispred ulaza u londonski Zoo i tu svirao i snimao. Ceo album je sam odsvirao. Sjajan album ... Bilo je to davne 1993.

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DejanM said:

interesantan je album koji je snimio sa Juan Atkins-om: Borderland.

Slusao, imam cak i jedan od vise 12" singlova kako je ploca izdavana u analognoj formi,  meni je to bilo interesantno tada,  mada mi se znatno vise dopao Molvaer & Oswaldov album  :).

8 hours ago, DejanM said:

Verovatno mu je bilo interesantno da solira preko jedne u sustini techno-ambijentalne pozadine ...

Misljenja sam da je ovo verovatno bio glavni razlog za izdavanje albuma.

 

Link to comment
Share on other sites

Christian Sands je jedan od predvodnika nove generacije jazz muzicara. Ja sam ga gledao live kada je nastupao u Becu sa Christian McBride-om i bio odusevljen njegovim virtuoznim sviranjem klavira. Njegov poslednji album, Reach iz 2017, je odlican. Moderan jazz, odsviran na vrhunskom nivou. Na albumu moze da se cuje jos jedna zvezda u usponu: Yasushi Nakamura, odlican basista, rodjen u Japanu ali odrastao i skolovan u New York-u. Njegovo sviranje na ovom albumu jednostavno nije moguce ne primetiti.

Sands je izuzetan tehnicar, po stilu sviranje podseca na Bud Powell-a, ali na ovom albumu cete cuti ozbiljne kompozicije a ne dokazivanje na instrumentu. Sa ovakvim muzicarima i ovakvim albumima, jazz ima svoju buducnost. I to kakvu ...

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

Interesantan album meni do sada potpuno nepoznatih muzicara. Anne Paceo je francuska bubnjarka, odrasla u Obali Slonovace. Ranije je saradjivala sa muzicarima kao sto su Kenny Garrett, Dianne Reeves, Ravi Coltrane, .... sto su jake reference. Ovaj album:  Fables Of Shwedagon, je zapravo live album. Muzika je neka mesavina jazza, narodne azijske muzike (Mijamar), ali ima na momente i uticaja rock muzike. Na taj nacin je stvorena jedna interesantna i  zbilja dobra i intenzivna svirka.

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...