Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

13 sati ranije, Krca44 said:

Kenny Burrell Midnight Blue treba uvrstiti u muzicki bukvar

Dejane hvala za tekstove, uzivanje je citati ih pored slusanja muzike

Pozdrav od Krce  :)

Krco,

Drago mi je da ti se svidja to sto postujem. Ali ako Vam se cini da previse gusim sa ovim starim stvarima - recite ... Ne znam koliko to jos nekog uopste interesuje ... 

Link to comment
Share on other sites

@DejanM

Interesuje, interesuje... :rolleyes:

 

Evo i ovi prepisali:

Jazz Improv Magazine lists this album among its top five recommended recordings for Burrell, indicating that "if you need to know 'the Blue Note sound', here it is". In 2005, NPR included the album in its "Basic Jazz Library", describing it as "one of the great jazzy blues records"...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DejanM said:

Krco,

Drago mi je da ti se svidja to sto postujem. Ali ako Vam se cini da previse gusim sa ovim starim stvarima - recite ... Ne znam koliko to jos nekog uopste interesuje ... 

Mene vrlo zanima...  kad snimim neki album na racunar, pored slika pravim uvek txt file sa podacima i uvek trazim tekst koji je neko napisao,  pretpostavljam da mi je dozivljaj slusanja muzike kompletniji kad znam nesto vise o muzici koju slusam 

Sve najbolje od Krce  :)

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2018 at 7:43, DejanM said:

Najpoznatiji album koji je Kenny Burrell snimio, a po mnogima i njegov najbolji, jeste Midnight Blue, snimljen 1963 za Blue Note. Ovaj Jazz Blues album spada u sam vrh onoga sto je ikada snimljeno u jazzu. Ovo naprosto mora da se cuje ... 

 

Slazem se da je ovo odlican ,i najslusaniji album.Za mene ,ipak,nesto najbolje od njega je "Bluesy Burrell",snimljen godinu dana ranije.Kakav session sa Coleman Hawkinsom,Tommy Flanaganom,Jimmie Smithom i drugim.Poslusajte,necete se razocarati.

5a5794ecdc1e8_bluesuburrell.jpg.145de13673b6ac4b82a9e6fe65971c85.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Slazem se da je ovo odlican ,i najslusaniji album.Za mene ,ipak,nesto najbolje od njega je "Bluesy Burrell",snimljen godinu dana ranije.Kakav session sa Coleman Hawkinsom,Tommy Flanaganom,Jimmie Smithom i drugim.Poslusajte,necete se razocarati.

5a5794ecdc1e8_bluesuburrell.jpg.145de13673b6ac4b82a9e6fe65971c85.jpg

 

 

Dobar je. Za mene je najbolja stvar sa ovog albuma Montono Blues. Tu me Burrell-ovo sviranje podseca na J.J.Cale-a: stedljivo ali veoma efektno. I naravno odlican solo Hawkinsa ...

Ono sto mi se na oba albuma narocito dopada jeste i upotreba congi u pozadini. Daju jednu posebnu boju zvuku, ritmicnost ...

Link to comment
Share on other sites

Samo napred Dejane,dobar deo hifista je često vrlo slabo o muzici informisan, pa su tvoji entuzijastski postovi pravo osvezenje na forumu.

Nedavno upoznah jednog pasiJoniranog hajfistu među svojim klijentima onako slučajno u opustenom delu poslovnog sastanka.Obzirom da je baš bio u toku Jazz festival, ja ga pitam jel' voli jazz,mozda se vidimo i večeras itd...Kaze on "da baš volim džez,ima ga baš dosta na test diskovima.Dobar je za proveru zvuka.Ne znam doduše baš imena"...jbt a meni kroz glavu prolete ono "nisam ginekolog al mogu da pogledam".

Tako da,Dositeje, nastavi...oduvek je ovaj narod učene slao u Beč,pa malo prosvetiteljstva nikad narodu na odmet nije.Da naučimo "imena" :D

Link to comment
Share on other sites

On 12.1.2018 at 17:48, sondek said:

Samo napred Dejane,dobar deo hifista je često vrlo slabo o muzici informisan, pa su tvoji entuzijastski postovi pravo osvezenje na forumu.

Nedavno upoznah jednog pasiJoniranog hajfistu među svojim klijentima onako slučajno u opustenom delu poslovnog sastanka.Obzirom da je baš bio u toku Jazz festival, ja ga pitam jel' voli jazz,mozda se vidimo i večeras itd...Kaze on "da baš volim džez,ima ga baš dosta na test diskovima.Dobar je za proveru zvuka.Ne znam doduše baš imena"...jbt a meni kroz glavu prolete ono "nisam ginekolog al mogu da pogledam".

Tako da,Dositeje, nastavi...oduvek je ovaj narod učene slao u Beč,pa malo prosvetiteljstva nikad narodu na odmet nije.Da naučimo "imena" :D

Kod tog tvog prijatelja/poznanika je doslo do inverzije: on ne koristi HiFi da bi slusao muziku, nego koristi muziku da bi slusao HiFi. To je samo jos jedan dokaz za cinjenicu da su HiFi i muzika dva razlicita hobby-ija. Oni jesu logicki medjusobno povezani ali i ne moraju da budu. Ima isto tako jako puno ljubitelja muzike, pa i profesionalnih muzicara, koji ne mare mnogo za HiFi. Kao sto ima i puno ljubitelja HiFi koji pretezno osluskuju svoje sprave i uglavnom su u potrazi za dobrim snimcima, kako bi njiohove sprave svirale bolje.

Link to comment
Share on other sites

Dosta cest slučaj.Mene testiranje i cesta promena uređaja neverovatno smara.Podrazumeva stalno slusanja istih numera koje na kraju prerastu u svoju suprotnost od omiljenih postanu omražene.Zato pravim stalno neki novi izbor u tu svrhu i pri druzenju sa hajfistima pokusam da napravim neki izbor koji ljudi ne slusaju svaki dan na slicnim skupovima.Šta fali da neko otkrije Cliford Brown-a gde ga najmanje očekuje...nisam se druzio sa hifistima 15-16g pa sam i zaboravio na tu pojavu i ta inverzija kako si je nazvao je dosta cest slučaj.Kod nekih je muzička kultura na dosta niskom nivou, "slušaju jazz" a ne znaju da nabroje 5 saksofonista,broj posećenih koncerata staje na prste jedne ruke...To su često tehnofili,ne čak ni audiofili,a muzikofili ponajmanje.Nije za zameriti,svako ima pravo na svoj prioritet al' čisto zapažam.Ima doduse ljudi koji su i poznavaoci muzike,viđam ih po koncertima,imaju odlične kolekcije i znanje ali i dobar hifi.Gledam da se sa takvim okružim i druzim,iz svakog susreta se nešto nauči i stekne poneko novo muzičko iskustvo,otkrije nov muzičar sto je dragoceno.Ove sto bi da čuju 20 numera do pola gledam da zaobiđem u velikom luku.Po meni je osnovna pristojnost odslusati barem numeru do kraja.Ja konkretno kad sam slusam jako retko slusam manje od celog albuma,ako bas ne legne onda jednu stranu.Normalno je da se pri audiofilskom slusanju na kraju na stolu nađe 10-15 ploča i cd-a, al gledam da uvek bude toga novog svaki put.Ova tema mozda i nema previse veze o tome ali naglasim kad je i snimak ili izdanje dobro i zvučno.

Jedan audiofilski predlog iz '80-tih,odlican produkcijskii,a pritom i dobra muzika vredna za nabavku na vinilu:

Robert Cray- Strong Persuader

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images(15).jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...