Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Nije problem Diane Krall u godinama. Meni ona jos uvek super izgleda. Ali i ovaj novi album je jos jedan u citavom nizu njenih dosadnih izdanja.Imam utisak da bi mogla da stanca ovakve albume svakog meseca po jedan komad - sve na isti kalup, sa "romanticnim" tekstovima (tu mislim recimo na Isn't it romantic) gde imate utisak da ste pesmu culi jos pre nekih 30 godina, negde, u nekom filmu ... Jako dosadno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DejanM said:

Nije problem Diane Krall u godinama. Meni ona jos uvek super izgleda. Ali i ovaj novi album je jos jedan u citavom nizu njenih dosadnih izdanja.Imam utisak da bi mogla da stanca ovakve albume svakog meseca po jedan komad - sve na isti kalup, sa "romanticnim" tekstovima (tu mislim recimo na Isn't it romantic) gde imate utisak da ste pesmu culi jos pre nekih 30 godina, negde, u nekom filmu ... Jako dosadno.

Deki, na albumu nema nijedne autorske pesme, sve pripadaju Great American Songbook "pesmarici", tako da te utisak ne vara, svakako si čuo "Isn't It Romantic" u nečijem izvođenju i ranije, evo samo jedne od njih:

 

Link to comment
Share on other sites

To je u redu ali posle Glad Rag Doll sam pomislio da ce mozda nesto da promeni, da unsese neke nove elemente (kao sto je recimo Norah Jones to uradila) ali ona se vratila u svoje sigurne vode (za mene veoma dosadne). Wallflower je bio tako neka pola-pola stvar, koja je ipak ostavila neku nadu da ce biti u buducnosti bolje. Ovo je medjutim povratak (dosadi). Verovatno joj je to komercijalna sigurica jer tu postoji odredjeni broj sledbenika i onda ona ocigledno ne oseca potrebu da nesto bitno menja u svom stilu.

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji neko logicno objasnjenje za njene slike na albumu Glad Rag Doll?
Mozda bas cinjenica da je objavila takve slike nesto govori.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока





Ne znam da li je logicno, ali deluje kao hormonski poremecaj kod zena tih godina.

Enivej, od tih belih baba, ja sam uvek pre za Patriciu Barber, sto se muzicke strane tice. Od svih tih prenaglaseno audiofilskih jazz pevacica ona mi je najmanje prenaglaseno audiofilska i mogu da je slusam bez problema. Cak mislim da su joj pojedini albumi stvarno vrhunski. Zena voli da popije vince dva tri a pripali i ponekad cigaretu dve, i kupuje svaki dan u lokalnoj prodavnici, tako da je smatram za zivo bice nasuprot Kroll gospodji, da izvine auditorijum naklonjeniji Kroll gospodji.

Sent through walls

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, trotter said:

Ajde?!

Gepekuju panduri zbog DK? A srpska keva? Jel sme da se pomene u negativnom kontekstu ili izlecu komunalni cop-ovi ispod zardinjere i apse na licu mesta?

Sent through walls
 

Crni Trottere šta si pio večaras? Ništa ne razumeš.

Rekao si: ''Ne znam da li je logicno, ali deluje kao hormonski poremecaj kod zena tih godina.''

U Bgd. bi te u'apsila ''moralna policija'', jer rečenica nije ''politički korektna'', spominjanje žena i hormona u istoj rečenici je ''sexizam'', a spominjanje godina starosti i žena u istoj rečenici je ''ageizam''...

E da ''keva'' je politički korektna, gay-friendly, napredna, sve u fullu
 

Link to comment
Share on other sites

More, sve razumem a pio sam Laško pivo, ako mora za dnevnik. Aludirao sam na moralnu policiju i sexizam ali ocito ne bas ubedljivo . Moracu da nabavim sub ili dva, nerazumevanje je obicno u niskim frekvencijama, ovo iznad svi kod nas cuju jer je ovde uobicajeno da se vice svuda i na svakom mestu.

Sent through walls

Link to comment
Share on other sites

20170506_220201.jpg

Tja, eto sta da se radi, morao sam da pustim i tu Barber gospodju.
Album je Cafe Blue.

Cudna stvar je sto nisam uspeo da nadjem na HDD pa sam posegao za disk policom. Zacudo, dvd plejer Pioneer jos uvek radi . Ovo je, inace, jedan od onih albuma o kojima sam ti pisao pisma pre neki sat.

Sent through walls

Link to comment
Share on other sites

Ufff dobro je sav se preznojih, ocekivao sam da ce neko da izbaci neku od onih milion i sedamsto hiljada azijskih jazz piano pevacica sto su kopije kopija xerox konica minolta...

Kad ono brazilka, kakvo olakšanije. Jel ovo ozbiljno, ume li da svira i peva u isto vreme ili, sudeći po slikama, ume da se ostvari kao majka sto bi rekli nasi vodeci mediji?

Sent through walls

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, trotter said:

Ufff dobro je sav se preznojih, ocekivao sam da ce neko da izbaci neku od onih milion i sedamsto hiljada azijskih jazz piano pevacica sto su kopije kopija xerox konica minolta...

Kad ono brazilka, kakvo olakšanije. Jel ovo ozbiljno, ume li da svira i peva u isto vreme ili, sudeći po slikama, ume da se ostvari kao majka sto bi rekli nasi vodeci mediji?

Sent through walls
 

Ostvarila se kao majka sa Randy Breckerom, a ćera Amanda je takođe u muzičkim vodama, samo tera neke druge muzičke pravce.;) I sada je udata za muzičara, basistu iz svog benda, sa kojim ima i zajednički album. Poslušaj mamu obavezno, ozbiljna svirka.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, trotter said:

 

 

 

 


Ne znam da li je logicno, ali deluje kao hormonski poremecaj kod zena tih godina.

Enivej, od tih belih baba, ja sam uvek pre za Patriciu Barber, sto se muzicke strane tice. Od svih tih prenaglaseno audiofilskih jazz pevacica ona mi je najmanje prenaglaseno audiofilska i mogu da je slusam bez problema. Cak mislim da su joj pojedini albumi stvarno vrhunski. Zena voli da popije vince dva tri a pripali i ponekad cigaretu dve, i kupuje svaki dan u lokalnoj prodavnici, tako da je smatram za zivo bice nasuprot Kroll gospodji, da izvine auditorijum naklonjeniji Kroll gospodji.

Sent through walls
 

 

 

Gledao live nastup Patricie Barber pre mesec-dva ovde u Becu. Radovao sam se nedeljama unapred jer mi se svidjaju njeni raniji albumi a i mislio sam da ce imati dobru svirku, sve pod utiskom njenog Live in Paris, koji je odlican album. Avaj, kakvo je to pro***anje bilo ... ja nisam mogao da verujem ni svojim usima a ni svojim ocima. Taj nastup nije licio ni na sta. Od tada nisam poslusao ni jedan njen album - muka mi je i kad pomislim na nju.

Link to comment
Share on other sites

Ako vec trazite dobru babu onda ne mozete a da ne pomenete Cassandru Wilson. Njen poslednji album je zbilja jako dobar. Prosle godine sam otisao na njen koncert i svirka je bila izuzetna - sat vremena. Posle sat vremena se pokupise sa bine i odose. Ja sam mislio da je neki vic, ali nije bio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...