Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Oladilo se pivo pa nešto uz isto, složeno hronološki, može i obrnutim redom (kao kod mene u plejlisti, nije namerno nego tako "ispalo")

 

Dame i Gospodo, novootkriveni umetnik C.W. Stoneking iz divne zemlje Australije!

 

61HKunPMTQL.jpg

61FfrWPAcrL.jpg

51%2BjcE7ThnL.jpg

 

Uz ovaj zadnji album par zanimljivih napomena za audiofile:

" ...This record which took me 6 long years to come by, was finally recorded live in 2 days, without any overdubs or edits, using only 2 microphones, into a 2 track Ampex 351 tape machine out of Capitol Records. Each song was 'mixed' live in the room by way of positioning the band (drums, electric & double bass, 4 backing singers, and my guitar amp), at varying distances/degrees around an old RCA 77DX ribbon microphone to achieve the best mix for each tune as it hit the tape, how it arrived at the tape is how it stayed. "

 

Napomena: prethodna dva nabrojana albuma su akustični albumi, sa duvačkom sekcijom i "zvukom i štimungom" iz 40-ih prošlog veka, što ne znači da nisu audiofilski, ako to nekoga interesuje pre slušanja. Sva tri su odlična!

 

Trivia: na albumu Gon Boogaloo Stoneking svira Fender Jazzmaster gitaru, jednu od onih koje su onako prelepe u svojoj ružnoći. Zvuk vrlo zanimljiv, check it out.

Link to comment
Share on other sites

😄 Ponovo sam vratio malog digitalca TPA3118 umesto Harmana, sacuvajmo el.energiju i smanjimo trovanje planete, eliminisimo emisiju toplote sa pojacala u sobe tokom leta su mi bile ideje vodilje a najznacajnija to sto mi je bilo dosadno.

Svira mali ko veliki! Ponovo sam se uverio da u mojoj sobi sa ovim zvucnicima nije potrebno vise od par vati, efektivno verovatno sad slusam pola wata (ne znam kako da izmerim?) a moracu i da smanjim jer prelazi nivo glasnoce koji obicno koristim na polozaju pota od pola deset... Tonalno radi ko sto treba a bolje od i od Yamahe i od Duala koje sam nekad imao, mozda i od Nada. Harman je ipak bolji, ali ne toliko da mi ovde nesto puno fali i ometa uzivanje.

61R1xsbqSqL.jpg

Gilberto Gil - Kaya N'Gan Daya

Link to comment
Share on other sites

Dosao od komsije, zene napolju. Mi igrali PES, ja pio pivo, on ima upalu desni, konzumirao caj od zalfije. Ja jednu nereseno u grupi i dobio u osmini Makedoniju 2:1, on tuko Brazil u grupi i tako dalje. Izgubili od Holandije u polufinalu svetskog prvenstva na penale.

Babylon Destruction by The Overnight Players, retka ploca, za kolekcionare.

R-1906518-1251576554.jpeg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pobegao od fudbala, suvise sam omamljen. Ugasio svetlo, prethodno metodom slucajnog uzorka izvukao disk sa police i metio u plejera. Retko ga mecem u plejera, inace. Sta smo metnuli ovako raspoluceni od viskija end piva (dugo ovo bese popodne a i veche se nekako oduzi)?

Majlsa Dejvisa, brata naseg superegoisticnog crnca sa gomilom problema, zasto bi ga ionako bilo ko slusao? Pa, zato sto je to umjetnost a mi smo ovde u Pekamu umjetnici

516%2BM7Wl9lL.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, 53ch said:

the-bad-plus-joshua-redman-900sq.jpg

Odlican 5!

Probaj Ferenca Nemeta - Triumph. J Redman me asocirao, a ovde takođe svira. Ne sećam se da li je album već preporučen na džez temi.

ferencnemeth1_large.jpg?v=e15f10f9-11dd-

 

 

9 minuta ranije, trotter said:

 

Pobegao od fudbala, suvise sam omamljen. Ugasio svetlo, prethodno metodom slucajnog uzorka izvukao disk sa police i metio u plejera. Retko ga mecem u plejera, inace. Sta smo metnuli ovako raspoluceni od viskija end piva (dugo ovo bese popodne a i veche se nekako oduzi)?

Majlsa Dejvisa, brata naseg superegoisticnog crnca sa gomilom problema, zasto bi ga ionako bilo ko slusao? Pa, zato sto je to umjetnost a mi smo ovde u Pekamu umjetnici

 

516%2BM7Wl9lL.jpg

Koincidencija, slušao ploču prethodna dva- tri dana zaredom.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, ras said:

Odlican 5!

Probaj Ferenca Nemeta - Triumph. J Redman me asocirao, a ovde takođe svira. 

Stvarno odlično,nisam ga slušao do danas,tražeći po netu naletio sam na Tidido,super stvar za poslušat albume koje nemam i lakše je za se odlučit na kupovinu ako čujem prije,sada slušam Bridges of Souls,hvala na preporuci,od toliko muzike uvijek nešto promakne,a ovo bi bila šteta ne poslušat 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...