Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

David Silvian- Secrets of the Beehive ,jako lepa ploÄa.Imam album otkad je izaÅ¡ao 1987 ,mnogo puta je preslusan.To je bio moj prvi Cd koji sam kupio,u Doroteji- ko se seća knjižare.Zamenio sam ga vremenom za pucketavi vinil,bolje se uklapa u jesenju atmosferu albuma.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako sam naleteo na ovo - neke stvari nađem sam, ponešto na preporuku.

 

PoÄetak nije obećavao naroÄito, sve je liÄilo na to da će se pretvoriti u dosadnjikavu poluelektronsku ambijentalu, uz dosadno ponavljanje efekata.

 

Ispostavilo se da je Äovek odliÄan gitarista, da preovlaÄ‘uju "realni" instrumenti, da ima pravih bubnjeva a ne odvratnih sintetizovanih, i da muzika povremeno biva istinski uzbudljiva.

 

Upravo sam pazario dosta albuma povezanih sa likom, oÄekujem joÅ¡ dobrih momenata. :)

 

51WTB-mQ03L.jpg

Link to comment
Share on other sites

post-10102-0-33360800-1415539398_thumb.j

Erlend Øye - Legao

SimpatiÄan Pop Reggae, zainteresovala me recezija iz HiFiles i reÅ¡im da presluÅ¡am. Naravno, ovde nema puno toga Å¡to će zainteresovati poÅ¡tovaoce Reggae muzike na duže staze, ipak, za neobavezno sluÅ¡anje u pozadini nije loÅ¡e.

Jedan od albuma koji idu od prve do poslednje pesme istim gasom, bez bilo kakvih emotivnih iskakanja, ravno je najbolji opis. Ravno ne mora da znaÄi loÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Foo_Fighters_8LP_Sonic_Highways.jpg

Foo Fighters - Sonic Highways

 

Slabo, veoma slabo, neverovatno kako možeÅ¡ da imaÅ¡ 20 godina uspeÅ¡nu karijeru praveći Å¡und u 85% sluÄajeva, pokuÅ¡avajući da imitiraÅ¡ bivÅ¡eg mentora.

Kog je oÄigledno previÅ¡e bukvalno shvatio, kada je rekao da su reÄi sekundarna stvar, i da ih je nalupava. Jer su reÄi uglavnom na nivou mad libs ovde.

Album treba da bude oda mestima gde su snimane individualne pesme, ali to ne uspeva ni izdaleka.

Outside zvuÄi kao neÅ¡to Å¡to je trebalo da bude neka brza dobra pesma, ali nije, razvuÄena, moglo bi neÅ¡to da se izvuÄe iz nje, uz teÅ¡ku preradu.

Ostaje mi da gledam HBO seriju o snimanju albuma, da vidim kako su napravili ovo super parÄe muzike.

Ne bih išao ovoliko duboko, da nije pravljen toliki hype, i da album nije dobio i seriju na HBO-u kao što rekoh,

to postavlja lestvicu veoma visoko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...