Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Jeee, komsija, you know it makes sense, sto bi reko Del! Secret agent je... whoohoooo!

Onda, pravac proslost i Fela Kuti diskografija, koga ovaj kolega skromno smatra najvecim muzicarem (celokupno delo i zivotno putesestvije koje uz to ide) kojeg je imao zadovoljstvo slusati u skoro cetiri decenije bivstvovanja na planeti. Afrobeat je najmanje poznat i nedovoljno ispitan teren koga bi svaki ljubitelj muzike trebao da istrazi.

Link to comment
Share on other sites

Edit: zaista bih cenio i misljenje, sa tehnicke i zanatske strane posmatranja, kolege Nomimasen u smislu kvaliteta snimljenog materijala na ovom Tony-jevom albumu. Meni ovo zvuci savrseno.

Nema tu Å¡ta da se priÄa, dovoljno je pustiti plaU dugme, i sve će biti jasno. Meni je bar bilo pre jedno 12 god kad sam dobio ovaj cd. ;-)

Link to comment
Share on other sites

^

Pohvale komsiji za hop trip. Digitalac, nadji ovo i napisi sta mislis, bas me zanima. Si crnac ili nisi :D

attachicon.gifHomeCooking.jpg

Tony Allen - Homecooking

Vazi i za ostale, jedan od najboljih zivih bubnjara, lekcija bubnja bez odvratnih ispada samoljublja i jos odvratnijih solo deonica od 20 minuta. Obratiti paznju na kvalitet snimljene bas gitare, takodje. Inace, Tony Allen svira bubanj i peva istovremeno, za neverne Tome ima taj youtube servis za uveriti se.

Album nije loš, ali je za moj sluh malo previše oteran u glasnoću i naporan je s vremena na vrene.

Å to se tiÄe bubnjeva, mislim da si mi nabio prevelika oÄekivanja, sve sam Äekao da budem oduvan majstorstvom. Ali mi je zvuÄalo standardno, uvežbano.

Link to comment
Share on other sites

U tome jeste stvar: majstorstvo koje ne primecujes zato sto je naglaseno vec muzika vozi na ritmu koji je majstorski odsviran. Svaki bubnjar koga znam koji je slusao Allena kaze da je covek nemoguc za skidanje ili toliko tezak da nema sanse da spoje 10 minuta sviranja bez ispadanja. A kad gledas snimke kako on svira, deluje vrlo lako.

Link to comment
Share on other sites

Normalno. Ne znam nijednog vrhunskog, ovi sto ih znam odreda kazu da covek mnogo dobro svira, njima je lakse da daju ocene jer je to njihov teren a zanatlije znaju da prepoznaju kvalitet kod drugog. Ja nisam muzicar, samo mi se svidja njegov nacin svirke, volim takav ritam.

Link to comment
Share on other sites

U pravu si za ocekivanja i razocaranja, desava se, i to cesto. I ja sam prenaglio sa odusevljenjem, ponelo me, ponekad zaboravim da svako ima svoju muziku i da nema svrhe insistirati kod drugih.

Produkcija istina jeste napucana, ali ne bih rekao da mi ometa slusanje u bilo kom smislu, ne smeta mi. Generalno, imam utisak da cu biti srecniji sa muzikom dok god mi produkcija ne bude odvracala paznju, kad (ako) to primetim da se javlja moracu da obratim paznju na ponasanje :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...