Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ma, da, pratio sam godinama po novinama ili elektronski (sto bi rekli elektricno :D ) kojekakve njene egzibicije, ima tu svasta...

Medjutim, zena ima glas koji obozavam. Onaj njen Reggae album Throw Down Your Arms (snimljen u Kingstonu sa top Jamaica ekipom) je necuveno dobar album, preporucivao sam ga nekoliko puta onima koji je vole a nisu puno obracali paznju jer ne slusaju reggae pa ih je odbilo u startu. A tu je mozda bila u najboljoj pevackoj formi uopste, sam album ima top vrh plafon produkciju, glas je snimljen bogovski, pravo uzivanje. Za reggae sladokusce poslastica je i de luxe izdanje sa drugim diskom koji se sastoji od dub-ova, inace, izbor obrada na albumz je fantastican, bas sam je zavoleo tad, ima i kratki dokumentarac o snimanju u jamajcanskom studiju, vrlo zanimljivo zbog atmosfere a i zbog opreme.

Link to comment
Share on other sites

Ma, da, pratio sam godinama po novinama ili elektronski (sto bi rekli elektricno :D ) kojekakve njene egzibicije, ima tu svasta...

Medjutim, zena ima glas koji obozavam. Onaj njen Reggae album Throw Down Your Arms (snimljen u Kingstonu sa top Jamaica ekipom) je necuveno dobar album, preporucivao sam ga nekoliko puta onima koji je vole a nisu puno obracali paznju jer ne slusaju reggae pa ih je odbilo u startu. A tu je mozda bila u najboljoj pevackoj formi uopste, sam album ima top vrh plafon produkciju, glas je snimljen bogovski, pravo uzivanje. Za reggae sladokusce poslastica je i de luxe izdanje sa drugim diskom koji se sastoji od dub-ova, inace, izbor obrada na albumz je fantastican, bas sam je zavoleo tad, ima i kratki dokumentarac o snimanju u jamajcanskom studiju, vrlo zanimljivo zbog atmosfere a i zbog opreme.

 

Nesto je pljuvala po katolickoj crkvi(vatikanu) - kako manipulisu ljudima preko vere ! Alal joj vera !! Vidi se da je prava Keltkinja, tj Srpkinja :lol:

Inace jos od onog njenog prvog cuvenog spota - pesme, vidi se da se ne folira, ili bar ne toliko ko vecina drugih pevacica, ko na pr. Bijonse,

nju kad vidim ili cujem u bilo kom izdanju odmah pomislim na Jelenu Karleusu !

Link to comment
Share on other sites

Ne znam gde ovo da stavim, album ima tvrdje elemente, takodje ima i meke pesme. Jack White je dosta promenio stil, povremeno zvuci kao Neil Young, ocigledno od druzenja s njim.

Najvise naslovna pesma odskace od ostatka albuma, jer je u njegovom tipicnom stilu jos od The White Stripes, sa par izmena. Dok je ostatak uglavnom blues/rock sa New Orleans uticajem.

 

 

jack-white-lazaretto.jpg

 

 

Digital, serija je fenomenalna, samo je Serenity razocarao.

Inara je najbolja ku... ovaj, kompanjon.  :facehearts

Link to comment
Share on other sites

1282230520_61ztyufrxvl._ss500_.jpg

 

Mnogo volim naslovnu pesmu, i njen outro.

 

red_hot_chili_peppers_californication.jp

 

Nisam neki fan, par pesama slusam od njih. Ali je ovaj album tako lose produciran, odnosno zavrsni deo, zrtva loudness war-a. Koji cini da je svaka pesma neslusljiva,

bukvalno me bole usi. Sva sreca ima da se skine pemaster verzija albuma, koja je apsolutno superiorna u odnosu na zvanicno izdanje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...