Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Mislio sam da, kao i Pero svojevremeno, bojkotujem ovu temu jer stvarno smarate sa tim youtube linkovima ovde iako postoji youtube tema, ali kao realista vidim i to da nema neke svrhe boriti se protiv inata. Tako da, da skratim, da ste svi živi, zdravi, veseli i haj :D , nastavljam ovde. Na propuÅ¡tene zanimljive naslove koje iz revolta u meÄ‘uvremenu nisam pominjao neću se vraćati jer me mrzi (iako sam realista to ne znaÄi da nisam lenj, Å¡to ni ne povlaÄi jedno drugo, iako ima onih koji tvrde da to nije moguće).

 

617fydd1OnL._SL500_.jpg

 

Dubmatix - In Dub

 

Nije stari Dub kao iz predloga Violentovog iliti Perovog  no je Dub najnovije prodikcije, meni se osobito dojmio danas posle postprazniÄkog bivstvovanja na mestu i tokom vremena koje nazivamo poslom a koje nam uniÅ¡tava život jer nas udaljava od svega onoga Å¡to nas Äini ljudima. Posao je najgora tekovina ljudske evolucije, proces koji je toliko odvratan da nema pandana u svim glupavim stvarima koje su ljudi stvorili od kada se ispraviÅ¡e na dve noge. Bez njega se ne može, on uslovljava sve ostalo, bez njega ste niÅ¡ta i možete doslovno umreti od gladi ako ga nemate, iako ga ne volite i cela duÅ¡a vam vapi za slobodom i celo biće vam vriÅ¡ti da nije fer Å¡to ne možete da ga birate ako već morate da ga imate.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da, kao i Pero svojevremeno, bojkotujem ovu temu jer stvarno smarate sa tim youtube linkovima ovde iako postoji youtube tema, ali kao realista vidim i to da nema neke svrhe boriti se protiv inata.

https://www.youtube.com/watch?v=dy_DASt7hDs&list=FLgDdKyZ4tyB8wx6KB2mXIiw

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Moj format: Naziv (u slucaju da eksterne slike i linkovi ne rade) + Sempl kao Youtube URL link + Cover kao embediranu sliku u full izdanje (ne attachment) + Opis kad sam raspolozen. 

 

Na jedan drugi forum umesto yt kacimo link do Allmusic.com gde ima semplove i nije bitno iz koju drzavu si mozes ih uvek cuti. Youtube link ne radi svima i cesto nestaju zbog copyright. Sada popularni su i spotify linkovi.

 

Format postiranja na ovakve teme kad ne postoji link do sempl ni opis uopste ne stimuliraju ljude da poslusaju novu muziku.

 

Link to comment
Share on other sites

Što bi rekla moja pokojna baba kako god oćete deco.

Možda je najbolje da Denis kao pokretaÄ teme da svoje miÅ¡ljenje, ja ću ga poÅ¡tovati kakvo god bilo.

Problem sa YT je što zaista usporava pregled ove teme preko telefona, a smara neviđeno pregledom na PC.

Ono Å¡to mene tera da mislim da se radi o najobiÄnijem inatu je to Å¡to je viÅ¡e Älanova foruma ljubazno zamolilo da se u ovoj temi ne postavljaju YT linkovi. Ne vidim svrhu toga. Ne vidim ni svrhu toga da je obavezno davati opise postavljenih predloga za muziku. Ovu temu vidim kao Äistu, Å¡to je najveći hvalospev koji mogu da smislim. Imate predlog, bilo na alici, bilo na mogućem dodatnom propratnom tekstu - Å¡ta se sluÅ¡a? eto, baÅ¡ to. TeÅ¡ko li je otvoriti novi tab i uroniti u većinom zanimljivu pretragu koju naÄinje svaki komentar sa slikom? Mora li se sve servirati na tanjiru u ovakvoj temi koja obraÄ‘uje muziku? Dosta Älanova pominje vremena pre interneta kad je sve bilo super i romantiÄno divno, Å¡ta je sad drugari, nije viÅ¡e zanimljivo da se istražuje u sopstvenoj režiji? Mora i video da se prikaže da bi se zainteresovali?

Link to comment
Share on other sites

Pa ne treba ni sliku kavera valjda.

 

Evo prvi Denisov post kakav je bio.

 

 

Ja trenutno sluÅ¡am Hari Belafonte at Carnegie Hall (dupli disk) u izdanju Classic Records Gold izdavaÄke kuće (po ko zna koji put se ponovo vraćam)…

I mogu vam reći da do sada nisam Äuo disk tako kvalitetno snimljen, Å¡to se prostora tiÄe! Manje Å¡to se tiÄe instrumenata i njihove definicije, koliko samog prostora. I dubina i Å¡irina… Glas mu je takoÄ‘e fenomenalno snimljen - bez ikakvih sibilanata i ostalih propratnih efekata   :D A to sam primetio: taj Carnegie Hall ima specifiÄno akustiÄan prostor. ÄŒuo sam joÅ¡ Miles Davisa u Carnegie Hall-u, Judy Garland, Modern Jazz Quartet…
 
Šta se sluša kod vas? :D
 
Cija je bila ideja da nam treba nekakav format? Da stavim kecelju? :D
Link to comment
Share on other sites

U međuvremenu

 

51hAfyjkUAL.jpg

 

Jorma Kaukonen-"Blue Country heart"

 

Ne sećam se da li sam već preporuÄivao ovaj album, u svakom sluÄaju se trenutno vrti na osovini motora u plejeru. Kaukonen, gitarista Jefferson Airplane i Hot Tuna, davno se bacio na akustiÄnu svirku, ali na ovom izdanju savrÅ¡eno spaja razne stilove bluesa, countryja, laid backa, i perioda koji Ameri zovu pre-war blues. fantastiÄna svirka, idealna za testiranje hife.

Link to comment
Share on other sites

Meni je ova tema pomogla najvise od svih ikada postavljenih na ovom forumu - da se naslusam dobre muzike!

Ja licno volim kada se dâ neki, bar kraci, opis. O izvodjacu, o albumu, o kvalitetu snimka...

Nije nuzno, ali pomaze.

 

Ovo je prednost interneta na ocitom delu. U toku dana imam mogucnost da cujem predloge za vise dobrih albuma. Mada mi posle samo dodje zao sto nemam vise vremena...

*ebi ga, nesto mora da ne valja... :cheers

Link to comment
Share on other sites

To sa zakljuÄavanjem teme neće da može, bar po stavu moderacije da je tema vlasniÅ¡tvo foruma, a poÅ¡to ova tema opstaje toliko godina, i jedna je od najÄitanjih, ne nadajte se previÅ¡e. Mada, ne vidim razlog za zakljuÄavanjem, jedino bi moderacija mogla da se izjasni da li forumu potrebno tri teme sa YouTube klipovima. Za one, koji se pitaju koja je treća, pa ona najnovija, sa omiljenim obradama i coverima. Nema posta bez YT, ukljuÄujući i moje postove.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...