Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ma Ok, samo malo je Techno, nije za svaku situaciju.

Nisam znao da se to slusalo po zurkama, to mora da su bile Art zurke.

mogu da ti bubnem tako par i free jazzerskih/jazz stvari na koje se moze djuskati :1038: duvati u sax je nekad bolje no air guitar mahati..idji bre,nije sve u highway to hell :blah:D,energija "za razgibavanje"nije iskljucivo samo u teskoj rokacini,crnom fankiju ..ja to redovito vostim i danas,mislim da mi je ovo treci LP koji "koristim" uz drugi CD primerak..onu deluxe cd opciju vec nisam uzimao :xmas ..

Link to comment
Share on other sites

mogu da ti bubnem tako par i free jazzerskih/jazz stvari na koje se moze djuskati :1038: duvati u sax je nekad bolje no air guitar mahati..idji bre,nije sve u highway to hell :blah:D,energija "za razgibavanje"nije iskljucivo samo u teskoj rokacini,crnom fankiju

...Ima nesto i u psihodeliji hypnodisk.gifwave.gif

Kakva bi samo zurka bila sa ovim ...

post-17184-0-22324400-1324244504_thumb.jpost-17184-0-88599400-1324244612_thumb.jpost-17184-0-74541500-1324244524_thumb.j

Bila bi to "Poslednja zurka :evil:"

Coltrane-ovsko tumacenje bluza sa lucidnim opaskama.

Samo za izdrzljive. :boxing

Link to comment
Share on other sites

Å to, mi smo svojevremeno redovno na žurkama puÅ tali Chick Corea-Return to Forever i svi smo upadali u trans kad Flora Purim poÄne da vriÅ ti.

PuÅ tali smo i normalne ali i joÅ  ludje stvari.

Žurke sa ribama su precenjene - gde bre pred ribama da sviram wind bass na ovu stvar:

http://www.youtube.com/watch?v=1MY5ibtfJXA

Link to comment
Share on other sites

414CZNQXD2L._SL500_AA300_.jpg

Caetano Veloso & Gal Costa - Domingo

Iz 1967-me, jedan od prvih radova Caetana Velosa, na omotu je, zanimljivo, napisao Velloso (2 L), na svim kasnijim albumima je stampano njegovo pravo prezime Veloso. Klasicna bossa nova, odlicna muzika koja nekako lezi uz ovo smorno vreme. Meni se samo spava po ceo dan, nikako da se razbudim :) .

Link to comment
Share on other sites

Albert King With Stevie Ray Vaughan - In Session

Sesija snimljena za TV emisiju "In Session" još davne 1983., ali kao album objavljena posthumno tek 1999. Kuriozitet je da su na albumu objavljeni i odlomci dijaloga (uglavnom šaljivi) između Alberta i Stivija. Što se svirke tiče, vrhunska naravno.

InSession.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovde sam naučio da volim nedelju*. Oko 10h otišao sa lepšom polovinom na bazen, pa produžili u obližnji restorančić na klopu sa prijateljima. Vratili se osveženi što plivanjem, što vedrim razgovorom. Napolju je trenutno oko 25ºC, sa mora dopire osvežavajući povetarac, pijuckam Nes u bašti uz zvuke soula koji dopiru iz dnevne sobe, i kuckam ovaj post. I nije toliko loša Kraljevina, kada čovek malo razmisli.

Mada, jedno je sigurno - sa setom ću se sećati ovih dana kada stigne proleće... :smile:

Al Green - Let's Stay Together; Call Me

51Q9NDW4YKL._SL500_AA300_.jpg51SN0WaQFLL._SL500_AA300_.jpg

"Let's Stay Together" je prvi Green-ov album koji je doživeo veliki uspeh. Snimljen 1972., Green-u je širom otvorio vrata popularnosti, što kvalitetom samog albuma, što zahvaljujući hitu koji je postao njegov zaštitni znak - pesmi po kojoj je i album dobio ime "Let's Stay Together".

"Call me" je usledio već naredne godine, odmah nakon "Let's Stay Together" albuma, i ne samo da je ponovio uspeh prethodnog već ga je i nadmašio, te je po mnogima progalšen za ne samo najbolji Green-ov album, već jedan od najboljih soul albuma svih vremena. Tri najpopularnije pesme sa ovog albuma bile su (i ostale): "You Ought to Be with Me", "Here I Am (Come and Take Me)" i "Call me (Come Back Home)".

Oba albuma su topla preporuka za ljubitelje soula.

*U KSA su četvrtak i petak neradni dani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...