Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Temperatura oko nule, praznici se bliže, svet odlazi u qrc (vekovna težnja) - pravo je vreme za klavir, gitaru, gudaÄke aranžmane, glas i sve upakovano u sjajne pop pesme: Aimee Mann - @#%&*! Smilers, Superego Records 2008.

51ZwN9KrBnL._SL500_AA240_.jpg

Žena je jednostavno - kraljica!

Za proseÄnog vinilaÅ¡a - nek' pronaÄ‘e licencno izdat Everything's Different Now (Suzy, 1988./9.), njenog benda Till Tuesday

61XvzYYTa6L._SL500_AA240_.jpg

Za vinilaÅ¡e dubokog džepa, postoji jedno od onih napucanih audiofilskih izdanja (takoÄ‘e odliÄnog) albuma Bachelor No. 2

217H21242VL._SL500_AA240_.jpg

Mislim da se može naći u One Hi-Fi radnji, a kome je Novi Bgd daleko, ili ne želi da koristi usluge jedne od najstarijih institucija u Srbiji (Å¡to može biti shvaćeno i vrlo liÄno :evil: ), mislim da se jedan broj ploÄa može pazariti i u knjižari Beopolis (tamo gde je i Pinball Wizard, samo na spratu).

Link to comment
Share on other sites

I ja u istom stilu kao ras,daleko od jednog trinity session-a,ali vredi imati ga bar na flacu.

Ono gore je snimak jubilarnog koncerta - i to opasan! Bend i Margo u zrelim godinama suvereno vladaju svojim instrumentima.

Samo 12 i po minuta psihodeliÄne verzije Working on a Building bilo bi vredno skidanja tih 500Mb.

Jesi slušao Trinitty Revisited?

Snimili ljudi tribjut sami sebi - takođe fenomenalan!

Znam za ovaj novi Å¡to si postovao (i zanimljivu priÄu o tome kako je nastao, odnosno kako su se rodile ideje). Nisam joÅ¡ sluÅ¡ao.

Link to comment
Share on other sites

@ras

znam da je koncert u pitanju,misljenja sam da treba zaobici koncerte encodirane u divx,xvid ili trip mkv/mpe4 od 300mb..etc samo neke HD varijante isto rip ali maximalan,morace da padne flacic tog autotribute-a.

FM -> flac

Ti ne gledaš Forda?

the%20searchers.jpeg

Jedna od najboljih stvari koja mi se desila u vojsci - (uglavnom) slobodna nedeljna popodneva i ciklus filmova Džona Forda na JRT.

Samo guglu podmetni ovo i treba prvi da se pojavi: Cowboy Junkies - Trinity Session 20th Anniversary Concert (2008-02-23)

E da, ovaj je sa Trinity Revisited. Ryn Adams u glavnoj ulozi, a pomaže i tvoja mezimica sa prethodne strane:

Link to comment
Share on other sites

Opasan je "Trinity Revisited".Da ne postoji "Trinity Session",slobodno bi mogao da se proglasi za antologijski.Odlichan izbor gostiju,sa sve pokojnim Vic Chesnutt-om. :thumbsup2

Saglasan.

A gde su praznici, tu je i ankl Bob:

113963754.jpg

Druga ploÄa, poÅ¡to sam se prethodnih dana uspavljivao uz prvu, i

615FYDF9JBL._SL500_AA300_.jpg

Link to comment
Share on other sites

FM -> flac

Ti ne gledaš Forda?

the%20searchers.jpeg

Jedna od najboljih stvari koja mi se desila u vojsci - (uglavnom) slobodna nedeljna popodneva i ciklus filmova Džona Forda na JRT.

Samo guglu podmetni ovo i treba prvi da se pojavi: Cowboy Junkies - Trinity Session 20th Anniversary Concert (2008-02-23)

E da, ovaj je sa Trinity Revisited. Ryn Adams u glavnoj ulozi, a pomaže i tvoja mezimica sa prethodne strane:

:thumbsup2 Extra snimak...jos da su tu Gelb,Wynn,Alvin bros,Stuart,Eitzel pa skoro cela vodeca indie banda na okupu (more ima ih jos poprilicno).

p.s od ove face gore ja dobijem fizioloske smetnje prvog stepena (mislim na Wayne nedao bog na Forda)

Link to comment
Share on other sites

...na Budokanu je ocajan zvuk......steta, inace odlicna svirka....hphones.gif

Tako nekako, no ne smeta uživanju.

Ne znam kakav je Dream Theatar sa istog mesta.

:thumbsup2 Extra snimak...jos da su tu Gelb,Wynn,Alvin bros,Stuart,Eitzel pa skoro cela vodeca indie banda na okupu (more ima ih jos poprilicno).

p.s od ove face gore ja dobijem fizioloske smetnje prvog stepena (mislim na Wayne nedao bog na Forda)

A Å¡to je Vejn bez Forda, i obrnuto?

Gelb ima nove albume ove godine (i solo i sa Giant Sand) i Calexico imaju Circus OST.

Ovaj zadnji sam sluÅ¡ao, prolazi u mex atmosferi kombinovanoj sa onim uvrnutim cirkuskim tripovima. NiÅ¡ta spektakularno, može se bez njega, ali nije loÅ¡e. Rekao bih Äak i bolje od onoga Å¡to su snimali poslednjih par godina. ObiÄno ih presluÅ¡am i vrlo brzo zaboravim, na albumima su oni već rekli svoje. Kad ih Pop depresija dovede sledeće godine, gledaću obavezno. Uživo - druga priÄa.

Btw, aktuelna su Calexico reizdanja sa bonusima, nisam se udubljivao.

Gelb će doći na red za slušanje.

I da, to indie bode oÄi (mada je i pojam krajnje neodreÄ‘en).

Link to comment
Share on other sites

51Tq6xvGREL._SS400_.jpg

Jedan od najboljih Reggae albuma koji je ikad snimljen u UK.

Skriveno blago.

Cistio sam malo police sa diskovima i ugledah ga. Nisam slusao 100 godina. Ne bih da zvucim kao da preterujem ali ovo je jedno od ultimativnih reggae ostvarenja :klanjanje .

Inace, slusam i gledam Newcastle - Liverpool, malo se jedem zbog Liverpool-a ali bice bolje u drugom poluvremenu :beer .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...