Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Poslušaj Dereka, on je kralj careva!
’Ajde i ja da se ’’pohvalim’’. Iskreno, za The Derek Trucks Band do sad nisam Äuo ;) . Potrudiću se, obećavam :type . Ako zaista nisi sluÅ¡ao Valentyne suite (mada ne verujem, mnogo je to poznato :listen ), zaista vredi sluÅ¡anja. :D

;)

Link to comment
Share on other sites

Derek Trucks svira vec nekoliko godina sa Allman B.B. inace je sinovac od B.T. njihivog bubnjara to jest coveka na perk. Derek je sjajan slide gitarista , da nije ne bi svirao posle D.B. Imam i njegov jedan dvd -koncert sa njegovom grupom .

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡ao sam Valentyne, naravno.Bila je ploÄa(dve) danas, kod Borka, al' nisam imao viÅ¡e para.Od Colosseum-a mi najviÅ¡e prija onaj DVD iz devedeset i neke.

Derek Trucks-ovi albumi su razliÄiti i raznovrsni.On je džezer sa bluzom u mladoj duÅ¡i, jedan od retkih koji je izlizanom pojmu "world music" dao neki kvalitet.Ako te bude zanimao, poÄni od prvog albuma pa idi redom.

:listen

taj DVD, Songlines, je fenomenalan!

Link to comment
Share on other sites

@ bujodrag,

Eh, kad bih ja bio hiperaktivan kao ti, ras, bec... :listen

Onomad si me (uz podrsku beca, ozzya ...) podsetio na kultne jazz/simfo - rock grupe: Gentle Giant, Caravan, Genesis, Yes, pa krenh u maratonsko slušanje istih. Malo mi to bilo pa sam dodao i najbolje od Van Der Graaf Generator, Nice, Gong, Soft Machine, Curved Air... ;)

Colosseum sam nekako prevideo, al vi k’o da ste znali, tako da sam izvadio iz police praÅ¡njavi Valentine suite, brižno ga oÄistio i zaista uživao do duboko u noć. :D Priznajem, uvek mi se viÅ¡e svidjala A strana ploÄe, Å¡to nije neobiÄno, jer prvenstveno sluÅ¡am baziÄni rock, 8) ali sinoć mi je po prvi put viÅ¡e legla B strana, i to cela svita - sa sve tri teme. :type

Kad već pominjemo ovakve grupe, e, tu su ameri bili tanuÅ¡ni :D (Bec je spomenuo Pavlov’s dog iz Sant Luisa). Dobra grupa, ali oÄigledno je da su bili pod jakim uticajem Canterberijske scene i ostalih gore pomenutih.

Doatno sam se informisao za Dereka. PresluÅ¡aću ja to, ali moram prvo da izaÄ‘em iz muzike King Crimsona i ostalih, kojima sam se nepredviÄ‘eno vratio. Ako mi se svidi njegova muzika, onda ću ga danima sluÅ¡ati i to mahom njega. Takav mi je pristup. Možda se isuviÅ¡e vezujem za odreÄ‘enu vrstu muzike, žanra, grupu (naravno, ako mi se svidi). Malo sam inertan, ili me muzika osvaja na drugaÄiji naÄin, ali to sam ja. ;)

:D

Link to comment
Share on other sites

@pekka68

Znam ljude koji se od jednog albuma ne odvajaju nedeljama. Posle se povremeno vraćaju da osveže sećanje, pri Äemu obiÄno otkriju neÅ¡to Å¡to im je u prethodnom sluÅ¡anju promaklo, i takvi albumi i grupe postaju njihovi favoriti za ceo život. Nije loÅ¡ ni ovakav pristup muzici. :type

@bujodrag

Sonja Kristina uopÅ¡te nije smeÅ¡na (Äak ni danas, pod stare dane). :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...