Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Bujodrag i Ozzy se odusevljavaju i cude kako su Gentle Giant bili podcenjeni a tako dobri .Nazalost bilo je puno takvih grupa i samo da spomenem neke : Pavlov's Dog , Enid ,Druid , Chichen Shack ...i da ne nabrajam velike grupe iz sesdesetih i pocetkom sedamdesetih koja se mladja populacija ne da neseca nego nisu ni culi za njih kao sto su Colosseum i Humble Pie . ( naravno da nemislim da niko od mladjih nije cuo , nego samo pricam o interesima mladje populacije )

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne Äudim, niti mislim da su se GG osećali potcenjeno, jer, oni nisu bili potcenjeni, samo nisu bili popularni, Å¡to je potpuno razumljivo.Znali su kakvu muziku sviraju, verujem da su uživali u sviranju, trajali su, snimili gomilu albuma-to je to, Å¡ta Äovek viÅ¡e da oÄekuje.

Å to se tiÄe drugih, zaboravljenih, bendova, pa, muziku ne otkrivamo mi, već ona nas, kad dodje pravi trenutak.

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne Äudim, niti mislim da su se GG osećali potcenjeno, jer, oni nisu bili potcenjeni, samo nisu bili popularni, Å¡to je potpuno razumljivo.Znali su kakvu muziku sviraju, verujem da su uživali u sviranju, trajali su, snimili gomilu albuma-to je to, Å¡ta Äovek viÅ¡e da oÄekuje.

Å to se tiÄe drugih, zaboravljenih, bendova, pa, muziku ne otkrivamo mi, već ona nas, kad dodje pravi trenutak.

Pa jesu bili potcenjeni, ne u kontekstu popularnosti jednog KISS-a ali su bili straviÄno daleko od Genesis, Yes, ELP... a to je problem, jer onda misliÅ¡ da te ne razume ni ono grupa sluÅ¡alaca kojoj se direktno obraćaÅ¡. Rezultat je debakl sa poslednje 3 (bljak) ploÄe kojima su pokuÅ¡avali da se dodvore Å¡iroj publici i pukli skroz.

Link to comment
Share on other sites

U pravu si.DoduÅ¡e, tom pokuÅ¡aju komercijalizacije prethodi sedam Ävrstih godina.

Digresija - umetnici (stvaraoci) žive, traju, menjaju se, a mi stojimo u (najÄešće) jednoj taÄci i pokuvamo da ih razumemo i ocenimo.Moramo se kretati, kao i oni, medjutim, uglavnom smo skloni inerciji.

Link to comment
Share on other sites

Ozzy ,lepo si spomenuo jos par grupa iz S.Rocka .Naravno da nisu bili veliki kao Genesis sa P.G. u toj prvoj fazi kada je bila strasna dramaturgija njihovih ploca ,a pogotovu koncerata ( kasnije Genesis sa P.C. kao vokalom smatram neozbiljno ) , O ELP sta reci bili su ultra velika grupa ( da ti nepricam istoriju odakle su dosli to sigurno znas ) , ali ja sam uvek obozavao kako Greg L. svira akusticnu gitaru i peva . Za kraj ostavljam grupu YES i jedan veliki naklon za sve njih .E to su bile velicine koje znaju svirati . Drago mi je da ste ih spomenuli !!!

Link to comment
Share on other sites

Jedva uspevam da zongliram sa jazzom i klasikom(nova ljubav) jos ako me sada zaludite i naterate da se vratim na prvu,rock,tacno ce biti....aaaaaaa !!! :banana

Salim se :D ,al' zaista,zivot je kratak koliko samo dobre i lepe muzike postoji.Ovo pod uslovom da se zadrzimo samo na muzici,ukoliko se usudimo,a hocemo,krenuti dalje na vajarstvo,slikarstvo,knjizevnost....ehhh...zivote(lutalico).

Trenutno se "igram" sa ...

i njegovim sonatama :roll:

post-9650-128511096888_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Csik Zenekar "Szivest örömest"..malo ce biti cudna preporuka sa moje strane,radi se naime o folku :cheers ..nekako su se izniotkuda pojavili na nekom takmicenju,odatle su se uvukli ljudima pod kozu,radio stanice,nebitno koji im je muzicki profil glavni,vrlo cesto pustaju jedan snimak od njih..da sve to nije bas tako bezazleno dokazuje i gostovanje na ovom snimku Presser Gabor-a(LGT) i Dresch Mihály-a(Dresch Quartet,ortodoksni free jazz :) )

post-1799-12851109739_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Csik Zenekar "Szivest örömest"..malo ce biti cudna preporuka sa moje strane,radi se naime o folku :cheers ..nekako su se izniotkuda pojavili na nekom takmicenju,odatle su se uvukli ljudima pod kozu,radio stanice,nebitno koji im je muzicki profil glavni,vrlo cesto pustaju jedan snimak od njih..da sve to nije bas tako bezazleno dokazuje i gostovanje na ovom snimku Presser Gabor-a(LGT) i Dresch Mihály-a(Dresch Quartet,ortodoksni free jazz :) )

Mali off. Dresch Quartet sam slusao sredinom 80-ih na Jazz Festivalu u Beogradu. Isto vece je u velikoj sali Doma Omladine nastupio i Lou Donaldson. Kao da je juce bilo . . .

Link to comment
Share on other sites

A sada BLAST from the PAST:

Yazz - Wanted (1988) - najsrećnija godina mog života, kada sam upisao fakultet i mislio da sve ima neku svrhu.

Nikada nisam slušao Jazz (tada sam bio deeply in the Smiths, Joy Division, The Fall, pojavili su se Stone Roses, The Charalatans).

Sve do sada...

Majku mu Božju. Što mi je!?

post-742-128511097439_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jednom sam spomenuo Guya Davisa, ali se neÅ¡to nije primio. :) Rekao bih, najbolji blues snimljen poslednjih decenija. Na tri albuma koje imam, može se svaÅ¡ta naći - od regtajma do hip-hopa, a sve na tradicionalni blues naÄin. Vrlo lepo, raznovrsno, odliÄno snimljeno... Upravo idem da nabavim joÅ¡. :cheers

Svaki put me potrese gotovo psihodeliÄna "Grandma is dancing" (zanemarite moguće greÅ¡ke pri skidanju teksta):

Grandma is dancin',

everybody come and see. (2X)

Grandma is singin'

everybody come and see. (2X)

(Background) Sing grandma, sing...

Grandma is slipin'

everybody come and see. (2X)

(Background) Sleep grandma, sleep...

Grandma is flyin'

everybody come and see. (2X)

(Background) Fly grandma, fly...

post-2581-128511097542_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...