Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ne, ti si....mislis da imas vinil ili... :D

Nisam joÅ¡ u tom stadijumu da se mazim sa ploÄama, mada ko zna...

OÄekujem izdanje i na vinilu (ne stigoh da proverim), Å¡to je već standard za Bambije.

Opet ga sluÅ¡am i album je odliÄan.

Fini balans izmeÄ‘u sentimentalnosti (već najavljeno naslovnom pesmom/singlom od pre par meseci), koju donose zrele godine i mladalaÄke r'n'r žustrine, a sve skupa vrlo seksi.

Btw, ta pesma (As The Dark...) je na koncertu u novembru zvuÄala tako moćno - da se smrzneÅ¡.

Potpuno sam odlepio to veÄe.

Link to comment
Share on other sites

Još malo reklame za Bambije:

The Bambi Molesters: Oni su najbolji hrvatski bend

Aleksandar Dragaš za Jutarnji

Njihova dominacija u instrumenta-lnoj glazbi neÅ¡to je poput dominacije Ivice Kostelića u slalomu ili kombinaciji, a skladbe su im dojmljivije od skladbi surf-rock autoriteta. ZaÅ¡to im onda i kod kuće ne želimo priznati ‘estetsku veliÄinu’?

Sisak kao sivi industrijski grad bez mora baÅ¡ i nije mjesto za koje bi itko razuman oÄekivao da će iznjedriti vrunski surf-rock sastav, no Äudni su putevi rock'n'rolla, pa se i to dogodilo kad su gitaristi osebujnog stila i diskofili istanÄanog ukusa Dalibor PaviÄić i Dinko Tomljanović poÄeli svirati s vrlo mladom basisticom Ladom Furlan i bubnjarem Hrvojem Zaborcem.

Osnovani 1995., The Bambi Molesters - nakon audiokasete za neizbježnog Zdenka Franjića - pažnju kritike i underground-rock publike zaokupili su debi albumom “Dumb Loud Hallow Twangâ€, snimljenim za samo tri sata i produciranom od strane kalifornijskog surf-rock DJ-a Phila Dirta.

Svirali i na Novom Zelandu

“Dumb Loud Hallow Twang†objavio je i njemaÄki indie-rock izdavaÄ Kamikaze, nekoliko ameriÄkih radiopostaja, pa Äak i BBC uvrÅ¡tava The Bambi Molesters na svoje playliste, a priÄa se poÄinje ubrzavati potpisivanjem ugovora s Dancing Bearom za kojeg 1999. objavljuju album “Intensity!†te koncertom s R.E.M. u Kopru.

Vidno oduÅ¡evljeni nastupom The Bambi Molestersa, Älanovi grupe R.E.M. priÅ¡li su zamoliti ih za zajedniÄko fotografiranje jer “u životu nisu nikada Äuli tako dobar surf-rock bendâ€. 2001. godine The Bambi Molesters objavljuju antologijski treći album “Sonic Bullets - 13 From The Hip†na kojem su uz lidera The Walkaboutsa Chrisa Eckmana i kantautora Terryja Lee Halea ugostili i gitarista grupe R.E.M. Petera Bucka te njihovog pridruženog Älana Scotta McCaugheyja.

Sviraju diljem Europe, pa Äak i na Novom Zelandu, a R.E.M. ih pozivaju kao predgrupu na koncerte u BeÄ, Locarno i Wiesbaden. 2004. s Eckmanom osnivaju sastav The Strange i objavljuju album “Night Of Forgotten Films†u produkciji Phila Browna koji je kao tonski snimatelj radio na albumima Rolling Stonesa, Cohena, Small Facesa, Led Zeppelina, Roxy Musica, Boba Marleyja, Stevea Winwooda, Jeffa Becka, Faithlessa, Dido i drugih.

Ovih dana The Bambi Molesters napokon objavljuju novi album “As The Dark Wave Swells†u produkciji Chrisa Eckmana, lidera jednog od najbitnijih americana bendova The Walkabo-utsa i suradnika iz zajedniÄkog projekta The Strange.

Nije mala stvar kad vas iz tog istog oduÅ¡evljenja R.E.M. pozovu da nastupite s njima na tri open-air koncerta u NjemaÄkoj, Austriji i Å vicarskoj, a glazba ti osvane u nizu filmova na potezu od Slovenije do Amerike i Brazila. JoÅ¡ koncem 90-ih pjesmu “Hawaii Joe†The Bambi Molestersa na ljetnu kompilaciju “Summer In The City†- uz skladbe Calexica, Dicka Dalea, Dub Syndicatea i Toastaresa - uvrstio je njemaÄki Rolling Stone, a o albumu “Sonic Bullets†pisali su najugledniji britanski rock magazini Mojo i Uncut.

Isti album u svoj katalog - bez obzira Å¡to ne možemo govoriti o velikim nakladama - uvrstila je diskografska kuća Ace Records, specijalizirana za arhivske rock žanrove, a koja je posljednji put s nekim živućim bendom poslovala joÅ¡ dok su The Cramps bili mladi. Na proljeće “As The Dark Wave Swells†u Europi će objaviti Glitterhouse Records. Koncem 80-ih i ranih 90-ih Glitterhouse je bio ekspozitura grunge-rocka, Sub Popa i bendova poput Nirvane, Mudhoney i Soundgardena da bi u narednih desetak godina s Willard Grant Conspiracy, 16 Horsepower, Hazeldine, The Walkabouts i nizom drugih izvoÄ‘aÄa igrala istaknutu ulogu u promoviranju americane i alt-countryja na europskom tlu.

NiÅ¡ta Äudno jer The Bambi Molesters danas jesu ponajbolji svjetski instrumentalistiÄki rock bend Äije su skladbe dojmljivije od skladbi surf-rock autoriteta Man Or Astro Man, kraljeva americane Calexica ili post-rock ikona poput Mogwai i Tortoise. Možda usporedba nije najsretnija, ali dominacija The Bambi Molestersa u instrumentalnoj rock glazbi nije bitno drukÄija od dominacije Ivice Kostelića u slalomu ili kombinaciji.

Link to comment
Share on other sites

Ne,moji su ispravni unutar RTB standardna sasvim su korektni (zato sam i uzeo na ponovno preslusavanje da proverim posto se nisam bas secao toga da treba da trazim drugi primerak od toga).."E.C was here" mi je ziva katastrofa,kaparisao sam jedan drugi primerak isto RTB izdanje bez znakova dostampavanja "zlatna/srebrna" itd..covek se uvek nada da ce uzeti RTB izdanje da ne bude problematicno,sad kad se zbrojim mogao sam vec kupiti isto to i u "oridji" pa da imam omot kakav je u originalu :D:D

Dobro je, to znaci da postoje i RTB primerci koji su sasvim ok...

Inace, moj E.C. was here je isti kao i kompilacija - krckanje skoro istog nivoa kao i snimak - u pitanju je "srebrna ploca". :D Inace, interesantno mi je da npr. Oxygene cak ni na "zlatna" tirazu ne pokazuje neke narocite anomalije - izgleda da je godina presovanja presudna...

Pozdrav! :D

Link to comment
Share on other sites

@Scorpio(DDMF)

Nema rizika;ja sam,Å¡to bi rek'o Fajerabend,za proliferaciju ideja.

Karajan je i moj izbor,ali na ploči imam samo Osmu i Finale Devete (baš PGP), za digitaliju ne znam iz koje godine je snimak.I Rattle je uradio dobar posao,ali mu je Pastoralna nekako mlitava.

Koji oglasi,L,KP ili forumski?

Devetu valja slušati glasno,pogotovo u zgradi iz 1921.- debeli zidovi. :D

Lepo! :D

Shto se tice ploca, bash ta edicija na dve ploce (8/9 finale) sadrzi izvodjenje koje sam pomenuo (ili se meni tako cini) - mozda je sam snimak malo loshiji od remaster-a koji je uradjen za izdavanje SACD-a. Koliko mi se cini, video sam ih u prodaji na limundu za nekih 150/200 din...

Jedini eventualni problem bi bilo "krckanje", u zavisnosti od primerka.

Pozdrav! :D

Link to comment
Share on other sites

Stevie Ray Vaughan - The Lost First Album 1978 FLAC

2i703g9.jpg

Stevie Ray Vaughan & Double Trouble - "In 1978 There Was..." (SRV's lost first album)

Featuring Miss Lou Ann Barton.

"The Legendary Lost First Stevie Ray Vaughn Album"

"The one and only surviving test pressing was recently discovered in a cupboard in South Austin, Texas where it had lain for the last 19 years, all other recordings of the project have been destroyed after alleged contractual disputes arose. These recording, notable for their raw energy and rare slide guitar work are essential for all true collectors. Also featuring four early arrangements of songs that later appeared on the Texas Flood album.

Due to the brevity of the Nashville '78 session the producers have added a live soundboard recording featuring Lou Ann Barton and three tracks featuring Johnni Reno on saxophone."

Notes: The above paragraph is the supposed story behind this recording as told on the cd inlay. The real story is that the band didn't like the way the album turned out and paid a large sum of money to keep it from being released. As you would expect, someone got their hands on a copy and bootlegged it. :D

Link to comment
Share on other sites

Otkriveno prošle godine, a sluša se rado i redovno: Abner Jay - True Story Of Abner Jay, Mississippi Records

34363.jpg

Neki semplovi

Mississippi Records je izdavaÄ specijalizovan za vinilna i kasetna izdanja izgubljenog muziÄkog blaga.

Najvećim delom radi se o bluzu, soulu, gospelu, ili folku, ali se naÄ‘u i biseri poput albuma Animals + Men (britanski DIY postpank), ili ameriÄkog panka The Rats (prethodnica famoznih Dead Moon), ili pak mistiÄni album afriÄkih Spiritual Singers, itd...

Ovu izdavaÄku kuću ne treba meÅ¡ati sa istoimenim britanskim lejblom

Pravi link bio bi ovaj: http://toto.lib.unca.edu/sounds/miss_records/

Toliko daleko od svih uobiÄajenih tokova, ova muzika pleni iskrenošću i naivnom lepotom - kao da je sa druge planete.

Poslušajte šta god vam padne pod ruku.

Radoznalima mogu da pomognem.

Link to comment
Share on other sites

31SA8VM797L._SS500_.jpg

Finley Quaye - Maverick A Strike. Ne znam koliko dugo nisam ovo slusao ali davno je bilo. Evo, sad gledam na omotu, album je izasao 1997 i tad sam ga i kupio, bugarski rezanac. Zanimljivo je da je rezano na Mitsui Gold disku (onom sto ima zlatnu podlogu, fantastican disk) i posle 13 godina disk radi savrseno, znali su bugari sta rade :cheers . Inace, ovaj album je, po mom skromnom misljenju, remek delo. Pratio sam kasnije sta izdaje Finley Quaye, medjutim, nista nije bilo ni blizu ovom albumu. Masterpiece.

Link to comment
Share on other sites

Kada stizete sve ovo da slusate, o braco?

Sto bre ovako velike slike, zauzimate citave strane, braco moja.

Trotter: ti sa Bugara direktno na torrent, da su svi kao ti muzicari bi pomrli od gladi. Za F.Quaye - full respect.

Zar ti "jezer alo", Å¡to reÄe dvv, gasiÅ¡ svoje ureÄ‘aje... ???

Ne valja to Äak ni povremeno, jer dok se posle zagreju, usviraju... muzika se ne Äuje kako valja...

Uvek mora neÅ¡to da Äangrlja, pa bio to i tjuner, da ne kažem radio !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...