Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Danas iz dosade izvadim iz police neki koncert da pogledam, i metodom "okreni glavu na drugu stranu dok ruka bira kutiju na polici" izvucem koncert Reggae Sunsplash Festival 1983. Ima tu raznih izvodjaca, necu da nabrajam, ali kad sam dosao do ovoga morao sam hitno da ga isecem i uploadujem na youtube :screwy .

To je nastup cuvenog dub poet majstora - Mutabaruka. Stvar se zove "Whey Mi Belang?", sto u prevodu sa Jamaican English na English dodje "Where do I belong?".

Jeste ovo bilo na reggae festivalu ali sama pesma je vrlo psihodelicna. Ono sto me ustvari nateralo da stavim video ovde je kompletan dozivljaj, i zvuk i slika.

Savetujem da pogledate na youtube sajtu u full screen formatu, naravno iz cuga, tj. ako imate sporiju konekciju (ili firefox, jer ima obicaj da brljavi sa youtube) sacekajte da se video potpuno ucita, pa onda play :bounce . I pojacano kao kad se gleda koncert, to se valjda podrazumeva :D .

Dakle, evo ga

Link to comment
Share on other sites

Bowers & Wilkins-Very Audiophile New Recordings (FLAC)

Tracklist:

Allan Taylor / Colour To The Moon

Sara.k / Would You Break My Heart

The Spirit Of Gambo / La Garmbo in Tenor

Steve Strauss / Flesh and Blood

Mike Silver / Old Fashioned Satturday Night

The Spirit Of Gambo / Martin Minoit son Portian au Marche

Allan Tayloe / Wheel of Fortune

Steve Strauss / Mr.Bones

Sara.k / Turned My Upside Down

Chris Jones / Long After You'er Gone

Paul Stephensan / If You Want My Love

Steve Strauss / The Puppet Opera

1063687_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

eeeeeeee ali pevaljka je zapravo jedna preslatka `big mama` fantasticnog glasa i osecaja za ritam. Upoznao sam je i slusao vise puta live - behose to nezaboravna vremena. A ondak, jedne veceri dok su se ljudi njihali - splav je poceo polako da tone:)

To bi bila ova?

J.U.S.T. je beshe, bivshi Speed Limit?

Krčka se sarma,dakle,sonate:

[attachment=1]Kempff.JPG[/attachment]

Kako si zadovoljan ovim izvodjenjima? Meni se cini da to moze i bolje...

Link to comment
Share on other sites

Kako si zadovoljan ovim izvodjenjima? Meni se cini da to moze i bolje...

Podstaknut prethodnim postom - preslushavam neshto slicno (upravo otkriveno) - cista psihodelija:

Ronald Brautigam, fortepiano:

Beethoven: Sonatas Op 13 'Pathetique', Op 14 Nos 1 & 2, Op 22 (Complete Works for Solo Piano Vol 1)

post-2165-12851099702_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako si zadovoljan ovim izvodjenjima? Meni se cini da to moze i bolje...

Vidi,Kempffove sonate i Pollinijev Treći klavirski su mi prvi Betoveni,dugo su mi,kad sam sluÅ¡ao CD,falila pucketanja koja sam znao napamet.Ashkenazyja puÅ¡tam Äešće nego Barenboima,ili Äija već izvodjenja imam.Sve su to dobra izvodjenja,razlike su u sitnicama,dobru kompoziciju je jako teÅ¡ko upropastiti.Obratiću,recimo,pažnju na to kako klavir ulazi u Trećem klavirskom i to je sve.A i to Å¡to se meni svidja baÅ¡ takav i takav akcenat ovde-onde, je u velikoj meri usluvljeno time Å¡to je,tamo-neki,Pollini bio prvi kojeg sam Äuo i dugo sluÅ¡ao.Eventualno bi mi zasmetalo ako bih osetio da je izvodjaÄ nesiguran,da se dvoumi kuda da krene,ali to se retko deÅ¡ava,takvi i ne snimaju.

Naravno da može i bolje,bolje je drugaÄije ali najbolje je neprijatelj dobrog...

Link to comment
Share on other sites

Vidi,Kempffove sonate i Pollinijev Treći klavirski su mi prvi Betoveni,dugo su mi,kad sam slušao CD,falila pucketanja koja sam znao napamet.Ashkenazyja puštam češće nego Barenboima,ili čija već izvodjenja imam.Sve su to dobra izvodjenja,razlike su u sitnicama,dobru kompoziciju je jako teško upropastiti.Obratiću,recimo,pažnju na to kako klavir ulazi u Trećem klavirskom i to je sve.A i to što se meni svidja baš takav i takav akcenat ovde-onde, je u velikoj meri usluvljeno time što je,tamo-neki,Pollini bio prvi kojeg sam čuo i dugo slušao.Eventualno bi mi zasmetalo ako bih osetio da je izvodjač nesiguran,da se dvoumi kuda da krene,ali to se retko dešava,takvi i ne snimaju.

Naravno da može i bolje,bolje je drugačije ali najbolje je neprijatelj dobrog...

Naravno, navedoh samo da moze i bolje - mada je diskutabilno da li je to samo drugacije.

Po meni, najgore je da me odredjeno izvodjenje ostavi ravnodushnim (kao npr. navedeni Kemf) - sve ostalo je prihvatljivo i "love" i "hate"...

Kao meni najdraze (jedino za koje bih bio merodavan da ga kao takvog predstavim) bih naveo ovo (vec kaceno ovde):

Beethoven: Piano Sonatas Nos.8 "Pathétique", 13 & 14 "Moonlight" - Emil Gilels

Bez obzira na neshto "digitalnije" snimljen klavir (godina snimanja 1981.), veoma dobra izvodjenja - posebno "Pathétique" - retko vidjena energija i lakoca izvodjenja. Svaka preporuka. :bounce

Pozdrav!

post-2165-128510997109_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...