Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Nisam siguran da razumem drugi deo pitanja ('ostale'). Nadam se da pitanje nije upućeno zbog neslušanja većine gore pomenutih bendova.

NiÅ¡ta loÅ¡e za te bendove nisam rekao, ionako o ukusima ne treba raspravljati, uglavnom, sem sa istomiÅ¡ljenicima. InaÄe, eto nepotrebnih rasprava.

I same žanrovske odrednice nisu baš zgodne za upotrebu. I kraut dođe kao deo progresive. Odgovor sledi, ukratko: Najviše Pink Floyd i King Krimson, nešto manje Yes, Jethro Tull... Marillion su mi bili zanimljivi. Ima toga još od progresive ali daleko od toga da sam slušao kompletne opuse.

Uglavnom po par albuma. Za razliku od Purplea koji imam kompletan na CD-ima, ali nisam preslušavao - sem prvog (Shades...) i istoimenog. I 'Fireball' nekada davno.

Ono sa Äime sam krenuo su bili T. Heads, R. Music, Bowie, The Police, Stranglers... Zatim dosta muzike koja se uglavnom svrstava pod odrednicu 'post punk', 'dark' 'punk-rock' 'hc' (uglavnom tzv. melodiÄni HC). Trojstvo Motorhead-AC/DC-Maiden sa kraja osnovne Å¡kole. Dosta elektronike, u rasponu od synth-popa osmdesetih do Kraftwerk, neko vreme sam sluÅ¡ao i C. Voltaire, DAF isl. ... Priznajem, ali bez blama već sa ponosom, sluÅ¡ao sam 80-ih i tzv new-romantic bendove i povremeno ih sluÅ¡am i danas.

Nekada je najveći deo muzike koju sam slušao bilo nešto što se uopšteno i grubo može svrstati u alternativu, iako se tu može strpati sve & svašta.

Soul, funk, jazz preovlađuju u poslednjih 15-ak god.

Sve u svemu, vrlo šareno, stvarno dosta muzike (ne mogu sve da pomenem, a nešto možda jako bitno sam izgubio iz vida) ali Purple i Zeppelin nikada aktivno, da ih navedem samo kao primer i bez namere da omalovažavam ljude koji su ih slušali ili ih slušaju. Nisam slušao ni Beyonce a milioni je slušaju... :thumbsup2 Malo zezanja - daleko od toga da bih poredio nešto što nije za poređenje.

Ukratko - ono Å¡to sam sluÅ¡ao, neÄim me je privuklo. Krajnje subjektivno, kakav doživljaj muzike i treba da bude.

Link to comment
Share on other sites

Å teta Å¡to su redizajnirali pakovanje. Mogli su bar odreÄ‘enu koliÄinu da pakuju kao nekada. Ne bi otiÅ¡li u steÄaj zbog toga. Jedan od retkih proizvoda koji je dugo zadržavao nepromenjeno pakovanje i jedan od najjaÄih dom. "brendova". Ne volim ovu reÄ previÅ¡e da upotrebljavam, ofucala se već.

Nego, ja kada god uzmem Plazmu, mislim da mi danima posle toga ništa neće faliti (da me neće boleti želudac od mnogo kafe & cigara, da me neće pobediti virusi, razl. prehlade isl.). :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...