Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

HM deco, Äika Ras je odrastao na neÅ¡to drugaÄijoj muzici...

Violent Femmes - Ugly / Gimme The Car 7", iz prvog, krajnje neurotiÄnog perioda.

ViolentFemmes.jpg

Violent Femmes - Children Of The Revolution / World Without Mercy, gde je neurotiÄnost potpuno neutralisana produkcijom Jerry Casual Harrisona.

cotrwwm7.jpg

Redovno se najviše zadržavam na meni omiljenom - 3:

200px-3_album_vfemmes.jpg

Citat za ozzyja:

"Marvin Guye he was shot by his father

o my Father have mercy on me..."

Sledeći je album Why Do Birds Sing? kod mene izazvao nit' smrdi, nit' miriše osećaj, osim izvanredne obrade Culture Club klasika Do You Really Want to Hurt Me? i tu sam batalio Femmese, sve do singla Crazy od pre dve godine:

[Wiki] However, on June 17, 2008 the band released a cover of "Crazy" by Gnarls Barkley who had previously covered "Gone Daddy Gone".

Zarazan, zarazan singl.

PreskoÄio sam 'ladno i VF koncert u baÅ¡ti SKCa pre 4, 5 godina.

Osim mesta, neke stvari treba da se dese i u pravo vreme, ili je bolje da se i ne dešavaju.

http://www.violentfemmesrecords.com/

Link to comment
Share on other sites

:screwy

Hail Quorthon!

@Ras

Nikad nećeÅ¡ nauÄiti. U metalu ima svega - i svetla i mraka, i organske jednostavnosti i ekstremne kompleksnosti, i direktnosti i prefinjenosti, i laganice i brutalnog odvaljivanja mozga...sve je tu, po obimu se sa njim može porediti samo klasiÄna tj. ozbiljna muzika. Ko ume da sluÅ¡a biće nagraćen.

Å to se Femmesa tiÄe, zajebal si se za New Times - možda nije najkonzistentniji album u njihovoj karijeri ali dobar deo songova izuva.

Link to comment
Share on other sites

'Teo sam ali... pogledaj kroz prozor.

Gledam povremeno i obradujem se kad ugledam komÅ¡inicu u (njenoj) spavaćoj sobi. Onda se obiÄno pojavi i onaj njen (partibrejker) i (da se izrazim kao narodni pesnik) za njom zamandali vrata - aka roletne.

Ima i jedna druga stvar koja je uticala da splasne moj entuzijazam, a koju je Froggy u gore linkovanoj temi (da l' uz pomoć kugle, ili trećeg oka) primetio.

A baÅ¡ sam se naložio da privedem ovu maÄkicu kući.

Link to comment
Share on other sites

:oops:

Hail Quorthon!

@Ras

Nikad nećeÅ¡ nauÄiti. U metalu ima svega - i svetla i mraka, i organske jednostavnosti i ekstremne kompleksnosti, i direktnosti i prefinjenosti, i laganice i brutalnog odvaljivanja mozga...sve je tu, po obimu se sa njim može porediti samo klasiÄna tj. ozbiljna muzika. Ko ume da sluÅ¡a biće nagraćen.

Apsolutno taÄno !! :wink:

U to ime još jedan klasik

untitled.bmp

:screwy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...