Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ja trenutno slušam Šobića na gramofonu. Album "Umjesto gluposti" i "Ožiljak" pijem hladno pivo i sedim u kožnoj fotelji! :)
Po mom mišljenju, Šobić je uz Balaševića i Bore čorbe jedan od najvećih umetnika toga vremena. Opet kažem po mom mišljenju, a tek o ukusima ne treba raspravljati, te nemojte shvatiti pogrešno moje mišljenje.

Pozdrav za ekipu sa Hifi foruma, odlični ste!

Link to comment
Share on other sites

On 6.5.2023. at 23:23, Gramofonac said:

Ja trenutno slušam Šobića na gramofonu. Album "Umjesto gluposti" i "Ožiljak" pijem hladno pivo i sedim u kožnoj fotelji! :)
Po mom mišljenju, Šobić je uz Balaševića i Bore čorbe jedan od najvećih umetnika toga vremena. Opet kažem po mom mišljenju, a tek o ukusima ne treba raspravljati, te nemojte shvatiti pogrešno moje mišljenje.

Pozdrav za ekipu sa Hifi foruma, odlični ste!

Сложио бих се са твојим мишљењем уз изостанак Боре у том случају јер његова поезија, иако генијална, није ипак иста класа...ако ме разумеш 😉

Link to comment
Share on other sites

Izdanje Milestones of a jazz Legends - Cliford Brown, sadrzi 10 Cds sa ukupno 22 albuma koje je snimio ili na kojima je ucestvovao Cliford Brown. Ova kolekcija nije preporucljiva samo za hard-core ljubitelje Cliford Browna vec uopste za ljubitelje jazza. Navescu samo album Sarah Vaughan iz 1954 sa Cliford Brown-om, koji je zbillja nesto posebno. Ili Live nastup Cliford Brown-a sa prvim bandom koji je oformio iz Juna 1954 (postoji samo ovaj snimak tog banda, jer je ubrzo potom doslo do izmena u sastavu). Sviranje Browna na ovom live snimku je jednostavno ... neopisivo. Ta kombinacija tehnike i osecaja je ono sto ga je ucinilo besmrtnim iako je ziveo jako kratko.

Cliford Brown.jpg

Link to comment
Share on other sites

Znaci blizu sam vec da sam pokupovao skoro sve... tu sam negde odprilike na 15-om vinilu. Sad si me naterao da pogledam spisak i idem do kraja sto uglavnom ne radim, vec volim da skupljanje ploca ide spontano godinama, zapravo decenijama. Ne volim nista instant, pa ni brzinsku kupovinu ploca..lepota skupljanja mi je sto to ide sporom brzinom na 33.33rpm🙂. Sjajan trubac, uz Howard McGhee moj omiljeni. Btw. Jedan od retkih iz tih vremena koji je bio cist po pitanju narkotika. Steta sto je otisao tako mlad, samo mozemo da mastamo kako bi ta karijera izgledala.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

Znaci blizu sam vec da sam pokupovao skoro sve... tu sam negde odprilike na 15-om vinilu. Sad si me naterao da pogledam spisak i idem do kraja sto uglavnom ne radim, vec volim da skupljanje ploca ide spontano godinama, zapravo decenijama. Ne volim nista instant, pa ni brzinsku kupovinu ploca..lepota skupljanja mi je sto to ide sporom brzinom na 33.33rpm🙂. Sjajan trubac, uz Howard McGhee moj omiljeni. Btw. Jedan od retkih iz tih vremena koji je bio cist po pitanju narkotika. Steta sto je otisao tako mlad, samo mozemo da mastamo kako bi ta karijera izgledala.

Stvarno je nepravda. Ako uzmemo recimo kao primer Art Blakey-ija: pusio kao Turcin, ceo zivot bio na heroinu, bio i ozbiljan alkoholicar, neprekidno sa svojim bandom obilazio sela po Americi, Africi, Evropi, ... i u svakom selu bi nahvatao po neku zensku, zenio se 4 puta, oficijelno je imao 10-oro dece a neoficijelnio nije ni sam znao koliko, i doziveo je 71. godinu. Bio je sjajan bubnjar, napravio gomilu fenomenalnih albuma ali i vrlo specifican lik. I sa druge strane Cliford Brown koji nije pio, nije pusio nije uzimao droge imao jednu zenu i jedno dete. I strada u saobracajnoj nesreci sa 26 godina .... 

Moram da citiram Sony Rollinsa: "Clifford was a profound influence on my personal life. He showed me that it was possible to live a good, clean life and still be a good jazz musician."

Link to comment
Share on other sites

Kada se citaju biografije jazz (i ne samo jazz) muzicara, covek ne moze ponekad da se nacudi tolikoj kolicini muke, bede, ocaja ... Meni nekad kada je mi je tesko, pomislim na neke od tih sudbina. Ne pomaze uvek ali ponekad zbilja pomislim "pa i nije meni bas tako ni lose" ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...