Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Одговор на то питање је мало комплексан зато што зависи од дефиниције "тих пара".

Наиме, издање кошта (оригинално је коштало) $100 са испоруком у Америци. Мене је коштало дупло од тога (€190 са испоруком од Juno-a и порез и царину). Та дискрепанца је увек присутна због наше географске локације, јел, али увек се мора поменути контекст зато што је дискрепанца итекако велика.

Пре закључка:

  1. Винил је раван, центриран, без икаквих видљивих физичких оштећења;
  2. Паковање је можда најбоље које сам икад видео за јединечну плочу - вањска кутија је малтене неуништива, вањски омот (Stoughton tip-on) је перфектан, сам винил је спакован ван вањског омота како не би оштетио исти, унутар дупле QRP кесе (исти произвођач као MoFi inner sleeves);
  3. Придружни материјали су врхунског квалитета.

Укратко, на први поглед се види зашто кошта толико колико кошта.

Звучно:

  1. Пресинг је тих, без икаквих приметних артефакта проузрокованих пресингом;
  2. Мастеринг је изванредан - убедљиво најбоља верзија KoB коју сам ја икад чуо;
  3. На неким превојима се чује помало шума који придајем могућности tape hiss-а (никад нисам чуо KoB на ленти, па могу само да нагађам овде).

Након овог, рекао бих овако:

  1. За $100, ако волите овај албум, издање итекако вреди;
  2. За €190, ако стварно, али стварно, волите овај албум, и хтели би имати у моменту можда најпажљивије израђену верзију истог, издање такође вреди.

Оно што ја могу да кажем је да, за цену коју сам ја платио, узео бих опет UHQR једино ако ми албум баш важан.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jako lepo sve rečeno za ovo izdanje. Te pare vrede za nekoga ko baš voli taj album.

Neka globalna, sveukupna, saglasnost je da je ovo trenutno najbolje zvučno izdanje. Neki zbog dominantnijeg basa smatraju MoFi i dalje kao najbolji, ali realno je to manjina.

Jedino što će verovatno nadmašiti ovo izdanje je isto to izdanje na 45RPM, ali je pitanje kad će da ga izbace.

Lično znam da sam ja ovde stao, draže mi je da slušam album nego da učestalije obrćem strane vinila.... mada, život nas uči da "nikad ne reci nikad".

 

Moram da napomenem da cena od 100 USD više ne postoji jer je od pre par meseci na sajtu izdavača pod "SOLD OUT", tako da je upitno dal možda ima još po neki primerak u slobodnoj prodaji. Ako ga ima, treba ga uzeti jer posle će da bude "kuku lele" sa after-market cenama. 

Moj primerak je isto sa Juno sajta, plaćen 138 EUR (nešto oko 115 GBP). Medijana na Discogsu je već na 160 EUR samo za ploču. 

Mislim da je korektna cena 200 EUR trenutno ako neko može da vam ponudi primerak odmah u ruke. 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Koumbare said:

Moj primerak je isto sa Juno sajta, plaćen 138 EUR (nešto oko 115 GBP).

Формална цена је била иста за мене - зато сам и рекао +испорука (~10EUR) +царина (11%) +порез (18%). Укупна цена коју сам ја платио је све ово.

Обично не опорезивају плоче, али ретко им стижу на царини плоче од преко 100 евра, па још и спаковане као пар кутија ципела.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, InSides said:

Формална цена је била иста за мене - зато сам и рекао +испорука (~10EUR) +царина (11%) +порез (18%). Укупна цена коју сам ја платио је све ово.

Обично не опорезивају плоче, али ретко им стижу на царини плоче од преко 100 евра, па још и спаковане као пар кутија ципела.

Ja sam hteo da se pravim pametan pa mi je ploču uzeo prijatelj u UK direktno. Onda smo mozgali kako da mi je pošalje pa mi je poslao kao gift sa deklarisanom vrednošću od 40 GBP.

Mhm, važi... nisu carinici vrane pa da može da prođe :D

Sve sam platio, obrni okreni!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Koumbare said:

Ja sam hteo da se pravim pametan pa mi je ploču uzeo prijatelj u UK direktno. Onda smo mozgali kako da mi je pošalje pa mi je poslao kao gift sa deklarisanom vrednošću od 40 GBP.

Mhm, važi... nisu carinici vrane pa da može da prođe :D

Sve sam platio, obrni okreni!

Toga je bilo na berzi u BGD koliko hoces po 12000 din.Pisao sam o tome .Bilo mi je skupo. Ja sam to kupio na De agostini izdanju,ispod 30 eura i zvuci sjajno,druga dimenzija u odnosu na CD. Razumem da jedna kolekcija nekog ko voli jazz zasluzuje ovaj album na odlicnom izdanju ali ocigledno ne treba cekati previse, i mofi bude skup kad izadje na 50 pa posle bude jeftin na 70,80,...100.Razgrabe to trgovci, znam i nase koji imaju takvih albuma i po 10-20 na lageru... unosan posao.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, InSides said:

Одговор на то питање је мало комплексан зато што зависи од дефиниције "тих пара".

Наиме, издање кошта (оригинално је коштало) $100 са испоруком у Америци. Мене је коштало дупло од тога (€190 са испоруком од Juno-a и порез и царину). Та дискрепанца је увек присутна због наше географске локације, јел, али увек се мора поменути контекст зато што је дискрепанца итекако велика.

Пре закључка:

  1. Винил је раван, центриран, без икаквих видљивих физичких оштећења;
  2. Паковање је можда најбоље које сам икад видео за јединечну плочу - вањска кутија је малтене неуништива, вањски омот (Stoughton tip-on) је перфектан, сам винил је спакован ван вањског омота како не би оштетио исти, унутар дупле QRP кесе (исти произвођач као MoFi inner sleeves);
  3. Придружни материјали су врхунског квалитета.

Укратко, на први поглед се види зашто кошта толико колико кошта.

Звучно:

  1. Пресинг је тих, без икаквих приметних артефакта проузрокованих пресингом;
  2. Мастеринг је изванредан - убедљиво најбоља верзија KoB коју сам ја икад чуо;
  3. На неким превојима се чује помало шума који придајем могућности tape hiss-а (никад нисам чуо KoB на ленти, па могу само да нагађам овде).

Након овог, рекао бих овако:

  1. За $100, ако волите овај албум, издање итекако вреди;
  2. За €190, ако стварно, али стварно, волите овај албум, и хтели би имати у моменту можда најпажљивије израђену верзију истог, издање такође вреди.

Оно што ја могу да кажем је да, за цену коју сам ја платио, узео бих опет UHQR једино ако ми албум баш важан.

Hvala na ovako iscrpnoj informaciji.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Koumbare said:

Jel znaš ili se sećaš, možda, ko je prodavac? Ako po tim cenama prodaje izdanja imaće mene za stalnu mušteriju odavde.

Ljudi, idite na berze. Informacija je svakako bajata. Ima ih jedan ili dvoje koji prodaju ta skupa izdanja. Osecam se vec ko neciji epp ...a i komentarisao sam na temi tada.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sondek said:

Ljudi, idite na berze. Informacija je svakako bajata. Ima ih jedan ili dvoje koji prodaju ta skupa izdanja. Osecam se vec ko neciji epp ...a i komentarisao sam na temi tada.

Idem. Indisponiram se. Preskočim dve-tri. Odem. Indisponiram se. I tako u krug.

Zato i pitam ko je prodavac, ili ja ne gledam gde treba ili je vreme za naočare :D

Link to comment
Share on other sites

Sve u svoje vreme,pre 6-7 meseci ih je bilo za 100 dolara.Isti odnos kao sad 200eur, koji se po pravilu malo i spusti..

Ja sam video recimo Eva cassidy Box set od 5 ploca po nekoj ludoj ceni sad.Ja sam ga kupio za 80 dolara na popustu jer je kutija neznatno bila ostecena,100 je bila redovna cena ... sad je 200,300, 800..

I ove Patricie Barber od 100-200eura su nekad bile 40. Mslm zaista ne mogu da zamislim lika koji bi platio 200eura za Patricu Barber 🙄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...