Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Američki indie rock bend The War On Drugs, moja topla preporuka! Skoro sam ih otkrio sasvim slučajno, slušao sam numeru "Strangest thing" par puta na Radio Paradise i zapazio sam da mi se dopala. Onda mi je pre mesec-dva došao drugar da slušamo malo muziku i rekao mi da pustim The War on Drugs. Ja kažem - može! I tako sam u poslednje vreme dosta slušao... lepa i zanimljiva muzika, spoj silnih nekih žanrova. Nekonvencionalna, a lepa. Nije baš neka super audiofilska produkcija u pitanju, ali ne zamerite :D 

Malo sam naravno istraživao, za album "A Deeper Understanding" su dobili Grammy 2019. (to je srednji screenshot dole). Super je i album pre njega "Lost in the dream" (najniži screenshot). A dobar je i poslednji album, koji je izašao sredinom 2021., to je prvi screenshot dole. Super je pesma koja nosi isti naziv kao i album.

Nadam se da će nekome biti od koristi ovo što sam napisao, tj. da će se još nekome dopasti kao što je meni :)  Pesme koje sam dole screenshorovao sa tri albuma su super, ali su i kompletni albumi super da se celi slušaju.

Ah da, naručio sam i 3 njihove ploče, čekam da stignu :wave2

Uživajte! :cheers

1382245626_2022-01-20(2).thumb.png.1c8c22b0ca4635f3fac9508be0180165.png

 

454540728_2022-01-20(1).thumb.png.46fc65aaa91c719b7c9c9bcc5635d128.png

 

2022-01-20.thumb.png.9586f045a396f64d0a1647f8426c69e3.png

Link to comment
Share on other sites

Hvala, to je dobar predlog! Planirao sam svakako da poslušam ranije albume. Procitao sam kritike, ali nisam slušao, a naravno moram da poslušam.

Razuem analogiju sa Dire Straits, jer su prva dva njihova albuma meni najlepša. Kasnije im se fazon promenio, ne kažem da su albumi lošiji, ali su drugačiji, evoluirali su :)

Link to comment
Share on other sites

Poslušao sam prva dva albuma, kao i dva EP koji su prethodili trećem albumu. Interesantno zaista. Naročito prvi album. Indi rok, sa veoma jakim prizvukom Kantrija i Amerikane, a pevač Adam Granduciel gotovo da imitira Boba Dilana :) Ovako kad sam napisao deluje malo smešno, ali kad se čuje uopšte nije, jako zanimljivo zvuči. Ima i dosta dronova koji uljuljkaju slušaoca u neku neobično prijatnu melanholiju. Ti dronovi daju šmek minimalizma. Sve u svemu - zanimljivo i vredno pažnje.

Treći album je već drugačiji, zvuči manje kao amerikana i kantri, više je rok iz osamdesetih. Dronovi su i dalje tu da uljuljkaju, a pevač malo manje zvuči kao Dilan, već je došao do nekog svog karakterističnog fazona, koji je i dalje upečatljiv na kasnijim albumima.

Link to comment
Share on other sites

ovo/Tidal,pa malo isto to na 2LP/45RPM,originalni materijal.....loooddooo burazeru,ispada da je ikonisticki rock album uradjen prakticki na "kuhinjskom stolu"

https://www.stereophile.com/content/recording-february-2022-doors-la-woman-50th-anniversary-deluxe-edition

oridji materijal,CD1 mi se ne dojmi bas previse,pretegli su ga previse,CD2+CD3,mandotorno za ljubitelje...

 

IMG_4652.JPG

IMG_4653.JPG

Link to comment
Share on other sites

image.png.9aa7904dbc6b59655dcbafe8a099f6a8.png

Jedno od dela koje se nose na pusto ostrvo.  Ma šta na pusto ostrvo.  Pobednik  u izboru:  "ako treba sačuvati samo jedno delo koje bi to bilo?" 

Nažalost ovo izvodjenje mi se ne svidja iako je Rastropovič u pitanju. Previše ubrzano, unervozi me.

Moradoh odmah  da smirim živce   sa mnogo umerenijim

image.png.61c64389b0261be9640410be68cbcaf7.png

 

Link to comment
Share on other sites

Jutros naletim na komšiju stan ispod mene, čika od 70-tak godina.

Kaže: "Komšija ono sinoć je bilo predivno! Baš sam uživao. Kada slušaš muziku slobodno pojačaj, meni baš pričinjava zadovoljstvo, jer slušaš vrlo lepu muziku!" ... I sve to uz prijatan i dobronameran osmeh.

Šta čovek više da poželi !?

:)

A, slušao sam ...

https://tidal.com/browse/album/45716985

Rachmaninoff, Eiji Oue, Minnesota Orchestra – Symphonic Dances -  Études-Tableaux - Vocalise (2001, CD) - Discogs

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Jutros naletim na komšiju stan ispod mene, čika od 70-tak godina.

Kaže: "Komšija ono sinoć je bilo predivno! Baš sam uživao. Kada slušaš muziku slobodno pojačaj, meni baš pričinjava zadovoljstvo, jer slušaš vrlo lepu muziku!" ... I sve to uz prijatan i dobronameran osmeh.

Šta čovek više da poželi !?

:)

A, slušao sam ...

https://tidal.com/browse/album/45716985

Rachmaninoff, Eiji Oue, Minnesota Orchestra – Symphonic Dances -  Études-Tableaux - Vocalise (2001, CD) - Discogs

Slicno sam i ja doziveo od svog komsije.Pitam ga posle nekog vremena kad smo se uselili " Komso jesmo bučni? "  On mi kaze baś nista se ne cuje, samo kad nesto deca jače skoče... al dzez volim 😁

Link to comment
Share on other sites

Ok su ljudi,a zgrada jeste odlicno zvucno izolovana za razliku od novogradnji, retko . Slusam bas dosta glasno i do ponoci,nekad i duze.Jedno vece cerka posalje poruku "Aj malo smanji komso mamu boli nesto glava" ...ja smanjim ,a ona posalje drugu "Pa nisam rekla da skroz ugasis,opusteno" .

Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo temi..

Vidim da niko nije pomenuo, a pomiju se uglavnom ovde veterani kao da novih muzicara nema .

Odličan mi je Barn,nekako potpuno vanvremenski.Kao da se pojavio odnekud snimljen 70-tih na vecini numera.Bas u kolima slusam ovih dana i upitam zenu kazi neku godinu iz koje mislis da je...1976. iz topa ispalila.Isao je muzicki na sigurno,u cemu je najbolji.Poslusajte,ko vec nije, da ne solim pamet..

Neilyoungbarn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...