Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Poceo veceras sa Baro, preko Ma Ya, i evo dodjoh i do Muso Ko...

Vec neko vreme ponovo detaljno preslusavam izvodjace i albume sa diska, i lociram bookmarks-e. U tim sesijama jako retko mi se desi da se po veceri zadrzim na samo jednom izvodjacu, kao sto sam veceras na Habibu.

Nemam pojma ko je. Lako je naravno procitati na netu, ali ni toliko ne zelim. Ovo je prosto do bola opijajuci afro ritam u svom najsentimentalnijem izdanju (a neki bi rekli i "komercijalnom"), da me bas briga ko gudi...

 

habib.jpg.78ddf70646a851e0d8158c508eb0d1cf.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 23.11.2021. at 23:17, Dražo said:

Poceo veceras sa Baro, preko Ma Ya, i evo dodjoh i do Muso Ko...

Vec neko vreme ponovo detaljno preslusavam izvodjace i albume sa diska, i lociram bookmarks-e. U tim sesijama jako retko mi se desi da se po veceri zadrzim na samo jednom izvodjacu, kao sto sam veceras na Habibu.

Nemam pojma ko je. Lako je naravno procitati na netu, ali ni toliko ne zelim. Ovo je prosto do bola opijajuci afro ritam u svom najsentimentalnijem izdanju (a neki bi rekli i "komercijalnom"), da me bas briga ko gudi...

 

habib.jpg.78ddf70646a851e0d8158c508eb0d1cf.jpg

Propustio si pre nekoliko godina njegov sjajan koncert u SNP.Samo da ti ukratko kazem to sto je na plocama je jako,jako bleda slika onog sto je na koncertu...a koliko je africki ritam opijajuci opisao bi time da su u sred pokojnog novosadskog jazz festivala dve zeMske iz publike zavrsile na bini igrajuci . Imam dva albuma jedan na ploci, a jedan na vinilu. Album  Afriki na CD je izvanredan . Btw instrument Balafon na na kome svira izvesni profesor sa njihove akademije u Maliju ima magican zvuk.To je neka vrsta instrumenta slicna vibrafonu, daje taj magični zvuk afrike... 

https://www.google.com/search?q=balafon+instrument&oq=balafon&aqs=chrome.1.69i57j0i512l7.4858j0j4&client=ms-android-samsung-ga-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sondek said:

Propustio si pre nekoliko godina njegov sjajan koncert u SNP.Samo da ti ukratko kazem to sto je na plocama je jako,jako bleda slika onog sto je na koncertu...a koliko je africki ritam opijajuci opisao bi time da su u sred pokojnog novosadskog jazz festivala dve zeMske iz publike zavrsile na bini igrajuci . Imam dva albuma jedan na ploci, a jedan na vinilu. Album  Afriki na CD je izvanredan . Btw instrument Balafon na na kome svira izvesni profesor sa njihove akademije u Maliju ima magican zvuk.To je neka vrsta instrumenta slicna vibrafonu, daje taj magični zvuk afrike... 

https://www.google.com/search?q=balafon+instrument&oq=balafon&aqs=chrome.1.69i57j0i512l7.4858j0j4&client=ms-android-samsung-ga-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Ako se nekome slusa dobbar zapadnoafricki zvuk, toplo preporucujem Sonu Jobarteh. Ona svira Koru, jos jedan specificno africki instrument,  napravljen od tikve, koji odlicno zvuci.

 

 
 

Link to comment
Share on other sites

Posto smo vec pomenulii Africku muziku, pade mi na pamet jedan bend koji se jako malo pominje na forumu, a mislim da bi trebalo. 

Khruangbin. Nisu afrikanci, nisu Azijci, ali sviraju odlican instrumentalnni World Fusion. Koncerti su im odlicni, sudeci po onom na kome sam bio, i po snimcima ostalih.  
 

Koga zanima nesto vise o bendu, mozda je nnajbolje da pogleda sledeci video. Uopste nije suvoparno. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sondek said:

Propustio si pre nekoliko godina njegov sjajan koncert u SNP.Samo da ti ukratko kazem to sto je na plocama je jako,jako bleda slika onog sto je na koncertu...a koliko je africki ritam opijajuci opisao bi time da su u sred pokojnog novosadskog jazz festivala dve zeMske iz publike zavrsile na bini igrajuci . Imam dva albuma jedan na ploci, a jedan na vinilu. Album  Afriki na CD je izvanredan . Btw instrument Balafon na na kome svira izvesni profesor sa njihove akademije u Maliju ima magican zvuk.To je neka vrsta instrumenta slicna vibrafonu, daje taj magični zvuk afrike... 

https://www.google.com/search?q=balafon+instrument&oq=balafon&aqs=chrome.1.69i57j0i512l7.4858j0j4&client=ms-android-samsung-ga-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Hvala na infu, evo slusam Afriki, mozda pazarim i neki vinil.

Mnogo toga ima sto nisam ja cuo, ali ne moze covek sve u zivotu... No, svakako bih ovaj sound voleo ubuduce da poslusam (i slusam) uzivo, narocito na otvorenom, gde se moze zaigrati, i biti opijen i nepristojan ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...