Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Dugo imam ovaj CD, i uvek sam ga drzao za referentnog, s obzirom na maestralnu svirku, bogat i dinamican aranzman, perfektan snimak i pres...

No, nikada ga nisam doziveo kao veceras, kada sam ga na poluvremenu utakmice ubacio u CDP (sa usviranim novim interkonektom od VBS zice, kao i konacno usviranim zvucnickim kablovima i starim/novim filterima od monokristala), smanjio ton utakmice, i odslusao album sa posebnom paznjom celo drugo poluvremene, uz zavrsetak poslednje 13-te pesme u tacno 90. minutu utakmice!!! :)

Uvod, tj. prvih par pesama je nekako smrljavo (eksperimentisanje sa vokalima), kao sto je bila i igra reprezentacije, dobra, ali nedorecena...

No, od 6. numere krece preokret, uspon, gradacija... 6, 7, 9, 11... Sa kulminacijom u 90-tom minutu :)

Apsolutna preporuka, ako postoji mogucnost slusanja na strimingu... U suprotnom preporuka za kupovinu CD-a, nema greske, naravno sa japanskim izdanjem (Nippon, manufactured by Denon)...

 

 ritz.jpg.3df572794775ce96836affa99d7b1904.jpgh

Link to comment
Share on other sites

On 18.11.2021. at 6:28, petarjovic said:

Screenshot_20211113-145501_musicbook.jpg

Ja mu dodjem kao neki Top fan 😁 imam sve albume na cvrsto izdanju, a bio sam i na fantasticnom koncertu koji moze da udje u top 10 od onoga sto sam gledao.

Medjutim ima albuma koje sam jednostavno previse puta cuo.Cuo sam ih zapravo sve, ali se nekima manje vracam.Stavim juce na gramofon Stronger than pride koji bas i nisam previse gotivio svojevremeno, nekako mi je bio sterilan valjda sto je kupljen prvo na CD i sto je vise pop, a manje jazzy.Vec vise pojedinacne numere voleo. Au jbt kakav album za sve sto danas izadje. Mslm sta bi trebalo da se desi da takav pop album izadje danas...a bio tek prosecan

Sade_-_Stronger_Than_Pride.png

Link to comment
Share on other sites

On 18.11.2021. at 6:28, petarjovic said:

Screenshot_20211113-145501_musicbook.jpg

Dok sam imao 5.1 sistem imao sam ovaj DVD kao i original CD, ova pesma mi bila test za subwoofer jer ima neki bolesni bas i svima koji imaju sub preporučujem da je čuju. A inače ceo koncert mi sjajan i snimak, izbor pesama, produkcija i nadjoh ga na TIDAL, pa podelih i sve stoji što si rekao Sondeče;)

Link to comment
Share on other sites

Album Duke Ellingtona iz 1967. posvecen njegovom starom prijatelju i saradniku Billy Strayhorn-u, koji je preminuo nesto ranije te godine, nosi pomalo neobican naziv: ... And his mother called him Bill. Veoma fin big band jazz, sa puno prelepih delova, aranziran besprekorno, .... Sve kompozicije je napisao Billy Strayhorn. Kod mene ti big band jazz albumi giotovo uvek bude neku nostalgiju, medjutim ovaj album slusam sa utiskom kao da je juce snimljen. Nema na njemu niceg posebno senzacionalnog, ali valjda kada su kompozicije dobre i kada je nesto tako dobro odsvirano onda mu ni protok vremena nista ne moze ...

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...