Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Pre neki dan radio Nostalgie slušam i čujem ovu pesmu, oduševim se emocijom, glasom i uključim Shazam, skontam koja je i na Tidal u pretraživač, žena ima gomilu albuma, godinama aktivna i shvatim koliko malo znam i poznajem izvodjača a smatrao sam da dosta znam, koliko ima kvalitetne muzike nismo ni svesni... elem, topla preporuka za čuti.

Screenshot_20210929-085812_musicbook.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovo je cello solo i trazi malo vise vremena i koncentracije ali je dobro.

Interesantno je pomenuti i sa kojom opremom je napravljen ovaj snimak (koji je uzgred budi receno, odlican):

Mikrofoni su Sonodore (izostavicu nazive modela)

Preamp: Sonodore i Avalon

Kablovi: Furutech (strujni, interconnect, digitalni, ...)

AD/DA: Merging Technologies HAPI

Monitoring: Dutch & Dutch, Questyle headphone amp + Sennheiser HD800S.

 

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 4.9.2021. at 10:47, beast said:

Od juče samo ovo! Na prvo slušanje stari, dobri Iron Maiden. 🤘🤘🤘

F496146A-8F8F-4B2E-9094-3A3C1519E61F.thumb.jpeg.17c38e38f50cabbb4499c7b57ce84256.jpeg

 

Nadam se uskoro recenziji albuma od strane @Koko Bil -a. 😀

Eh, slabo nešto posećujem forum, tek sad videh...
Kad uzmem u obzir očekivanja, album mi je na prvo slušanje bio pomalo razočaravajući: pretvorili su se u MIke Oldfielda. Osim što se pesme razvijaju predvidljivo, krenuli su i u skidanje harmonija sa starih pesama. Na jednoj se čuje Clansman, na drugoj Talisman, na trećoj dve ili tri stare pesme, a negde čak ima i originalnih novih rifova. Pa sam, se, kažem, malo razočarao...
No, slušajući album nekoliko dana, najpre preko Tidala, a potom i preko gramofonske igle, krenuo je da mi se sve više dopada. Pričam sa ćerkom, nekad malim fanom a sada dobrano punoletnim, i saznam da je i ona došla do istog zaključka. Međutim, kako je ona postavila stvar - jel mi to volimo? Volimo. Jel želimo to da slušamo? Želimo. U velikim količinama. Jel nam dobro? Dobro nam je! Šta ćete više. Momci idu na sedam banki, ne može se od njih nikako očekivati da budu ne znam kako više inventivni. Odavno to više nisu. Prave muziku koju vole za nas koji to volimo i dobro nam je. Više se za novce ni ne može dobiti.
Lični favoriti su mi Death of the Celts i Hell on Earth. I da, produkcija je odlična, čak bolja nego na book of souls gde je takođe bila odlična...

Link to comment
Share on other sites

On 5.10.2021. at 19:14, ZoranR said:

 

Odlican album. Maya Fridman & Marion Von Tilzer - Ten Songs of Change iz 2021. jos bolji

 

fcfb4c520c38.jpg

Jeste dobar. Nisam siguran da je bolji od Red Velvet ali je svakako nesto "pitkiji". A i dodatni instrument, klavir, cini stvari nesto "dinamicnijim".

Link to comment
Share on other sites



Pričam sa ćerkom, nekad malim fanom a sada dobrano punoletnim, i saznam da je i ona došla do istog zaključka. Međutim, kako je ona postavila stvar - jel mi to volimo? Volimo. Jel želimo to da slušamo? Želimo. U velikim količinama. Jel nam dobro? Dobro nam je!


Ovo je odlicno.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...