Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Pratim ga (koncertno) kroz razne faze i bendove 20-tak godina. Nisam samo fazu sa trubacima cuo, to mi bas i nije bilo interesantno mada ne sumnjam da je i to odlicno. Svakih par godina na koncert i nikad dosadan.  Neverovatno talentovan i originalan, interesantan lik. Virtuoz koji ne smara ni najmanje. Nije bas cesta kombinacija. Secam ga se jos kao vrlo mladog muzicara kad je umeo potrositi i po dva gudala po koncertu. Jimmi Hendrix na violini, ne mogu da nadjem bolje poredjenje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, somilenko said:

Meni njegova omiljena stvar je Hosszu, a uživo večito po rep sa obe strane gudala, jeste odličan.
Njemu su, ako sam dobro memorisao, na početku karijere rekli da mu je bolje da osta vi violinu, dobro je što ih nije poslušao...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Kad je otisao na akademiju u Budimpestu su mu rekli da on moze mozda negde sa ciganima da ide da svira i da nije za akademiju i ozbiljno bavljenje muzikom.  Srecom. Danas Budimpesti i Madjarskoj verovatno nema koncertne sale koja ga nebi pozelela, a i svugde gde su ga jednom sreli uzivo. Da su ga primili zavrsio bi verovatno u nekom orkestru i verovatno o njemu ne bismo ni pisali, niti ga slusali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...