Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

On 30.5.2021. at 14:42, CoyoteKG said:

Jos jednom da kazem da mi je ovaj album najbolje legao do sada. Sjajno.

Dajte jos neku preporuku za slicno :)

 Evo od Schiler-a isto, ali koncert. Fenomenalan zvuk DTS HD master. Slusam u postavci 7.2. Zvuk je savrsen. Stereo isto tako.Poslusaj koncert.

Schiller – Atemlos Live (2010, Blu-ray-R) - Discogs

 

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, NL. said:

 

Sjajna muzika, sjajni zvuk! Hvala @Delija na preporuci! :thumbsup2 Morao sam .wv fajl da konvertujem u flac, jer mi ga server drugacije ne vidi. Da li je trebalo i njega da pustim preko Fobara, umesto da konverujem? 

001-LP83035.thumb.jpg.6ebdbf1cf287f3178350889e5c8af23f.jpg

Ejs ...pa to nabavi na originalu,vredi svaku paru onim kome nije dojadilo...nekad ke sreca kad kasno cujes za neki CD.Nesto mi se cini da to kod Delije nije bas nekakav snimak bio.Ja sam to imao na CD,i mislim da imam negde jos kopiju sa tog diska na CDr, pa ti mogu poneti da cujes.

Link to comment
Share on other sites

Dobar je snimak. Rip XRCD-a.

Mislim da sam ga pre 10-ak godina skinuo sa istog linka koji sam poslao Nikoli.

Mozda @Dražo ima i original, pa bi u tom slucaju mogli i da uporedimo.

  

1 sat ranije, NL. said:

Sjajna muzika, sjajni zvuk! Hvala @Delija na preporuci! :thumbsup2 Morao sam .wv fajl da konvertujem u flac, jer mi ga server drugacije ne vidi. Da li je trebalo i njega da pustim preko Fobara, umesto da konverujem? 

:thumbsup2

Foobar ti ne treba kao klasican plejer, vec treba da se podesi tako da radi kao UPnP server uz odgovarajuci plugin. Onda na njemu mozes da host-ujes koji god format hoces - konfigurise se tako da iole egzoticne formate konvertuje u WAV ili PCM.

Rekao bih da je tebi bolja varijanta da konvertujes u FLAC i eventualno podelis na track-ove ako je u pitanju image + CUE. Onda mozes da koristis softver / NAS koji vec koristis. Za te konverzije i deljenje/spajanje mozes i foobar da koristis - stvarno je multipraktik.

Ja ga koristim iz razloga koji sam ti pomenuo - meni je cela kolekcija u formatu image + CUE za ripove CD-a, a ISO image za DSD ripove SACD-a. To nijedan drugi server ne podrzava. Pored toga u foobar-u i jako lako skriptujem putanje na kojima se nalaze album cover-i.

Link to comment
Share on other sites

Cudno mi se cuo,uopste nisu mogli da se osete detalji prostora i koliko je ustvari fantastican snimak,brutalno detaljan.Bukvalno se cuju kako uzdisu mradaju stvari oko sebe,dosaotavaju se ...nisam to vec davno slusao,peisecam se ali bas su upecatljivi ti detalji ... i sa proslim zvucnicima mi se lepo osetila ambijentalnost,verovatno su koristeni neki skupi mikrofoni...doduse dok su bili dobro upareni i pozicionirani.Disk je zapravo odlican da se cuje kakva je situacija u sistemu.Delovalo mi je detalja ima na pretek u ostalim numerama koje smo slusali...otud pomislih da snimak nije bas kako treba.Probaj ti to izripovati od Draze za svaki slucaj,kad vec nemas CD plejer

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, sondek said:

Cudno mi se cuo,uopste nisu mogli da se osete detalji prostora i koliko je ustvari fantastican snimak,brutalno detaljan.Bukvalno se cuju kako uzdisu mradaju stvari oko sebe,dosaotavaju se ...nisam to vec davno slusao,peisecam se ali bas su upecatljivi ti detalji ... i sa proslim zvucnicima mi se lepo osetila ambijentalnost,verovatno su koristeni neki skupi mikrofoni...doduse dok su bili dobro upareni i pozicionirani.Disk je zapravo odlican da se cuje kakva je situacija u sistemu.Delovalo mi je detalja ima na pretek u ostalim numerama koje smo slusali...otud pomislih da snimak nije bas kako treba.Probaj ti to izripovati od Draze za svaki slucaj,kad vec nemas CD plejer

Dobar je snimak - cuje se bas sve to sto si pomenuo uz baschinu pride. To mi je jedan od referentnih albuma iz bas opisanih razloga. Detalja ima gomila, ali su suptilni, prirodni i ne "napadaju" (recimo, kod Patricia-e Barber su dosta naglaseniji - verovatno postprodukcijom) i odlicno su rasporedjeni u prostoru - kako u sirinu, tako i u dubinu. I razvija se "prica" sve vise iz numere u numeru, kako odmice album.

ALI...

1. Deo koji pominjes sa dosaptavanjem, smehom i sa pozadinskim zvucima ne ide za vreme izvodjenja numera, vec izmedju njih i to na kraju numera - to nismo ni slusali - preskocili smo sa prvog na sledeci track na polovini i isto to uradili i sa sledecim - skocili na sledeci album. Jbg - ja lepo pitao da li preskacemo ili slucamo celo :)

2. Uz to, rekao bih da smo malo razvezali jezik za vreme slusanja tog albuma (i ne samo tog :)) - tu ste Nikola i ti zamenili mesta, a ti nastavio da pricas upravo o ovom albumu :)

 

Pustio sam to @NL.-u kad si ti otisao ponovo - mozda se i on seca kako je zvucalo.

Uostalom - nebitno, poslusaces sledeci put kad navrnes ;)

Mozda i @Dražo nabavi original u medjuvremenu.

 

U svakom slucaju - ozbiljna preporuka za album! :listen

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Dražo said:

Nemam ovo izdanje u originalu, voleo bih da cujem, pa ako bi neko bio ljubazan da podeli sa mnom fajlove. Pa ako mi se dopadne, mozda i uvijam original, na XRCD ili DTC vinilu.

Ima na rutracker-u. Samo zvekni search i to je to.

Ako slucajno ne nadjes - poslacu ti link. Ne smem javno da kacim :)

 

@sondek

Mozes i ti da probas taj sa rutracker-a na streamer-u - uz konverziju u FLAC koju je pomenuo Nikola.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo moguce sto pises,ja ipak slusam cele albume  ...a i u okolnoj tisini pa bolje obratim paznju.Jesmo malo pricali Nikoli o albumu,ali uostalom nisu te posete samo za slusanje.Nema sanse da se cuje dobro sistem kad je vise od dvoje/dvojice u prostoriji ili se prica ili nema koncentracije.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...