Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Znam da je najlakse skrinsejvovati,pa poslati sa telefona sta se slusa.Ali nije pretesko ni uraditi brz downloud slike albuma.Neinspirativno je ...

Btw Lars Daniels odlican predlog za slusanje,bas mi se svidelo. Preslusah nekoliko albuma,sjajnu ekipu ume da okupi oko sebe.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče  SBB Tidala, situacija je otprilike ovaka ( info od operatera SBBa):

Tidal ce biti osnovni od Eon Light, a valjda od Eon full i dalje ce moći opcija doplate na Tidal hifi. Cena bi trebalo da bude kao npr dodatak za HBO koji je 400 din ali za Tidal ce biti veci. Možda čak oko 1200-1500 din. po nalogu, mesecno. (Još nisu formirali cenu)

Daklem, daleko je ovo od naše "bratske" cene. MP3 nam ne igra a HiFi  i MASTER su daleko skuplji od ovoga što sad imamo (5€ mesečno). Em ga slušam i na mobilnom i na kompu i lapatopu i tabletu i Arylic Streameru.(doduše ne istovremeno)

  Čak i van SBB mreže (na ranču)

 

Tako da SBB nije ozbiljna opcija

Link to comment
Share on other sites

Svojevremeno sam radio (kao Dj) privatne zurke (uvek isti domacin, za katolicki Bozic, i rodjendan, dva puta godisnje). Sve te zurke su bile tematske (Rio 2016., Adria&Sanremo, Irish Music, "pokojnice" (Billie, Amy, Silvana), Christmas Music, Woodstock, 60-te, 70-te, 80-te, CoolJazz, Funk&Soul, DjordjeB&ZvonkoB., Bijelo dugme&YU Rock...).

Nas dvojica smo ustvari radili, drugar zaduzen za tehniku (uz njegovu profesionalnu opremu), i ja kao kreator tematske liste za 7-8 sati pustanja (posle toga se uvek prelazilo na suve narodnjake, sto mi je uvek bila uza specijalnost, stecena okruzenjem u kom sam odrastao, i kafanama po kojima sam se kao klinac vucarao).

Te tematske liste sam nekada istresao na prvu iz rukava, a nekada sam bogami morao danima (i nedeljama) da pripremam, da preslusavama hiljade pesama, ne bih li izdvojio 250-300 najboljih za parti.

I tako, jedna od zurki (ustvari ubedljivo najzahtevnija, a ujedno i najbolja) bese na temu tadasnjeg Fergie ultra popularnog hita (A Little Party Never Killed Nobody), i ultra popularnog filmskog hita "Great Gatsby" (naravno, sa LDC). Oplemenjeno swingom i electro-swingom, te muzikom iz spektakularne Scorsese-ove serije Boardwalk Empire...

Elem, veceras me novootrkiveni ispod predstavljen album (medju omrazenim fajlovima), podseti na vreme tih zurki, na tu najzahtevniju i najbolju "A Little Party...". Doduse, oficijelno je to jedan jazz-rock album, ali u pojedinim momentima podseca na spektakularne songove nastale u vreme prohibicije, odnosno nastale inspirisani istom... Sa pregrst vedrine, raskosi i pozitive!

Iskrena preporuka za neaudiofilsko slusanje: Room Eleven ‎– Mmm... Gumbo?

 

room.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2016 at 4:23 PM, DejanM said:

Kada je Duke Ellington 1956 dosao na Newport Jazz festival njegova slava je bila dobro poljuljana dobrim delom i zbog toga sto je vreme Big Bandova polako prolazilo a publika pokazivala sve vise interesovanja za manje grupe i jednu drugaciju muziku. U takvoj atmosferi, doslo je do jednog od najvecih zivih nastupa u istoriji Jazza. Ovaj koncert je dokumentovan pod nazivom Duke Ellington At Newport i spada danas u sam vrh onoga sto je u jazzu ikada uradjeno.

Koncert je poceo na uobicajen nacin i prve tri stvari se odvijaju rekao bih normalno. Medjutim band je raspolozen, Duke takodje. Onda pocinje stvar pod imenom Diminuendo and Crescendo in Blue, sastavljena od dve stare Ellingtonove stvari spojene solom Paula Gonsalvesa na tenor saxophonu. Pred nastup je medjutim Ellington rekao Gonsalvesu da duva koliko god moze, sto je ovaj i uradio. Raspalio je solo od nekih desetak minuta, pracen samo basom i bubnjevima. U publici je nastalo ludilo, vristanje, kazu da su svi poskakali na noge i poceli da igraju. Buka je bila tolika da se na snimku sam Gonsalves ne cuje bas najbolje. Ako mene pitate, ovo je bio cist Rock'n'Roll. I tada krece rusvaj. Publika prvo ne dozvoljava bandu da ode sa pozornice a onda ni sam Duke ne zeli da je napusti. Kada su ga organizatori zamolili da zavrsi nastup on je izasao i najavio sledecu stvar ... Ostace zapamcena i njegova najava: Ako ste culi za saksofon onda znate ko je Johnny Hodges. Kazu da je taj solo Hodgesa (I got it bad and it ain't good) nesto najbolje sto je on odsvirao u zivotu. U svakom slucaju ludilo od nastupa ali i od svirke.

Ja nisam ljubitelj Big Bandova i njihovog zvuka ali ovaj album vredi cuti: zbog nadahnute svirke, zbog ludila u publici, zbog zbilja sjajnog Ellingtona koji cesto u pozadini zbilja svira van vremenski ... Kazu da ga je ovaj nastup vratio u centar jazz zbivanja.

AtNewport.jpg

 

Idem kroz istorijat ove teme (od novijih ka starijim predlozima), i evo na 585. strani fenomenalnog predloga. Na Tidalu sjajan snimak, koncertna atmosfera fenomenalna, energija sveprisutna, dinamika na visokom nivou, izvodjenja magicna, prosto se cuje da svako daje sve od sebe... kako kolega Dejan i napisa u svojoj izuzetnoj recenziji... Hvala Dejane na predlozima sa upecatljivim i originalnim utiscima, bez njih ova tema ne bi bila to sto jeste (prijatna setnja kroz istoriju muzike) - vec uglavnom puko nabrajanje vecernjih plejlisti kolega...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...