Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

On 24.12.2020. at 18:01, džonibigud said:

71fvzSsep1L._SL1200_.jpg

outtray.jpg

Морам да нађем и послушам овај ремастер и упоредим са снимком из '60 који носи у својој несавршености  толико лепу емоцију да обожавам да је често послушам, мислим на песму са насловнице. 

Link to comment
Share on other sites

Inace preko Cliford Brown-a stigoh do nje.Nase gore list je,zapravo poreklom iz Hrvatske pravo ime joj je Jelena Ana Milčetic.Ima jos jedan divan album.iz tog prerioda  Hellen Merill With strings iz 1955.

Cliford je samo jos sa dve pevacice snimio albume, Sarom Vaughan i Dinah Washington. Plan mi je kupovina sva tri albuma.Malo upotpunjavam kolekciju vocal jazz muzike.Odkad sam na esl i lampama samo mi se nesto vokali slusaju,godinama sam pre toga to zapostavljao pa toga imam relativno malo.

Edit.ko slusa CD na duplom CD je izasao kompletan materijal sa ova tri albuma...Cliford Brown with jazz ladies  ili nesto slicno se zove

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, prophet said:

Ovo na Quad-ovima zvuci bas dobro.

U pravu si.Quad sam kupio od jednog engleza koji je vrhunski poznavaoc Esl i Quad obozavatelj,50g slusa samo Quad esl,samo promeni za nov model kad izadje i u medjuvremenu samo odradi servis kad mu dodje vreme.Vrlo druzeljubiv,divan covek.Posalje mi gratis celu svoju kolekciju od 3000 diskova na jednom HD.Ja pomislim kakve ce tu sad da padne audiofilije ...kad ono bar 90% najnormalnija redovna izdanja,vokalna muzika sa tek malo jazz muzike i nesto klasike.Ipak nam izbor zvucnika hteli ili ne utice na izbor muzike. Ja recimo pored vokal jazz-a sad dosta vremena  slusam gitarske muzike iz 70-tih koja im isto lezi,mada realno i nisam naisao da nesto nije dobro na njima.Uhvatim se cesto da pomislim"e u ovom su najbolji" da bih shvatio da sam pre par dana pomislio isto za sasvim drugaciju muziku,klasiku na pr.

Izvinjavam se na off-u.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebalo da utice na izbor muzike. Nikako. Dobar zvucnik naprotiv otvara nove vidike. Sto kazes, nista audiofilija, napucanost. Jednostavno sve mora da bude odlicno. Da postanes svestan koliko dobre muzike imà a da su zvucnici bili ogranicavajuci faktor. Kad takve zvucnike upregnes sa kvalitetnim cevasima pa ne daj Boze pustis gramofon...

Link to comment
Share on other sites

PURPOSEFUL PORPOISE - The Water Games

 

PURPOSEFUL PORPOISE is a band brought together by guitarist/vocalist/composer Alex CORA. Completing the group are drummer Vinnie COLAIUTA (Frank ZAPPA, Jeff BECK), keyboardist Derek SHERINIAN (DREAM THEATER, Yngwie MALMSTEEN), bassist Ric FIERABRACCI, and violinist Ginny LUKE (MEATLOAF, Dave MATTHEWS)

CORA's concept was to create an ensemble that could realize his vision of progressive rock with influences raging from GENESIS and Frank ZAPPA to Jeff BECK and Joni MITCHELL. The group plays all of their music live, in studio, to create a more spontaneous feel than track-by-track recording usually provides.

PURPOSEFUL PORPOISE's first album, The Water Games, released in 2014, is the first of a trilogy telling the sci-fi/fantasy story Jeux D'eau, which can be found at the band's web site at http://www.purposefulporpoise.com/jeuxdeau/.

20201229_123909.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...